Jump to content

Porcupine Tree


Vitamin K Experience

Recommended Posts

Apsolutni favoriti u zadnjih godinu-godinu i po. Jednostavno, bend cija muzika implementira sve one raznovrsne elemente koje neciji zvuk cine potpunim praznikom za usi. Melanholija, ljutnja, radost, izgubljenost, nada (ne i vera...to ostavljamo Neal Morse-u), ocaj...jasne granice medju njihovim erama, sound-wise, cine ih jos uzbudljivijim, jer i pre Signify i Stupid Dream/Lightbulb Sun i post 2002 era imaju toliko toga da ponude...omiljeni: zadnja tri plus The Sky Moves Sideways i Stupid Dream...top 10 pesama je krajnje nemoguce sastaviti.

 

Mogao bih da balim do bogojavljenja (sto ce zaista biti znacajan period vremena), ali neka...neka ostane na ovome i nadi da cemo ih gledati tokom najavljene "limitirane turneje" sledece godine, u sklopu promocije novog zivog albuma (snimljenog na FoaBP turneji).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
zato sto su preskupi a ovde ima vrlo malo ljudi koji ih vole. :da:

To je vise bilo retorsko pitanje ;)

Znam ja sve to nazalost, samo volim mnogo da mastarim :lol:

Jbg tako sam i za Threshold, PoS i Adagio mastarila godinama pa ce se ostvariti, ko zna sta je sve moguce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

zvuk je perfektan, a koncert traje samo 33min pa zato tako mali fajl

hvala za link

 

edit: sad videh, avg. 148kbps

 

a sad vidim da i Elderan cita ovu temu, da nece mozda da potvrdi PT za Castle :)

uf, daj boze

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jebiga, cak i da je neka razlika u kvalitetu ( a koju nikako neprimecujem ) nikako ne moze da mi bude bolji jer ima samo 4 pesme...

uopste ga ne poredim sa celim albumom...

ja sam lepo narezao fear+nil na jedan cd (tacno 79min koliko se secam) i uzivam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Svidja mi se spot...editovano okej..izbacili onaj heavy prelaz heh..to mi jedino neki put zasmeta u pesmi..nekak odskache jebesh ga..

 

A shto se tiche Fear/Nil..pa jbg meni su slichni, Nil mi dodje kontinuacija Feara..a shto reche DBrave, mogu reci da mi Fear bolji samo jer je duzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

FoaBP sigurno gazi ka prvom mestu moje licne PT liste. Jednostavno, album uradjen na onaj classic nacin, kako je radjen npr. Dark Side of the Moon - sa idejom celine, pre svega. Album ima neverovatan flow i dojajno je kohezivan. U tom smislu, sigurno njihov najozbiljniji do sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danke, danke :D moglo bi to i lepse, kad je ovakav album u pitanju.

 

Lepo je videti da PT, i na nasem lokalnom i na globalnom nivou, poprimaju znacajnije razmere. Voleo bih jos da svet shvati kakav je muzicki oktopod Steven Wilson, po pitanju produktivnosti i workoholizma (No-Man, Bass Communion, Blackfield, IEM, produkcijski radovi i kooperacije...).

 

Zeljno se iscekuje njegov prvi pravi solo album krajem godine. :cool:

 

Edit: I novi No-Man u maju, narafski.

Edited by Et in Arcadia Ego

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...