Jump to content

Porcupine Tree


Vitamin K Experience

Recommended Posts

Ej ali to je the catch sa PT-om sto neke stvari mozes da preslusavas i u nekom momentu ces cuti to nesto i zavoleti taj album. Ja ne mogu da se setim svoje inicijalne gradacije albuma. Recimo da mi je prvi album bio valjda In Absentia pa sam onda dobila SD, a tek onda sa Deadwing-om sam dosla do kompletne diskografije, tj do 2005 godine nisam imala brz net, pa sam zavisila od dobrih forumasa sa brzim netom :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^Meni je "A Smart Kid" mislim bukvalno poslednja pesma koja mi je legla sa tog albuma, isto nikako u pocektu kapirao fasciniranost njom....a sada se pretvorim u cvet kad god je cujem :mrgreen:

 

Sa druge strane...sad bas razmisljam, album od koga sam se najvise ohladio od nekog pocetnog napaljivanja do danas je Fear.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Deadwing i Fear of a blank planet su mi ubedljivi favoriti posle mesec i po dana pažljivog slušanja, mada ni In absentia nije mnogo daleko. Lightbulb sun i Stupid dream takođe imaju neke super pesme, ali nisu toliko mindblowing kao sledeća tri. :da:

 

Omiljene pesme: Anesthetize, Start of something beautiful, Fear of a blank planet, Lightbulb sun, Even less, Blackest eyes, The Sound of muzak, Arriving somewhere but not here, Halo, Way out of here, Dark Matter, Drawing the line, Piano lessons, Where we would be, Glass arm shattering, Octane twisted, Trains, Feel so low, i još neke. :bigblue:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice demosa, singlova, b-side-ova i svega toga, PTree je posebna prica, ima tone, tj. GBova toga... ali pre svega treba nabaviti "Recordings", ima jednu od najboljih PT pesama.

 

Omiljene pesme: Anesthetize, Start of something beautiful, Fear of a blank planet, Lightbulb sun, Even less, Blackest eyes, The Sound of muzak, Arriving somewhere but not here, Halo, Way out of here, Dark Matter, Drawing the line, Piano lessons, Where we would be, Glass arm shattering, Octane twisted, Trains, Feel so low, i još neke. :bigblue:

 

:pivopije: za "Piano Lessons" . Retko se gdi spominje, a neverovatno volim pesmicu. Inace, sa liste cuh 8 komada uzivo, cisto da spomenem onako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piano Lessons takodjer jedna od omiljenih a nekako je i dozivljavam veoma licno. Secam se svojih casova klavira kao klinka i delova kao hours in freezing room, bez obzira koliko ti se ruke lede, moras da sedis pravo i sviras i sviras, sa teskom profankom koja koliko god se ti trudio nikad nisi bio dovoljno dobar za nju. Nametne ti svoju agendu i ne daje slobode u izvodjenju nekih dela... Ali secam se opet da sam sebi davala oduska svirajuci sama za svoju dusu fenomenalna dela na nacin kako sam ih i osecala. Jako cudan flash back...

 

Anyway Totamland imas Stars Die kompilaciju i tu su sakupljene neke pesme iz perioda "delirijuma PT-a"

Recordings je takodje dobra preporuka tu se takodje slazem.

 

Inace sve pesme koje si izdvojio su fenomenalne. Kako budes sve duze i duze slusao mislim da ces se zaljubiti i u ostale :haha:

Uzivaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pre neki dan sam odlučio da pažljivo preslušam bend. Oduševio sam se! Uopšte mi ne ide u glavu zašto nisam ranije obratio pažnju na ovaj gigantski bend!

S obzirom da slušam Riverside of prvog albuma bilo je logično da mi PC legne onako baš.

Za sad mi DEADWING najviše prija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Novi PT gotovo sigurno sledi nakon trećeg solo-a (pre toga stiže Storm Corrosion sa Akerfeltdom). Za PT je već izvesno i maltene potvrđeno da će napraviti promenu u zvuku, da će napustiti metalske elemente i vratiti se song oriented pisanju pesama, verovatno melodičnijih i atmosferičnijih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Carevi, evo vam nečeg dojajnog. SW-ov koncert od 18.04. u Santjagu je uživo prenošen na jednom čileanskom radiju, kvalitet je jako dobar (nije neki šit bootleg, dakle), a sviran je i "Luminol". U pitanju je flac format.

 

part 1 part 2 part 3

 

Uživajte!

 

 

Setlista

 

No Twilight Within the Courts of the Sun

Index

Deform to Form a Star

Sectarian

Postcard

Remainder the Black Dog

Harmony Korine

Abandoner

Veneno Para Las Hadas

Luminol

No Part of Me

Raider II

Encore:

Get All You Deserve

 

Sviran je i drugi bis sa "Lazarus" i "Trains", ali to na radiju nije prenošeno.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...