Jump to content

Jag Panzer


DragonHeart

Recommended Posts

Jeste da KIT uvijek djeluje kao privlacan festival, nema dileme, ali meni licno je taj fenomen okupljanja kultnih bendova samo da bi odradili jedan-dva giga na takvim festivalima totalno bezveze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

To je zato sto si ti ziheras pa slusas samo velike bendove

Dje bi ljudi inace mogli vidjeti heroje svoje mladosti koji nisu namlatili pare i koji sada rade neke sasvim normalne poslove da nije tog "fenomena"

Ove godine svira Exciter u orginalnoj postavi koji ja na primer sa mojih 45 godina nisan uspio vidjeti...ili za KIT 2016 je Fates Warning u orginalnoj postavi sa Arch-om

 

Uzgred Hari svira sa Titan Force sad na KIT-u a radi isa Satan Host i njemu je puna kapa,zbog toga ne mogu da zamislim da ce Mark da zatvori firmu i da nece pokusati jos jednom narocito sad kad je Broderick van Megadeth-a,doduse Taffola je svirao zadnje koncerte ali mislim da je on dosta nepouzdan pa na njega i ne racunam

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jag Panzer

1 min ·

Short Update concerning the new singer! We're getting closer. Every one in the band got different opinions on what we need. And every one's making some valid points. There are a few guys that we all agree can do the job, but picking the right guy is tough. It's a balance between moving forward with new material, doing justice to our back catalog, and meshing with us personality-wise. We're Coloradans, not the most exciting outgoing folks

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je zato sto si ti ziheras pa slusas samo velike bendove

Dje bi ljudi inace mogli vidjeti heroje svoje mladosti koji nisu namlatili pare i koji sada rade neke sasvim normalne poslove da nije tog "fenomena"

Ove godine svira Exciter u orginalnoj postavi koji ja na primer sa mojih 45 godina nisan uspio vidjeti...ili za KIT 2016 je Fates Warning u orginalnoj postavi sa Arch-om

 

Da, ja i ti se znamo od malena, pa znas kakve bendove slusam. Nemamo se mi tu sta mnogo raspravljati, jer imamo razlicite poglede na stvari.

Zamisli da neko sada okupi Zvezdin tim iz Barija iz '91, izvede ih na teren da odigraju jedan mec i onda dodje neki klinac koji tada nije ni bio rodjen i kaze "Gledao sam Zvezdinu ekipu iz Barija iz '91". Da li ti ljudi sada, nakon 23 godine, mogu da prenesu taj duh, atmosferu, kvalitet i igru kao te 1991?

 

Ko je gledao kultne bendove onda kada su stvarali svoje najbolje albume - imao je srece i kraj price. To vrijeme je otislo u nepovrat. Ko ih nije tada gledao, nece ih nikad moci dozivjeti u autenticnom svjetlu. Mogu ja licno gledati sadasnje Mejdene ili Judase milion puta, ali dzabe sve ako ih nisam nijednom gledao polovinom 80ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...
  • 1 year later...

Veteran Colorado metallers JAG PANZER will release their new album, "The Deviant Chord", on September 29 via SPV/Steamhammer.

 

 

 

"The Deviant Chord" track listing:

01. Born Of The Flame (4:00)

02. Far Beyond All Fear (3:49)

03. The Deviant Chord (5:37)

04. Blacklist (4:19)

05. Foggy Dew (3:20)

06. Divine Intervention (3:30)

07. Long Awaited Kiss (6:16)

08. Salacious Behavior (4:07)

09. Fire Of Our Spirit (4:37)

10. Dare (5:17)

 

jagpanzerdeviantcd.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...
Essen, grad gde žene nose mullet nasred ulice, koji za razliku od Beograda ima metro, i gde je sinoć mogao da se vidi odličan nastup Jag Panzera.
 
Ekipa je već uveliko matora, ali s obzirom na to, mislim da izvlače debeli maksimum iz sebe. To se pre svega odnosi na bubnjara (isti brat od zadnjih par decenija, samo nikako ono quist ime da zapamtim) koji sigurno nosi bend sve vreme, faktički bezgrešan. Sa druge strane, Harry Tiranin najprijatnije iznenađenje večeri. Ne da sam mislio da će biti loš, ništa slično, ali onako moćno izneti set od 90ak minuta, bez drum/guitar soloa i skoro nikakvih pauza između pesama...kapa dole i naklon do poda. Izvrsni vrisci, nikakve štednje. Najbolji momenti kada je na par Ample pesama headbangao i pevao istovremeno :D
 
Kad reče Ample, pala cela "A" strana istog, i mislim bar po jedna sa svakog od ostalih albuma. Za prvo gledanje,  nema šta više čovek da traži. Shadow Thief naravno lični vrhunac i doživljaj večeri, perfektion.
 
Publike max250 duša, a i od toga bar par desetina padobranaca koji su samo došli na skupi Krombacher, uključujući i neke dve random Azijatkinje koje su štrčale u svakom drugom i smislu sem visinskom. Summarum, lepa atmosfera.
 
Summarum opet, topla preporuka svakom ko je u prilici da ih overi negde, posebno dok Harija ovako jebeno dobro služi vokal
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

U njemackoj si samo radi Jag Panzera? Respekt:da:

Bio sam sinoc tamo i bilo je sasvim O.K. mozda malo sam vise ocekiva od predgrupa jer sam citao dobre kritike o Amulet a narocito Seven Sister.Ni Underground nije ono sto je nekad bio.

Onu visociju Azijatkinju bi odvalio bez da trepnem ali nema se vremena za sve.100 metara nanize je ogroman univerzizet  koji privlaci ljude sa svih strana svijeta i tu pa i u Turock-u se moze vidjeti stosta.

Ah  ja Panzer bez greske

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa što se ne javi :haha:

Nije samo to, idem sutra i na Demons and Wizards :]

Ja tu visoku uopšte nisam video :haha:

p.s. Predgrupe sam i ispratio a i slušao pre koncerta, ali baš nije vredno pomena.

 

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Konačno videh svoj omiljeni bend uživo u Švajcarskoj. Poluprazan klub u Aarburgu je delovao razoren od strane Panzera. Onakav zavidan nivo svirke od benda koji je  tu samo zbog svojih fanova je retko za videti. Bend koji izlazi na binu totalno minimalistički, sa po jednim instrumentom bez rezerve je za svaki vid poštovanja. Harry je odradio posao na vrhunskom nivou, tačan kao švajcarski sat ispaljuje svaki ton identično kao sa ploče. Ostatak benda je isto neumoljiv. SPV ih je po ko zna koji put zakinuo po pitanju merch-a zakinuo, tako da nije bilo nikakvih ploča ili nosača zvuka na koncertu. Sve u svemu nezaboravan doživljaj koji će se, nadam se, ponoviti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...

Najbolji bend koji sam do sad izvalio u izolaciji, Titan Force:

Naravno ovde kačim zbog Conklina i da ne bih otvarao novu temu za polu-mrtvi bend (Grčka i KIT nastupi). Elem, nisam video da je nešto mnogo pominjan na forumu, a i drugde, meni ovo sjajna jedna USPM/Fates Warning a la "No Exit" kombinacija, sa zdravom dozom classic heavy/nwobhm upliva u sve to. Plus Tyrant u godinama života vokalno. Topla preporuka oba albuma. Lično bih drugi verovatno izdvojio, možda malo više zreliji i proggy, ali nema greške ni sa jednim ni sa drugim svakako.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...