Jump to content

Stephen King


Recommended Posts

  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Da živnem malo temu, ne znam da li sam se oglašavao ovde a King je bog otac, It pročitam bukvalno svake godine, najbolji horor koji sam ikad pročitao.

 

Uzeo nedavno Groblje kućnih ljubimaca, do sad nisam čitao i bolje je tonu od filma. Sad sam na Shiningu (šta reći) a za koju nedelju kad budem imao vremena zgrabiću i ovaj Dr Sleep. Kad ovo sve ima i u mom selu da se kupi... :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Pročitah ovih dana Desperation, nije loša pričica, ali očekivao sam više napetosti i straha od Kinga. Ovo mi je prva knjiga koju sam od njega čitao.

Koje preporučujete, ali da su malo strašnije?

 

IT?

 

Vidim da je ta knjiga dobila dosta jakih ocena na svim sajtovima i na temi o knjigama je Grobodan preporučuje, verovatno ću nju početi.

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znaš kako, nijedna Kingova nije ono brutalno strašna, već ima tu specifičnu atmosferu i što je najvažnije priču koja te uvuče.

 

Ali recimo da su "strašnije" IT (uz to možda i njegov najznačajniji roman), Groblje kućnih ljubimaca, Isijavanje...

 

Onda imaš takođe odlične i manje strašne ili ne-strašne Dreamcatcher, Dalas 63, Uporište, Vreća kostiju, Zelena milja i naravno Mračnu kulu u 7 dijelova + "bočni nastavak" Vetar kroz ključaonicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:bigblue: Jbg otkud znam šta je kome strašno, ne znam šta da ti kažem, možda sam ja oguglao od čitanja horora, tako da mi većina nije pretjerano strašna na taj način. U svakom slučaju, pročitaj IT, biće ti prilično strašan sigurno, a ovjeri i Groblje i Isijavanje za početak.

 

Strauba nisam ništa čitao osim onoga što je pisao sa Kingom.

 

Isto tako preporuka i za Leto noći od Simonsa, kao i njegov Teror koji je čisto remek djelo, opet ne tako strašan, ali nevjerovatno teške, turobne i bezizlazne atmosfere, uživanje čisto...

 

Probaj i Barkera npr. Igra prokletstva (ako si za old-school 80's horor) ili neko od kasnijih djela (koja su dosta drugačija i poetičnija).

Share this post


Link to post
Share on other sites

.... kacili na Misterijama..

 

Link ?

 

Descender, hvala na preporukama, gledaću da pročitam "IT" za početak. Imam i ove ostale pisce, naravno ebook, pa ću to posle,

Tražim tako neke jezive priče, po mogućnosti sa što manje fantastike, mada znam da je kod horora to usko povezano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IT?

 

Vidim da je ta knjiga dobila dosta jakih ocena na svim sajtovima i na temi o knjigama je Grobodan preporučuje, verovatno ću nju početi.

 

Kao sto je brat Descender sve lepo objasnio It mu je najbolja knjiga, ja sam se vec izjasnio negde gore. Ono sto mene toliko vuce u toj knjizi je vajb koji je uhvatio, bukvalno kao da je covek opisao moje detinjsto (naravno bez cudovisnog ubice), on je majstor za tenziju i vajb a u ovoj je to kulminiralo.

Odlican primer za tu njegovu potku je Groblje kucnih ljubimaca, sve ide lepo i fino i onda se u jednom momentu neprimetno okrene i ode po najgorem kurcu.

Prikljucujem se preporukama za Isijavanje (film je go kurac za knjigu) a meni je super i nastavak Dr Sleep, ne znam je li Descender citao?

Propustio je da ti navede i Keri, isto cuven film radjen i knjiga je bolja. Ovo mozes da sazvaces za jedno popodne.

 

Ovo sve Hail imas da kupis svuda, skoro su radili nasi ove knjige tako da neces imati problema a od srca ti preporucujem sve.

 

jako je malo horor klasika generalno

 

klajv barker ima tu jaku crtu mraka i bolešćije, po meni, koja uznemirava

lavrkaft kao opšta preporuka

 

Moje sveto trojstvo horora: Barker, King, Lavkraft.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...