Jump to content

Family Guy


Elvis

Recommended Posts

Теško da možeš da sudiš o celoj seriji nakon odgledane 2 epizode. :no: Recimo, ja nove Simpsonove više ne gledam pošto im je kvalitet jako opao, dok sa nestrpljenjem čekam nove epizode FG. Postoje sličnosti sa Simpsonovima, u smislu da je u centru pažnje jedna porodica sa troje dece i psom (Brajan je najbolji!) i da je serija animirana. Tu se sva sličnost završava - da ne ulazim u poređenje svakog lika ponaosob pošto je u obe serije Tipična-Američka-Porodica. Serija je jako dobra i preporučujem da se gleda što je više moguće :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se. Obozavam Simpsonove i nakon prvih par odgledanih epizoda FG, nisam bas bio odusevljen. Ali sam nakon toga naleteo na nekoliko odlicnih. Odusevila me ona kada smrt ugane clanak, pa ne moze da obavlja svoj posao, a Piter skace sa 50-spratnice za opkladu. I scena u toj epizodi kada su isparodiralikraj filma Titanik, gde Leonardo di Kaprio prezivljava... :)

 

A da ne pominjem scenu koju sam nedavno video, kada Piter diriguje horom Tuskena. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Теško da možeš da sudiš o celoj seriji nakon odgledane 2 epizode. :no: Recimo, ja nove Simpsonove više ne gledam pošto im je kvalitet jako opao, dok sa nestrpljenjem čekam nove epizode FG. Postoje sličnosti sa Simpsonovima, u smislu da je u centru pažnje jedna porodica sa troje dece i psom (Brajan je najbolji!) i da je serija animirana. Tu se sva sličnost završava - da ne ulazim u poređenje svakog lika ponaosob pošto je u obe serije Tipična-Američka-Porodica. Serija je jako dobra i preporučujem da se gleda što je više moguće :mhihi:

 

Pa ono, nisam rek'o da je sranje, samo da nije nesto posebno originalna. Razlika izmedju njih i Simpsona je utoliko sto je Family guy mnogo nadrealniji, ali nisam video nikakvu razliku izmedju recimo Pitera i Homera za pocetak, kao ni u njihovim odnosima prema porodici... Najbolje poredjenje koga sad mogu da se setim je da se razlikuju koliko i E.R. i Chicago Hope :)

 

Jednostavno serija nema ono nesto sto imaju South Park, Futurama i recimo Korgoth of Barbaria sto te tera da gledas epizodu nekoliko puta uzastopno :bigblue:

Edited by Herr_Wolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

I obe su o Američkim porodicama,

koje imaju pet članova

debelog glupog oca, koji upada u nevolje,

a voli svoju porodicu,

radi kao neki činovnik (tj. radi nekreativan posao)

voli da gleda sve na TV-u,

on ima ženu koja je moralista i pametnija od njega,

ona je svesna toga da muž ponekad zglupi, ali da ipak ima dobro srce,

žena je domaćica,

sin je pomalo debil i podržava ćaleta u glupostima,

ćerka je štreber i nesigurna je u sebe,

tu je i beba, gde je i jedina suštinska razlika u likovima, Megi je marginalni lik, dok je Stui u principu najbolji lik u Family Guy-u, mada mi je opet koncept beba-genije poznat odnekud, elem ovde je makar beba-genije-zlikovac :)

uvodi se plejada pomoćnih likova iz grada,

obične, svakodnevne situacije su preterane, često i nadrealne,

ismevaju se pop fenomeni,

ubacuju se poznate ličnosti u obične svakodnevne situacije... i tako...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok serijica,ta epizoda sa smrti mi je omiljena.American Dad,prethodnik od istih autora je MNOGO bolja serija.

Fun fact #1: American Dad je nastao posle Family Guy.

 

Fun fact #2: Family Guy nastao je od par Seth MacFarlane-ovih skeceva u kojim su glavni likovi bili Peter i Brian, bez ostatka porodice. Porodica je ukljucena tek kasnije.

 

Onako, uzgred, ta ocinska figura Simsponovih originalnija je od Family Guy-a samo utoliko sto je prva (koliko znam) crtana serija o "americkoj porodici", ali se i dalje nastavlja na plejadu igranih serija slicne tematike.

 

Ipak,

Najbolje poredjenje koga sad mogu da se setim je da se razlikuju koliko i E.R. i Chicago Hope

Sto jes', jes' :) (Can you say, CSI and NCIS?)

 

Ipak br. 2

on ima ženu koja je moralista i pametnija od njega,

Lois je vrlo daleko od moraliste.

 

sin je pomalo debil i podržava ćaleta u glupostima

Brian je mnogo debil a nimalo buntovnik, za razliku od Barta.

 

ćerka je štreber i nesigurna je u sebe

Meg nije streber, ne daj da te naocari zavaraju.

 

Stewie je ocigledno potpuno razlicit od Meggie, i dodajmo jos Briana kao sustu suprotnost Santa's Little Helper-u, i dobijamo otprilike 1.5 od 6 mogucih podudarnosti u ovakvom poredjenju clanova porodice. Zadivljujuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I obe su o Američkim porodicama,

koje imaju pet članova

debelog glupog oca, koji upada u nevolje,

a voli svoju porodicu,

radi kao neki činovnik (tj. radi nekreativan posao)

voli da gleda sve na TV-u,

on ima ženu koja je moralista i pametnija od njega,

ona je svesna toga da muž ponekad zglupi, ali da ipak ima dobro srce,

žena je domaćica,

sin je pomalo debil i podržava ćaleta u glupostima,

ćerka je štreber i nesigurna je u sebe,

tu je i beba, gde je i jedina suštinska razlika u likovima, Megi je marginalni lik, dok je Stui u principu najbolji lik u Family Guy-u, mada mi je opet koncept beba-genije poznat odnekud, elem ovde je makar beba-genije-zlikovac :)

uvodi se plejada pomoćnih likova iz grada,

obične, svakodnevne situacije su preterane, često i nadrealne,

ismevaju se pop fenomeni,

ubacuju se poznate ličnosti u obične svakodnevne situacije... i tako...

skoro sve to vazi i za American Dad

pa je opet serija za sebe

 

kapiram ja da volis Simpsonove (ko ne voli ne treba da zivi)

ali mislim da mnogo propustas time sto ne gledas FGa

Edited by estranged

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pocetak, nemojte steci pogresan utisak, naravno da volim Simpsone, ali oni su mi tek daleko iza neprikosnovenog South parka i nesto manje neprikosnovene Futurame... i nove opsesije - Robot Chicken (toplo preporucujem, otvoricu temu kasnije), i mislim da bi mi FG bio zabavan, samo kazem da nije bila bas "ljubav na prvi pogled" i da mi malo smeta sto je toliki copy-paste, mislim kontam ja da je drugaciji pristup, ali nekako bih ove epizode FG-a koje sam gledao mogao skroz da zamislim kao epizode Simpsonovih (ne racunajuci trenutke sa Brajanom i Stuijem... koji su u principu najbolji)...

Odgledacu jednom kad mi neko donese...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...