Jump to content

Stephen King


Recommended Posts

Ono sto mene toliko vuce u toj knjizi je vajb koji je uhvatio, bukvalno kao da je covek opisao moje detinjsto (naravno bez cudovisnog ubice), on je majstor za tenziju i vajb a u ovoj je to kulminiralo.

 

Ovo. Stvarno je majstor atmosfere i ti njegovi opisi djetinjstva su tako istiniti, proživljeni i nekako stvarni, da je to umjetnost. Uspio je u velikoj mjeri to da postigne i Simons u Leto noći, ali King ostaje neprikosnoven.

 

Prikljucujem se preporukama za Isijavanje (film je go kurac za knjigu) a meni je super i nastavak Dr Sleep, ne znam je li Descender citao?

 

Ja volim i film, drugačiji je, ali kao film je odličan.

 

Svidio se i meni Dr Sleep u velikoj mjeri, naravno da nije dostigao Isijavanje, ali to mu (i to je pošten pristup) nije bila ni ambicija.

Pošto sam bio krajnje negativan prema ideji da Isijavanje dobije nastavak, sasvim sam zadovaljan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leto noci od Simonsa.

 

Apsolutno, preporuka i od mene.

 

Kakav je Gospodin Mercedes, nesto se lomim da li da uzmem, preferiram njegove horore naravno.

 

Onako, pristojno čitanje u dahu, ali ništa specijalno. Jedna u nizu knjiga i to je to, solidno ali ništa više od toga.

Edited by Descender

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Počeh na godišnjem, a sad radim pa imam manje vremena, ako uhvatim 50-tak str na dan max, došao sam do neke možda 700 str, sviđa mi se dosta, bilo je scena koje su mi bile strašne jezive ali i one smešne (smejao sam se pet minuta kad je Tom pitao Beverli koliko je puta svršila, a ona kaže da se to ne pita, a Tom će "Ko ti je to rekao, Homer Simpson? :) , ja sam na ovo crkavao), drži radnja, mada malo previše fantazije barem za mene. U suštini jedino mi se ne sviđa deo kad su došli u Derry, recimo ono kad eksplodiraju baze na bejzbol terenu, ili spomenik koji oživi. Sad sam kod onog dela kad su bili u dimnoj jami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitah je upravo, svidela mi se, bukvalno zavoliš likove i priča te nosi, što je i poenta dobre knjige. Ima pomalo delova koji mi nisu legli, ipak ne volim mnogo fantaziju. Kao što rekoh jedino mi se nisu svideli delovi kad su došli u Derry i sam sukob sa paukom. Jest da sam očekivao priču klasične strave i užasa ali ova priča je baš medena, avanturistička,vraća u detinjstvo, osećaj kao nekad kad sam kao klinac mogao u beskonačnost da gledam Gunise :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitah je upravo, svidela mi se, bukvalno zavoliš likove i priča te nosi, što je i poenta dobre knjige. Ima pomalo delova koji mi nisu legli, ipak ne volim mnogo fantaziju. Kao što rekoh jedino mi se nisu svideli delovi kad su došli u Derry i sam sukob sa paukom. Jest da sam očekivao priču klasične strave i užasa ali ova priča je baš medena, avanturistička,vraća u detinjstvo, osećaj kao nekad kad sam kao klinac mogao u beskonačnost da gledam Gunise :)

 

King je nenadmašan u tim opisima djetinjstva. Imaš npr. i njegovu novelu The Body (po kojoj je snimljen odličan film Stand By Me osamdesetih, svi ste ga gledali ko klinci sigurno). Upravo ju je Booka objavila u okviru zbirke njegove četiri novele "Četiri godišnja doba". U istom izdanju je i Bekstvo iz Šošenka.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...