Jump to content

Ultima


Lordring

Recommended Posts

Meni se jako dopalo, ako vec treba da se poredi, bolje mi je od Alogije.

 

Pa sad, ne moraš baš, izbaciće me iz benda ako tako nastavite :mrgreen:

 

Šalu na stranu, trudim se koliko je god to moguće da izbegnem bilo kakve dodirne tačke sa matičnim bendom upravo da ne bi bilo priče "evo, još jedna Alogia" a da ne pominjem da mi nije ni na kraj pameti da pravim klona :mrgreen: Na prvom albumu to "izbegavanje" možda i neće biti toliko osetno, ali verujem da će se na narednim radovima to primetiti.

 

Melodicno, dobra dinamika sto posebno volim da cujem, pevljivo, bez nekih velikih eksperimentisanja i otkrivanja rupe na saksiji - prog metal kakav najvise volim da cujem. Za nase trziste sam vrh, ali mislim da jos uvek nije konkurencija stranim bendovima tog pravca.

 

Melodija nam je uvek i bila u prvom planu - da ostaje u ušima, da bude pevljivo i sl. Šta da ti kažem kad sam za neke moje pesme tek pre nedelju dana smislio kako će ići podloga za solo :)

 

Već je Vučko spomenuo da ove dve pesme sa downloada u neku ruku i jesu i nisu favoriti. Ipak one su od svih demo snimaka bile "najzrelije" za puštanje u širu javnost. Inače, na albumu će od 9 pesama biti 5 ili 6 koje su medjusobno skoro suprotnog tipa - "od neoklasike i skandinavijskog powera do hitičnog gothica i mračnog powerproga pomešanog sa malom dozom atmosfere koju Arcturus nosi sa sobom na novim albumima" tako da će verovatno svako imati neki svoj favorit kao što se to već dogadja u bendu :)

 

Znam da zvuči i komplikovano i kao da je "best of" kompilacija, ali veruj da nije tako strašno kao što zvuči kad se pročita :) Oseća se da je to sve isti bend, pogotovu po konstrukciji melodija i atmosferi. Najbolji primer za to šta se može očekivati kao neki presek prvog albuma a to je ujedno i pravac koji će bend ubuduće da gaji jeste pesma Lost Memories - ta neka vrsta da ga nazovemo "dark" powerprog zvuka.

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jbg... možda je i moj problem što u glavi imam engleski koji pričaju Finci i Švedjani kad se govori o pevanju pa podsvesno Igora navučem da tako zvuči + uzmi u obrzi da je do sad pevao samo growl tako da je u odnosu na to ovo najmekši engleski ikad :mrgreen:

 

I da, stigla nam je još jedna nagrada sa GarageBand.com - Metal pesma dana

 

http://www.garageband.com/genre/metal

 

iliti koga mrzi da klikće na link:

IPB Image

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

apsolutno moram prvenstveno pohvaliti melodicnost, a odmah zatim Igora, ciji me je razvoj, posebno ovako sa distance gledano pozitivno iznenadio i odusevio. Iz jednog zavijutka growla i urlanja iznikao je pravi i izuzetno prijatni, muzikalni muski vokal. I u radu sa Alisterom je on pokazivao jedan deo svog vokalnog spektra ali ovde ga vidimo u potpuno drugom svetlu.

Vidim da se to razvijalo vec u novom albumu Alistera (sve sve pohvale za duet sa Irinom! :) ), a ovde je zaista pokazao naznake svog potencijala i koliko i dokle moze a koliko i dokle ce tek moci.

Ekipa sjajna, sta reci a ne biti subjektivan. Mnostvo uticaja koji ce se sigurno uociti ali upakovani u izuzetno emotivnu i licnu notu autorskog virtuoziteta doticnog Djede. Melodican ispred svega, ovaj power sa primesama proga nije "napaljenicki" kao sto cesto taj smer ima tendenciju da bude, vec prijatan i kompleksan ujedno, mracan i melanholican ali i svetao i pozitivisticki.

Bice osvezenje ove scene i odlican za dobro izivljavanje uzivo.

Of course-moje je skromno misljenje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Auu, nisam dugo bio online i ovo je prijatno iznanađenje kao grom iz...

