Jump to content

Darkthrone


Miu?!

Recommended Posts

Evo prochitah ovaj predugachki intervju. Imam osecaj da je Fenriz u nekom svom svetu, i otprilike ovlash odgovara na tvoja pitanja a koristi ih kao ispovedaonicu sta on radi dnevno , koju muziku voli, dal puno pije itd.... Ali sve u svemu valjano je to odradio sve je valjda rekao sta mu je na dushi, i za onog ko zeli malo dublje u te underground speed/thrash/raw-punk/heavy bendove ovde ima sta da prochita. Nabrojao je brdo alibrdo bendova od kojih ja mozda znam svega 5-6, ali verujem da po nekom mom misljenju ti bendovi nezasluzuju paznju , nego ih Fenriz voli zato sto se drze duha metala iz 80-ih . Mislim lik nezeli da slusah nishta sto ima modernu produkciju, ja mislim da mu je tu greshka, i da ako se dovoljno potrudish da istrazish i tu mozesh naci valjane bendove. Jednostavno lik je u svom nekom svetu gde je muzika stala da napreduje tamo negde 80-ih.

 

Ono sto mi je najvishe zamsetalo je kako je grubo ono rekao za stare albume da ih je pisao za 2 nedelje i pravio da bi ishe go with the flow, i da ih negleda kao metal albume a ovi novi su jelte troo metal albumi, ali se slazem sa njim da je Myspace i internet otvorili vrata mnogim underground bendovima da ih ljudi cuju i vide. Inache interesantno je to sto on pishe za one novine o shumama i kustos je u nekom nacionalnom parku, i kako je zbog toga prestao da pushi a zbog zene prestao da pije i da ide u teretanu zbog zdravlja. xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i jesu ti albumi pravljeni za toliko vremena, to nije tajna nikakva... kao sto i danas to rade.

Sto se tice tih bendova, ja ih znam malo vise i mogu reci da covek ima podobar ukus :da:

A sto se tice produkcije i modernih bendova - pa sta? To voli, nije jedini, znam masu takvih ljudi. Jebe se njima sta ko misli, ako volis volis, ako ne - F.O.A.D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fenriz je fino rekao da je manijak :)

U sustini, ne slazem se sa tim da metal treba da bude strogo underground. Ali opet, stvari kao moderni studio i izdavacke kuce su unistili onaj stari duh, tako da sa te strane covjek i jeste u pravu. A onda, taj isti internet i myspace su u neka vrsta destroyer(isus :) ) of the metal. Malo je konfuzan po tom pitanju.

Ipak, sto se tice undergrounda - omasovljenje i komercijalnost unistavaju vise nego sto daju, a da ne bude zabune - pod komercijalom podrazumjevam kompromis benda prema publici i izdavackoj kuci, kada odustaju od nekih svojih zamisli kako bi prodali vise ploca. U sustini, kad muziku shvatas samo kao proizvod koji zelis da prodas sto vecem broju ljudi - tada muzicki album ima sustinsku vrijednost jednog hamburgera il koka kole.

Stoga, iako se decidno ne slazem sa Fenrizom povodom njegovog stava o tome sto jeste REAL METAL, poshtujem i razumijem ga jednim dijelom. Nego, zanimljivo je kako on i Nocturno rade muziku, sto je postalo evidentno na poslednja 3 albuma. Osim toga, mislim da mnogi potcjenjuju Tedov doprinos bendu obzirom da je Fenriz eksponiran medijski, ali meni je Nocturno Culto licnost koju jednako worshipujem kao i Fenriza. Da ne zaboravim i zephyrousa koji je ucestvovao na prva dva (black) albuma, posebno na moj omiljeni Blaze :rockdevil:

 

Sve u svemu, ovaj intervju mi je legao fantasticno. Dokazuje koliko je Fenriz opusten lik, iako je hodajuca legenda. Dobre su mu preporuke, stvarno bi mogao da svrati na forum i baci par preporuku. I naravno - f.o.a.d.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana slusam Darkthrone kao manijak(sto naravno nisam :) ), i starije i novije albume...trenutno ide Ravishing Grimness, bas mi prija...juce je isao Plague Velder, isto mi prija, kao i Sardonic Warth...Ta srednja faza jos vise naginje ka punku koga su uvek imali. Plus je produkcija vidljivo bolja...

