Jump to content

Bolji život (1987-1991)


Shix

Recommended Posts

Prihvatam kritiku i kao kaznu sebi zabranjujem pisanje na ovom forumu do npr. 3. januara.Dakle ovo je moj poslednji post u ovoj godini i nema me do 3. janura.

 

Izvinjavam se svim ljubiteljima Boljeg zivota na pretrpljenoj neverici, zbunjenosti i potresenosti zbog moje izjave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragan Bjelogrlić. Uzrok, razlog, promena, ako-i-samo-ako propasti takvog jednog pokušaja da socijalizam iznedri uspešnu sapunicu.

 

Uz, već poslovični, alkoholičarski zadah Josifa Tatića, koji bi gotovo kao metričko vreme, svojom sterilno tačnom preciznošću svrstao ovu seriju u beton na koji će tek da se uhvati blato evropske kinematografije osamdesetih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muka mi je od tog djubreta od serije. Uzasno je zaglupljujuca. Moji ukucani je stalno gledaju i to svaki put kad je reemituju. Nostalgija valjda, jebem li ga.

Muka mi je i od svih varijacija na temu - srecni ljudi, stizu dolari i sl. Glupa radnja, silovani dijalozi, losa gluma (dobri pozorisni glumci nisu automatski i dobri filmski glumci), jeftina kamera...

Ali ima nesto jos gore od toga - pinkova produkcija. agencije za sis i sl. su tek dno dna. Jeftini humor mi ne moze biti ni smesan, ni sarmantan samo zato sto se seljaci sa akcentom iz jugoistocne Srbije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ali ima nesto jos gore od toga - pinkova produkcija. agencije za sis i sl. su tek dno dna. Jeftini humor mi ne moze biti ni smesan, ni sarmantan samo zato sto se seljaci sa akcentom iz jugoistocne Srbije.

СиС је ђубре јер нема благе везе ни са акцентом, што је само по себи глупо да се каже, већ уопште са овим призренско-тимочким дијалектом чија једна варијанта "живи" у крајевима одакле сам ја... И узгред, наш дијалект је сам по много интересантнији и духовитији од боло ког другог српског ( сад и хрватског)... А глупа пинкова продукција то не уме да користи јер доводи глумце који немају ни два дана праксе, или су можда глупи па не могу да науче што је вероватније ... А и радња нема везе са кажимо јужном иако је ту у питању више југоисточна, ако не и историјски источна Србија ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo samo da meni od svega najvise bode usi to sto se u Pinkovim serijama (pre svih taj "SiS" i "Ljubav, navika, panika") dijalozi odvijaju tolikom brzinom da ne mogu da ih pratim. K'o da slusam Francuze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naša najbolja serija ikad.

 

Recimo samo da meni od svega najvise bode usi to sto se u Pinkovim serijama (pre svih taj "SiS" i "Ljubav, navika, panika") dijalozi odvijaju tolikom brzinom da ne mogu da ih pratim. K'o da slusam Francuze.

 

Upravo tako. U "Ljubav Navika Panika" se nerijetko desi da njih četvero pričaju istovremeno. Šteta samo što Pink ima takve legende poput Nikole Smića, Seke Sabljić, Milenka Pavlova (you name it) ali jebi ga, dobro plaćaju a zna se da glumci baš i nemaju jahte i vile. Stvarno šteta. :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragan Bjelogrlić. Uzrok, razlog, promena, ako-i-samo-ako propasti takvog jednog pokušaja da socijalizam iznedri uspešnu sapunicu.

 

Uz, već poslovični, alkoholičarski zadah Josifa Tatića, koji bi gotovo kao metričko vreme, svojom sterilno tačnom preciznošću svrstao ovu seriju u beton na koji će tek da se uhvati blato evropske kinematografije osamdesetih.

 

Ne, ne i ne.Procitao sam vise puta i stvarno mi nije jasno sta si hteo da kazes.Priznajem glup sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Parafraziracu gigu:

'Opet ste ostavili vrata otvorena, majke vam ga sasave i bezobrazne' (tako nesto :cool: )

Serija je u principu do jaja, ali me nervira bjelogrlic, ali mogu da ga svarim

Ali Lidija Vukicevic je retardirana, i nju stvarno ne mogu da podnesem kao glumicu.

Jebem mu mater, k'o da je zavrsila 15-minutni kurs tipa 'zavrsite nas kurs i glumicete kao tika fucking shpic :) )

Mada je i shpic bolji, bar je u pocetku bio simpatican :uhoh:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Комшија ( Пепи - Тика Шпиц ) није крив пре свега зато што људи из Београда везе немају како се овде пре свега говори, а затим и живи, мада је Павић власотиначки зет, али поново, не може...

 

 

Ако буду Срећни људи, има да се гледа... Бар због Бате Животиње...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...