Jump to content

Edguy


Recommended Posts

Meni je najbolji Savage Poetry,ali onaj originalni,ne ovaj re-record iz 2000.

Moj čovek. :rockdevil:

Originalna verzija je mnogo bolja jer pesme zvuče sirovije. Nekako mi takav zvuk više leži na tim pesmama.

Mnogo dobar album, "Key To My Fate", "Hallowed", "Misguding Your Life", "Sacred Hell" i "Power And Majesty" su najbolje pesme.

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni su to najbolje pesme, mada ceo album je perfektan, prava bomba !!

Ipak volim remasterovanu verziju, jer je ipak ozbiljnije uradjena (i prva verzija je uradjena dobro za to vreme ali vidi se nedostatak kesha za bolji studio i produkciju...).

Mislim da je i na remasteru zadrzana sirovost koju su kasnije uspesno zamenili sa power/epskim stilom na Theater of Salvation i Vain Glory Opera...

u svakom slucaju fantastican album !

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Edguy je moj omiljeni bend sa metal scene (Avantasia ne racunam kao full time bend), uz Judas Priest.

 

Omiljeni albumi su mi Hellfire Club, Tinnitus Sanctus i Mandrake, i to bas tim redosledom kojim sam napisao! :mhihi:

 

Meni iskreno ne smeta promena zvuka i vise volim ovaj hard rockerski zvuk nego Theater Of Salvation/Vain Glory Opera cist power. Ovako su vise unikatni.

U junu krecu da rade na novom albumu, nadam se da ce nesto dobro da naprave!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hellfire Club je najbolji Edguy album.

 

Mysteria im je najjaca brutalna heavy pesma, We Don't Need A Hero jedna od najboljih power metal brzih pesama, Piper jedan od najboljih epica, King Of Fools i Lavatory Love Machine odlicne hard rock pesme, a Forever i The Spirit Will Remain su 2 najbolje balade Edguya.

 

Od svih live snimaka koje sam gledao, ovaj mi je definitivno najjaci, Tobijev glas je neverovatan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci odusevio sam se koji je Tobias kralj!!!

 

Mislis zbog glasa ili zbog odvala?

Glas mu je prilicno los na Fucking With Fire (mislim, los za njegove standarde), ali na Los Angelesu je vec bolji.

Imam ja dosta bootlega ako je neko zainteresovan.

Burning Down The Opera je fantastican live album!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...