Jump to content

Porcupine Tree


Vitamin K Experience

Recommended Posts

Posle 10ak preslušavanja, mogu da kažem da je ovo po meni (zasad) album godine, a verovatno i najbolji album koji sam čuo u poslednjih nekoliko godina.

Jednostavno, nemam nijednu zamerku. Savršenstvo.

 

:da:

 

Ovo je album godine za mene definitvno, tekst, muzika koja ide od prelepih jednostavnih melodija sa jazzy momentima, prosto ostavlja bez daha...

No part of me se izdvojila na prvo slusanje. Onda Deform to form a star takodje, Raider II iako je dugometrazna pesma i samim tim opada koncentracija tokom slusanja, sto je zapravo tipicno za takav tip pesama, takodje je bogata razlicitim deonicama, tako da ovo je samo prvi utisak, vise od mene drugom prilikom :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još uvek nisam stigao da preslušam ceo album , niti sam mu puno pažnje jer sam ga slušao onako usput, zasad mi deluje spor , mračan, što naravno nije loše. :)

 

Kad preslušam do kraja verovatno ću se pridružiti vama sa ocenama , ali zasad mi je album godine Mastodon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi javili, The following items have been sent: 1 x Steven Wilson - Grace For Drowning - double cd digibook edition (double CD digibook) . Preslušaću, album tek kada mi stigne. :D

 

*Niti sam mu dao puno paznje.

 

 

Bravo , odakle ti narucujes i sa kojom karticom ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi nista ne pricaju o albumu zato sto je tezak ko trepca kontam :haha: . preslusao sam ga 3,4 puta polusvesno, mada za ovo stvarno treba vremena. potpuno drugaciji trip od insurgentes. iako se nisam naslusao puno king crimsona, jako me ovaj album podseca na njih, sto je i razumljivo jer su mu oni omiljeni bend.

 

i nekako mi je insurgents delovao iskrenije, sw je vecinu stvari uradio sam, sto sviranje sto pevanje i produkcija naravno. sad se okruzio nekim jazz muzicarima pa mu oni sviraju dosta tih instrumentalnih deonica kojih je album pun. ne kazem da je to lose ili ista, samo mala konstatacija.

 

definitivno cu morati jos dosta da ga slusam da bi imao bilo kakav kompletniji utisak. ali ne bih rekao da je bolji od insurgents iako ta dva albuma nisu za poredjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi nista ne pricaju o albumu zato sto je tezak ko trepca kontam :haha: . preslusao sam ga 3,4 puta polusvesno, mada za ovo stvarno treba vremena. potpuno drugaciji trip od insurgentes. iako se nisam naslusao puno king crimsona, jako me ovaj album podseca na njih, sto je i razumljivo jer su mu oni omiljeni bend.

 

Upravo to. Nije neki album za koji moze da se drzi live listening session, tj. postovi tipa "E evo me na drugoj pesmi, dobro je...", ovde bi to bilo u fazonu "E eve me na drugoj pesmi...uplasen sam O_O".

 

Ja isto tako, 3-4 vrtenja, jos sam nesposoban za neku vecu disertaciju, ali mi vec sad nekako prirastao i bolji mi je od Insurgentesa. Rani utisak anyway, vrlo mracna i bolesna bomobonjera puna proggy i jazzy pralina, ovde stvarno ima da se uziva na duze staze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko sam bez reci koliko je ovaj album prelep i predobar da moram da probam da serem barem nesto...

 

Jedna od vaznijih stvari koje je uspeo ovim 'projektom' da uradi je da izda savrsen primer jednog odlicnog 'papazjanija' (nemam bolju rec) albuma, tj. gde ima toliko toga razlicitog, a da opet sve stoji kao jedna jaka celina, bez pomisli da su ideje samo nabacane i da se ubacuje sta bi trenutno trendu odgovoralo, ne, ovo sve jeste on...a opet, maltene ni na sta ne moze sa sigurnoscu da se uperi prst. Jedino sto mi zvuci Blackfieldasto npr. je "Postcard". Kako bilo, ta pesma mi daje (potreban) kontrast prvom delu albuma, simple akusticna pesmica, nakon koje krece masivna bolest Remainder-a, koja mi je najbolja Stevina pesma u poslednjih par godina i definitivni highlight albuma.

 

I Insurgentes je bio neki mix ideja, i dobar je to mix, ali mi je frapantno da je on digao taj mix na jos visi nivo heterogenosti i da on jos cvrsce stoji...da nema pesme koju bih dirao, da ne mogu da zamislim album bez onog Belle midtroa, a kamoli neke druge minute...

 

Ovaj album, ma koliko tezak, vredi istrazivati i ne moze da ostavi coveka ravnodusnim, cist muzicki mindblowingandbending festival.

 

Jedva cekam onaj digibook da stigne, tek tad krece pravo uzivanje.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Krenu Steva na turneju. Kad su moje oci patile, patice i vase:

 

No Twilight Within the Courts of the Sun

Index

Deform To Form A Star

Sectarian

Postcard

Remainder The Black Dog

Harmony Korine

Abandoner

Like Dust I Have Cleared from My Eye

No Part Of Me

Veneno Para Las Hadas

Raider II

 

Get All You Deserve

 

 

SW-gasmask.jpg

 

materupickukadnisam bio na ovome...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Prevod skorašnjeg intervjua za grčki Metal Hammer: https://docs.google.com/document/d/10RqLjAYeaKyLARDTDzktBvGSGBkGKp_2TwHe4aiy058/edit?pli=1

 

Zanimljiv po tome što je SW učinio vrlo retku stvar danas, a to je da je otvoreno priznao da nije u potpunosti zadovoljan kvalitetom poslednjeg PT albuma. Što ide i uz onu priču da će da menjaju smer ka nečemu mekšem i melodičnijem na sledećem.

 

Btw, u studio ulaze početkom godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće, možda je tome u priličnoj meri smetao metalski aspekt Incidenta zbog čega je album na trenutke zvučao previše klinički hladno, od čegaje najavljen otklon na sledećem albumu. Mada ne verujem da bi SW sa PT-om hteo da uradi potpuno progersku stvar poput GFD, verovatno bi mogli da se očekuju poneki odjeci Grace-a na sledećem PT-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije cudno uopste sto je priznao da je Incident propali album. To je stvarno ocigledno, a i sam Wilson je iskrena i prizemna osoba i dovoljno je velik da kaze da mu se nije svidelo nesto sto je napravio, za razliku od velike vecine danas. Po meni, taj zaokret od metala su trebali da naprave posle FOABP i tako bi zaokruzili tu pricu, ali dobro sta sad. Ne verujem da ce novi album biti toliko u GFD fazonu. Vise mislim da ce se vratiti starijim albumima, Stupid Dream, recimo, ili In Absentia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

GFD je fantasticno izdanje, ali bilo bi mi previse weird da iznad onoga stoji PT ime. Incident je nekako bio bolji u metal nego u prog momentima, ne mislim da treba potpuno metal da mu ode, ali neka se bar popravi ovaj pomenuti kvalitet. Ukratko, da mi je propali album nije nikako, jos jedno odlicno PT izdanje, ali da je na lestvici albuma pri dnu, jebiga jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...