Jump to content

Stephen King


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

To je antologijska scena i u filmu, jedina koju sam u životu odgledao a da nisam mogao da zaspim kasnije. Ludilo je u tome što Zeldu igra muškarac, tražili su nekog mršavog, s izraženim kostima. Najužasnija knjiga koju sam pročitao, King tvrdi jedina od svih koje je napisao a da je se i sam plaši. Kaže i da nije želeo da je objavi, nakon reakcija žene i prijatelja koji su čitali rukopis, ali dugovao je izdavaču još jednu knjigu, a teško je radio u to doba zbog droge i alkohola. Poslednja četvrtina knjige je nezapamćen primer izazivaja tenzije kod čitalaca, to nisam video u tolikom trajanju. U toj četvrtini se nalaze i neke potpuno sumanute stranice ,na granici podnošljivog. Čuvaj živce, čitaj u originalu ako možeš.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Završio sam "Buđenje" ("Revival"), sviđa mi se, mada je onako dosta laka knjiga, lako se čita, u pojedinim trenucima predvidiva, u nekim delovima podseća na "Dalas63" i "Herčevi u Atlantidi",vidi se da čovek stari, naviru sećanja i nostalgija :). Elem zanimljiva priča, jedna glava na kraju malo previše fantastična za moj ukus, ali u globalu preporučujem.

 

Čitam ponovo "IT" :bigblue:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Aj da spomenem neko od njegovih manje standardnih dela.

Meni je Buick 8 bio sjajan. Odlična ideja, i odlična realizacija. Pogotovo u momentima kada je ubacivao komične elemente u krajnje sumornu atmosferu.

Jako kvalitetan pisac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je kurac ljudima, pa vece sranje ce da nastane sigurno ako pobedi klintonova..

 

Ja rekoh da je sjajan pisac ali sa ovom njegovom izjavom se ne slažem. Mislim da od klintonove budale nema gore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Na prvi pogled, promašaj, barem meni...

 

http://www.youtube.com/watch?v=GjwfqXTebIY

 

Nekako mi je skroz promašena atmosfera...

 

A o tome što je revolveraš crnac, da više i ne govorim :bigblue:

 

A uz malo drugačiju frizuru i još po koju dodatu boru, McConaughey je bio rođen za ulogu revolveraša, svaki put kad se pojavio u kadru mislio sam da je on Roland.

Edited by Descender

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...