A Blaze i Pancerfaust si naravno i dalje najbolji, bar meni...

 

Od poslednje faze tj. 3 poslednja albuma, The Cukt mi je najbolji...FOAD isto odlican a ovaj poslednji ima dobrih momenata ali mi je ipak slabiji...

Edited by Feniks .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blaze, total death, transilvanya, under i panzerfaust. Taj rad i red. Onda mnogo volim i 3 zadnja, dok mi je srednja faza neki prelazni period koji isto cesto pustim. Znaci, nemaju loseg albuma :bigblue: Naprotiv, skoro sve su to na mojoj rang listi suve 9ke i 10ke, remek djela.

 

Ja sam se naslusao njih u poslednje vrijeme, i opet mi je malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, jasno se vide te tri faze kod njih...i vise manje, svi albumi su odlicni...

Malopre sam slusao i Goatlord, taj mi nije nesto, njega sam najmanje i slusao, mozda zato...

 

Videcemo da li ce nastaviti sa ovim trenutnim stilom ili ce nesto menjati...Mada, moram biti realan, koliko god voleo i ovu poslednju fazu(tri poslednja albuma) prvih par pesama odlicni, posle ipak slabije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi. Jos od kad su poceli te varijacije i razdijelili stilove (fenriz punkish, nocturno doomish), njihovi albumi su dobili novu dimenziju. Ta srednja faza, vidis, je poprilicno neistrazena. posebno ako je neko poceo da ih slusa u poslednje 2-3 godine. U tom slucaju, svi obrate paznju na prvih par albuma, i naravno pice novo. Meni je npr. Hate them strasan album, redovno okinem na uvodne note i tekst pjesme Rust. Kako mi je bilo toplo oko srca kad sam je cuo na misantrophe dividiju, legla je perfektno. Onda Ravishing, sa onom produkcijom.. ma glupo je nabrajati ih opet ponaosob, njihova kompletna diskografija vrijedi. We are norwegians, we invented cold :rockdevil: Imam zelju da jednom posjetim skandinaviju i malo se tamo zadrzim. Vremenom ce i to postati moguce.

Hail Darkthrone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ravishing sam upravo preslusao, sjajan album! Sardonic takodje..ma cela ta srednja faza mi je odlicna, bolja produkcija ali ritmovi zakon...Zagubio sam Hate them a sad bih ga slusao :udri:

 

A ljudi koji ih pljuju, klinacki, sta reci, oni imaju svoj stav, i vidi se da je to Darkthrone, malo drugacije ali osnove su tu, ko vidi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kakav kult jebem ti Metaliku i Destruction.

 

The Transilvanian Hunger album was an idea I got one day at work and then went home and started to record. Sto se da primijetiti, najbolji konceptualni album svih vremena! Aranzmani prosto teku sami od sebe, crnilo i nihilizam u jednom, ko jebe Von i Beherit.

 

We had sort of like three periods in Darkthrone, where I can see that we were clearly inspired by every metal record we listened to. And those periods were ’88, ’91, and 2005

 

Samo sto je period od 2005 1/1 oda 80-tim i pocetnom duhu rock/punk/metala. Nije se sve spontanto desilo kao sto vecina misli, Fenriz sigurno nije intenzivno slusao Mannilu Road 98, kao od 2005, ali kontradiktornost upravo u tome sto jos od UAFM-a prica s punkom ide istom trakom. 93 su bili true necro grim zajebanti koji su podrzavali ratove u svijetu i ubijanje civila, danas su old r'n'r legende. To je ta ®evolucija Darkthrone-a, kako muzicki tako i umno, koja ih uzdize daleko od Satyricona, Gorgorotha, Mayhema, itd . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro,i sam znas na koji Beherit mislim..a sto se VONa tice,ti si bio taj koji je primijetio ciju je prisivku doticni dvojac stavio na omot:D

 

moze se reci da sam ziva..sva sreca pa nam ne trebaju forumi susjednih zemalja da bismo se culi..s obzirom da smo jako daleko inace haha.