 

Prvo glavna pohvala što su pesme na Engleskom i što na ovaj način mogu da se ponude svetskom tržištu.

Pesme su odlične, gitararske deonice su moderne,pametne i u rangu Vai-Sat-Yngwie. Klavijature su po mom ukusu

ala Richard Andersson posebno na pesmi Forever Young.

 

E sad vokal za divno čudo je ekstra, znači prvi metal pevač iz Srbije koji ne zvuči kao Osvajači(mislim na stare), ima dozu

rough u pevanji ali vidim da može i falset bez problema kada treba. Jedan predlog da slobodno date vokalu malo jaču ulogu u pesmi

jer je nekako po meni malo tih, bačen u pozadinu (samo malo).

 

Vidim da bend zna kako da napravi dobru pesmu i što ne zaboravljaju glavnu tezu Mocarta, "melodija je muzika, muzika je melodija"!

 

Kad bi ovo bila trka ja bi se kladio u ove ljude 100%.

 

SAMO NAPRED!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Uh ode ULTIMA na drugu stranicu.

Ne sme se to dozvoliti!

:)

Aj da prokomentarišem ukratko Lost memories i Forever young, pošto nisam dosad.

Produkciju neću komentarisati, jer je ipak demo u pitanju.

Retko kad ozbiljno poslušam demo bendove, a još ređe mi se svide, ali ovaj sam morala da otpratim još dok su pesme bile samo ideje, jer svira Neša (moj sugrađanin) i Đeda (već dokazani klavijaturista).

Što se Neše tiče, njegov stil mi se uvek sviđao i drago mi je da napokon radi nešto što ima smisla (nisam fan tih cover bendova). Po mom mišljenju ovde dosta pokazuje svoje umeće kako gitariste tako i textopisca i kompozitora. Talentovan mladić koji bi mogao da uspe, koliko je to ovde moguće, samo da se malo više posveti ovakvom radu...

Đedin rad ne komentarišem mnogo, jer mi se od kad sam ga prvi put čula, mnogo svidelo kako svira. E sad, ovo jeste drugačije od ostalih bendova i ovde je imao veću slobodu nego u ostalim bendovima, pa samim tim i možemo da čujemo, šta zapravo zna :)

Što se vokala tiče (tu sam dosta probirljiva :) ) sasvim ok odrađeno, odlično se uklapa sa muzikom. Mada mogao bi ponekad i da malo odskoči, čisto da bude makar u refrenima u prvom planu. (Mada meni su instrumentalni delovi uvek bitniji u pesmi od vokalnih, pa mi ovo i ne dođe kao neka preterana mana ;) )

Sve u svemu meni se pesme sviđaju, za prvence su više nego odlične pesme.

Veoma slušljive, ulaze u uvo što bi se reklo :), i album (kada i ako napokon bude završen) bi mogao da doživi sasvim solidan uspeh, kako je neko napomenuo, veliki plus je što su pesme na engleskom.

 

Eh sad, znam su ove 2pesme već old news, i da bi trebalo da se pojavi još nešto uskoro, da bi momci održali pažnju na sebi, ali verujem ja u njih, biće pomaka uskoro.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, hvala lepim zeljama, ali vec sam na MB temi pojasnio da usled problema sa organizacijom i nekih novonastatlih u postavi (basista vise nije u bendu zbog nedostatka slob. vremena) a ni gitarista nije mogao da otkaze i trecu svirku sa svojim rock cover bendom s obzirom da mu je to jedini izvor prihoda) tako da smo morali da se povucemo sa takmicenja.

 

Jako mi je krivo zbog toga, pogotovu sto smo ceo projekat stavili "pod led" dva-tri meseca da bi se sto bolje pripremili za takmicenje. Ali ako nista drugo, barem je Igor prosao sa Alisterom tako da imam za koga dalje da navijam :mrgreen:

 

Sada se okrecemo radu na albumu i nadam se da cemo za mesec dana imati konacne verzije barem ovih pesama koje su za sada dostupne za download a da ce album izaci ove godine posto svi znamo kakvo je stanje sa nasim izdavacima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...