Jump to content

Stephen King


Recommended Posts

Prvi put sam gledao taj film jos kao klinac, kada se prvi put prikazivao kod nas. Mislim da je to bilo '90 ili '91. Ona scena kad klovn uvuce malog u kanalizaciju i kada krv lije iz albuma sa slikama me je toliko istraumirala da se i dan danas secam kao da je juce bilo. Inace film sam relativno skoro ponovo odgledao i onaj klovn je stvarno ultra - sablasna pojava. Jedan od boljih horora koje sam gledao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavrsio je sa paukom jer nije mogao drugacije da opise kako to bice funkcionise, zivi i kako se razmnozava. klovn je tu da zadobije decije poverenje koliko se secam.

meni je film sranje, ne zbog samih efekata koji su presmesni, nego zbog prenatrpanosti i odsustva ikakve spontanosti u smeni scena. rezija bljak. zato je knjiga nesto najbolje sto sma citao, a prvo sam je citao na engleskom, straight outta canada. cini mi se da je prevod radio goran skrobonja, koji kingove romane prevodi majstorski, tacno hvata onaj njegov duh. poredio sam sa originalom jos i misery, vrecu kostiju i mislim da je bio bjuik 8.

 

EDIT: da zavrsim misao :) prevodi su super,ali originalno spisanije je ipak originalno spisanije...

Edited by prophet.o'doom

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Kao sto rece kolega Lekic, IT je jedna od jebeno najboljih knjiga koje je napisao..a film ko god pravio,rezirao mora da pati jer jednostavno ne moze da se prenese na ekran verno...pogotovo scena gde svi klinci karaju Beverly Marsh...u knjizi to itekako ima poentu, ali na filmu to nikad ne bi uspelo...

 

Neko je pitao kakava je Needful Things - dobar je skroz :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

It je nazalost, zbrzan film. Odlican pocetak, razrada, a onda hajde-djaci-pokupite-svoje-pinkle-da-mogu-da-pocistim-i-zakljucam-ucionicu. Cak ni Tim Curry kao Pennywise nije mogao u potpunosti da spase stvar. Kingov glavni problem je objasnjavanje na kraju. Jednostavno, bolje da ostane neobjasnjeno, da to ostane fill-in-your-personal-fear, posto se gosn King i ja bojimo razlicitih stvari. Vampiri iz biblioteke, recimo, nisu visoko na listi mojih briga...

 

btw. 1408 je skroz naskroz odlican film. respect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Скробоња је цар за превођење Кинга. Силно сам се разочарао кад сам видео да "Револвераша" није он радио. Чак им се десило да имају два различита преводиоца, па су неки појмови различито преведени у блиским деловима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

A sta cemo sa Dnevnikom Ellen Rimbauer i Rose Red?A Storm of the century? A novija izdanja In the mouth of madness,Night Flyer,Desperation,The Mist...?

Ma ne valja nishta,nema pojma taj Stephen King je budala i narkoman... :mad::confused::angry::udri::violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Мрачну кулу" још увек не можеш прочитати до краја, јер код нас још није издат 7. део. Има до сада 6 делова у 8 књига.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Добро, и за тих 8 књига ће ти требати подоста времена, тако да је могуће да ће до тада и 7. део да се појави.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sto se ticne Mracne Kule procitala za sad 3ipo na srpskom, mislim da cu dici ruke od jurenja nasih prevoda i zavrsiti je na engleskom. :)

 

Inace Stephen King mi je jedan od drazih pisaca, sto se moze i videti po quote-u u mom potpisu. Za sad sam procitala osim napomenutih delova Mracne Kule, Talisman, Crnu Kucu, Zelenu Milju, Zamku za snove itd... Gledala sam i neke od filmova, ali ipak, nista nije kao knjiga. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Добро, и за тих 8 књига ће ти требати подоста времена, тако да је могуће да ће до тада и 7. део да се појави.

 

cek, bre, zar nema 5 delova i 7 knjiga?mislim, prevedeno na srpski

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...