 

 

nego da ne bude da oftopicim:

 

ako koga zanima..suska se o nastupu Nocturna s Aurom Noir (kao dthr) na nekim festovima ovog ljeta.sto je bogohuljenje bez Fenriza IMHO,al eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro,i sam znas na koji Beherit mislim..a sto se VONa tice,ti si bio taj koji je primijetio ciju je prisivku doticni dvojac stavio na omot:D

 

moze se reci da sam ziva..sva sreca pa nam ne trebaju forumi susjednih zemalja da bismo se culi..s obzirom da smo jako daleko inace haha.

 

 

nego da ne bude da oftopicim:

 

ako koga zanima..suska se o nastupu Nocturna s Aurom Noir (kao dthr) na nekim festovima ovog ljeta.sto je bogohuljenje bez Fenriza IMHO,al eto.

 

Hahaha, a long distance :mrgreen:

 

Ma to sam ja onako iz svoje izglave skontao, ako se vec prica o njihovom nastupu na Hellfestu, a Aura Noir nastupa, nema druge nego Aura Noir + Nocturno, to dvoje ne ide jedno bez drugog :) Al et vidjet cemo, vjerovatno je ta citava prica jedna velika suplja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@morbid god

 

vidi kako me ganja po temama..ma nema me ovdje nesto tako da bas i ne upratih da si pitao.

 

pa pazi..ja sam bacila info koji sam tad dobila.sada je neko zatisje (pred buru,mozda?).sve u svemu, od tada nisam nista cula sem da je moguce da nas neocekivano obraduje.zato ti i prosli put rekoh,nemoj mene kriviti ako daniel zakaze:D

 

 

edit:ako saznam nesto,javim ti,obecavam.

Edited by +Abigail+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav kult jebem ti Metaliku i Destruction.

 

The Transilvanian Hunger album was an idea I got one day at work and then went home and started to record. Sto se da primijetiti, najbolji konceptualni album svih vremena! Aranzmani prosto teku sami od sebe, crnilo i nihilizam u jednom, ko jebe Von i Beherit.

 

We had sort of like three periods in Darkthrone, where I can see that we were clearly inspired by every metal record we listened to. And those periods were ’88, ’91, and 2005

 

Samo sto je period od 2005 1/1 oda 80-tim i pocetnom duhu rock/punk/metala. Nije se sve spontanto desilo kao sto vecina misli, Fenriz sigurno nije intenzivno slusao Mannilu Road 98, kao od 2005, ali kontradiktornost upravo u tome sto jos od UAFM-a prica s punkom ide istom trakom. 93 su bili true necro grim zajebanti koji su podrzavali ratove u svijetu i ubijanje civila, danas su old r'n'r legende. To je ta ®evolucija Darkthrone-a, kako muzicki tako i umno, koja ih uzdize daleko od Satyricona, Gorgorotha, Mayhema, itd . . .

Nepricaj gluposti.

 

Tebi zato sto je smisljen za 15 min ti je omiljeni konceptulani album. Ovo jedino mogu da uvazim kao odgovor ako u zivotu svom nisi cuo puno konceptulanih albuma. Transilvanian Hunger najbolji konceptualni album....... auuuuu jebote.

 

" To je ta ®evolucija Darkthrone-a, kako muzicki tako i umno, koja ih uzdize daleko od Satyricona, Gorgorotha, Mayhema, itd . . ."

 

Zapravo, Darkthrone nije evoulirao nego degradirao, tako jest sa 90-ih je degradirao na 80-e . Nekazem da je Darkthrone bio neshto kompleksan bend, zapravo naprotiv ali danas su josh prostiji, svirajuci Crust Punk izabrali su put manjeg otpora, svirajuci muziku koja je najprostija(svi znamo sta je potrebno da se svira u jednom pank bendu), tako da ona konstatacija "UMNO" je krajnje retardirana ili josh uzdizati Darkthrone iznad Ordo Ad Chao koja je kud i kamo UMNIJI (kolko god smeshno zvuchala ta rech XD ) i zrelija muzika od ove koje danas pravi darkthrone. (Mada i Gorgoroth je pokazao da moze zapravo da ulozi trud u pisanju malo kompleksnije muzike primer Incipt Satan i ovaj novi)

 

Smesno je to sto velika vecina blekera nebi ni chuo za darkthrone da im je prvi album The Cult Is Alive ili FOAD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nepricaj gluposti.

