Jump to content

Stephen King


Recommended Posts

  • 1 month later...

King je nenadmašan u tim opisima djetinjstva. Imaš npr. i njegovu novelu The Body (po kojoj je snimljen odličan film Stand By Me osamdesetih, svi ste ga gledali ko klinci sigurno).

Upravo sam pogledao film, novelu sam dva puta pročitao, i mogu reći da je film fantastično urađen, 90% stvari sam isto zamišljao čitajući, naravno neki delovi su izostavljeni, priča je ipak bolja, ali i filmu ću često gledati, muzika, Amerika pedesetih, sve ono što volim.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitaj Stevu Kralja šta misli o svemu tome. On je i sam rekao da mu je svejedno koje boje kože će biti Roland, sve dok karakter ne ostane nepromenjen.

 

Setite se samo i pokojni Daglas Adams je bio u fazonu Ford Prefecta može da glumi i crnac, i tako i bi.

 

Kada već ne može Bonda, onda može Rolanda, ole, ole!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontam ja fanove, uvek će se iznervirati promenom, boje kože, odela koje nosi lik, ličnošću, zapletom. ali jednostavno šou ide dalje, i naći će svoju publiku. prosto. plus glumčina ovakvog kalibra, garantovano, ne može da ujebe stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Читао неко?

pfVuTFs.jpg

Upravo sam završio sa čitanjem. Meni se dopala priča, ko voli onakve kratke novele kao u zbirkama "Godišnja doba" ili "Mrkli mrak bez zvezda" voleće i ovu

Na trenutke komična, ali u suštini tragična i zanimljiva priča, King je izvrsno dočarao tragičnu sudbinu glavnog lika vraćajuči se često na njegovo ne baš idealno detinjstvo i nestašluke iz tog vremena.

Ukusi su različiti, ali meni su ovakve priče mnogo bolje od recimo "Keri", svakako preporučujem.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odlična je knjiga "Herčevi u Atlantidi", nekako me podseća na Forest Gampa, taj neki šmek ima priča i naravno nepogrešivo dočaravanje detinjstva.

Jedina zamerka je malo preterivanje sa "američkim pojmovima-brendovima", da se tako izrazim, često to on radi, ali mi se čini ovde malo češće, ali ne umanjuje kvalitet knjige. Mislim da se malo King dotiče nekih stvari iz "Mračne Kule" koje nisam baš najbolje shvatio, jer nisam čitao, ali ne utiče mnogo na shvatanje same radnje.

Sve preporuke.

 

S obzirom da se u knjizi često provlači roman "Gospodar muva", ta mi je sledeća :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

http://www.inquisitr.com/2951126/stephen-kings-doctor-sleep-being-adapted-for-film-by-warner-brothers/

 

Pročitah "Isijavanje", uglavom sviđa mi se knjiga, ima nekih delova koje bolje da je izbacio ali nema veze, dovoljno je zanimljiva priča da već večeras krenem sa čitanjem "Dr. sleep", nadam se da će biti jednako dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...