 

Tebi zato sto je smisljen za 15 min ti je omiljeni konceptulani album. Ovo jedino mogu da uvazim kao odgovor ako u zivotu svom nisi cuo puno konceptulanih albuma. Transilvanian Hunger najbolji konceptualni album....... auuuuu jebote.

 

" To je ta ®evolucija Darkthrone-a, kako muzicki tako i umno, koja ih uzdize daleko od Satyricona, Gorgorotha, Mayhema, itd . . ."

 

Zapravo, Darkthrone nije evoulirao nego degradirao, tako jest sa 90-ih je degradirao na 80-e . Nekazem da je Darkthrone bio neshto kompleksan bend, zapravo naprotiv ali danas su josh prostiji, svirajuci Crust Punk izabrali su put manjeg otpora, svirajuci muziku koja je najprostija(svi znamo sta je potrebno da se svira u jednom pank bendu), tako da ona konstatacija "UMNO" je krajnje retardirana ili josh uzdizati Darkthrone iznad Ordo Ad Chao koja je kud i kamo UMNIJI (kolko god smeshno zvuchala ta rech XD ) i zrelija muzika od ove koje danas pravi darkthrone. (Mada i Gorgoroth je pokazao da moze zapravo da ulozi trud u pisanju malo kompleksnije muzike primer Incipt Satan i ovaj novi)

 

Smesno je to sto velika vecina blekera nebi ni chuo za darkthrone da im je prvi album The Cult Is Alive ili FOAD.

 

Sjajan post od početka do kraja. Nikako ne mogu ceniti bend koji je radio kako vetar duva u datom momentu, i što je najstrašnije, to nije radio ni zbog komercijalnosti, nego zbog sopstvene podložnosti uticajima. Nemam ništa protiv da je nekome Darkthrone omiljeni bend, ali da je umetnički cela DT diskografija na gomilu moćnija od jednog Rebel Extravaganza ili Ordo Ad Chao, jednostavno je smešno reći. Jeste, pećinsko slikarstvo je do jaja, ali ga nećete videti na izložbi sa Hijeronimusom Bošom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ukusima je izlisno raspravljati...volis sta ti se svidja, uzivas u tome i briga te za to sta drugi vole i misle o onome sto ti volis...jednostavno...

Sad slusam poslednji album...posle cemo opet preci na Celtic Frost, ko to ne voli, ne zna sta valja :)

Edited by Feniks .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nepricaj gluposti.

 

Tebi zato sto je smisljen za 15 min ti je omiljeni konceptulani album. Ovo jedino mogu da uvazim kao odgovor ako u zivotu svom nisi cuo puno konceptulanih albuma. Transilvanian Hunger najbolji konceptualni album....... auuuuu jebote.

 

" To je ta ®evolucija Darkthrone-a, kako muzicki tako i umno, koja ih uzdize daleko od Satyricona, Gorgorotha, Mayhema, itd . . ."

 

Zapravo, Darkthrone nije evoulirao nego degradirao, tako jest sa 90-ih je degradirao na 80-e . Nekazem da je Darkthrone bio neshto kompleksan bend, zapravo naprotiv ali danas su josh prostiji, svirajuci Crust Punk izabrali su put manjeg otpora, svirajuci muziku koja je najprostija(svi znamo sta je potrebno da se svira u jednom pank bendu),

 

Ne zelim da raspravljam s tipom koji odgovorno stoji iza izjava kao sto je ova. Tis ili glup ili nafurani kreten.

 

TO je to, prosvijetljeni smo, ljudi ne slusajte Celtic Frost, Bathory i Darkthrone, uzivajte u klasicima kao sto su Ordo Ad Chao i Incipit Satan. Ni u ludilo ne slusajte Discharge, Amebix, Disorder, Cro-Mags, jer svi znamo sta je potrebno da se svira u jednom pank bendu. Jad i tuga . . .

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...