Jump to content

Edguy


Recommended Posts

Jao, mislim da znam to... Tobi je jedan od meni omiljenih pevaca, i uglavnom je odlican i uzivo, ali ne ocekujem da uvek bude savrsen, jer se vise koncentrise na skakanje nego na pevanje! :mrgreen:

 

A pesme sa Hellfire Cluba nisu ni malo naivne...

Piper je zakon!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ajde kazi koje bi ti pesme voleo da cujes uzivo, pa cu ja da vidim jel imam neki koncert s njima... :pivopije:

 

A sto se tice Avantasie, nema nijedan koncert koji je slusljivog kvaliteta, ali oficijalni DVD je planiran krajem ove godine, pa cemo tad videti! :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je ovo skroz ok snimak koncerta:

 

Avantasia - Live In Mexico City 2008

14ltu1y.jpg

01. Twisted mind

02. The scarecrow

03. Another angel down

04. Prelude + Reach out for the light

05. Inside

06. No return

07. The story ain't over

08. Shelter from the rain

09. Lost in space

10. I don't believe in your love [incomplete]

11. Avantasia + Serpents in paradise

12. Promised land

13. The toy master

14. Farewell

15. Sign of the cross

 

http://rapidshare.com/files/125308850/Avantasia_-_Live_In_Mexico_City_2008_by_Fibi_www.metalwar.org.part1.rar
http://rapidshare.com/files/125303633/Avantasia_-_Live_In_Mexico_City_2008_by_Fibi_www.metalwar.org.part2.rar

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, zvuk na ovom bootlegu mi se jako svidja, vokal je pomalo slab, ali dovoljno jak da bi se uzivalo u njemu, gitare se lepo cuju, publika se jako cuje, odlicno! Lista pesama je takodje za svaku pohvalu! I, da, kraj pesme Farewell, u originalu tu ulazi Michael Kiske sa svojim nebeskim vokalom i dize pesmu na novi nivo... Njega nema ovde, ali me je Tobi odusevio kako ga je zamenio na tom delu! :meshuggah::meshuggah::meshuggah:

Preporucujem svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehe, a ja sad ustao :) Izvini FëanorSonOfFinwë, al eto, Breakthru ti je odgovorio...

Ja ovaj snimak imam dugo, nego dok sam nasao linkove sa kojih sam ja skidao, trebalo mi vremena :pivopije:

Lep bootleg, ovo je najbolji koji imam od Avantasie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono zvuk je ok, mada je daleko od dobrog... ali moze lepo da se cuje...

 

S obzirom da ja i ne gotivim pesme koje su odsvirane (vecinu sa Scarecrow-a), svidelo mi se... Najbolja mi je definitivno Sign of the Cross, nekako mi je najvise zapala za uvo na ovom snimku, mada su i ostale dobre... Farewell mi je nekako cudno zvucala :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za kvalitet snimka si u pravu, meni je ovo na granici da li moze da se uziva u bootlegu ili ne, ali posto je Avantasia, naravno da uzivam!

A pesme su mi super, bas su odlicnu setlistu napravili, ima i dosta stvari sa Metal Opera (oko pola) i odlicne stvari sa The Scarecrow albuma. Farewell zvuci mocno iako nema Kiskea, Tobi peva njegov deo.

Inace, Kiskeove delove uglavnom peva Andre Matos, a pored njega tu su i Amanda i Jorn. Tobi je kralj, imitira odlicno i Khana i Coopera! Sve u svemu, odlican bootleg!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sledi moja recenzija Tinnitus Sanctus albuma:

 

Tinnitus Sactus (2008) je 8. po redu studijski album nemackog benda Edguy. Ovim album oni nastavljaju trend zapocet jos na Mandrakeu, a to znaci udaljavanje od tipicnog power metal stila i priblizavanje hard rocku i zvuku '80-tih. Medjutim, album kao celina je dosta ozbiljniji i mracniji od prethodnog Rocket Ridea koji je bio veseo i pun saljivih pesama. A sad, pesme su:

 

1. Ministry Of Saints - Ovde se odmah vidi promena u njihovom zvuku, iako je refren tipican Edguyevski i zarazan, muzika se dosta razlikuje i skoro da nema dodirnih tacaka sa power metalom, vise je heavy metal/hard rock. Pesma ima sjajan text, Tobijev glas takodje prati promenu i vise ne peva visoko operski cisto kao vecina power metal pevaca, vec je usvojio grublji, rokerskiji stil pevanja. Pesma je, sve u svemu, odlican uvod i ako volite Edguy, volecete i ovu pesmu. 9/10

 

2. Sex Fire Religion - Ovde se vec vidi taj mracniji Edguy zvuk malo bolje, pesma je prava heavy rokacina, nema double bass bubnjeva i metal rifova, ali gitare zvuce mocno i bogato, Tobijev glas je ovde grublji nego ikada. Ova pesma uopste nema veze s powerom, ali to je ne cini losom, refren je zarazan i pesma sadrzi odlicne melodije, sto je, po mom misljenju, najbitnija stvar za neku pesmu. Ne tako dobra kao prethodna, ali svejedno vise nego vredna slusanja. 8.5/10

 

3. The Pride Of Creation - Ova pesma bi mogla da se nadje na svakom Edguy albumu, sjajne, vesele melodije, double bass (mada prilicno zakopan u mixu), Tobijev glas je sjajan. Text odgovara tematici Theater Of Salvation album - anti-religiozna pesma. Posle drugog refren, imamo jedan jedna iznenadjujuci mekan i tih deo, koji samo dodaje kvalitetu pesme. Za ovo pesmu jos vise vazi da ako volite bilo sta od Edguya, volecete i ovo. 9.5/10

 

4. Nine Lives - A sad totalna promena i vracanje kroz vreme do '80-ih. Ova pesma kao da je nastala u glam/hair metal periodu tako da se mnogima nece svideti. Pesma krece tiho s Tobijevim saputavim vokal, zatim prelazi u energican i jak roker, sa bombasticnim refrenom. Tobi zvuci izuzetno ubedljivo. 8.5/10

 

5. Wake Up Dreaming Black - Nijedna pesma Edguya me ne podseca na ovu, smenjuju se Tobijev glas i heavy gitare u strofama i onda refren eksplodira onim tipicnim Edguy stilom. Kad bi morao zanrovski ovo da definisem, ne znam gde bih ga stavio...verovatno kao heavy metal. Tobijev glas i dalje zvuci grubo i veoma mocno, posebno na kraju pesme. 7.5/10

 

6. Dragonfly - Opet pesma sa tim prizvukom '80-ih, pocinje s Tobijem i tihim gitarama u pozadini, zatim se razvija u mid tempo roker sa jakim prelazom i nesto slabijim refrenom(ne volim kad je u celom refrenu hor). Nije neki highlight, ali definitivno nije pesma koju preskacem dok slusam. 7/10

 

7. Thorn Without A Rose - Tipicna power balada, kao da je dosla od Bon Jovija ili nekog drugog glam benda. Pocetak je izuzetno lep, Tobijev prelep glas + clean gitara = Win. Naravno, posle ulaze instrumenti kao u svakoj drugoj baladi. Znaci pesma je odlicna (mada sa slabijim refrenom, u kom nema toliko emocija kao u ostalim pesmama), ali ne nesto revolucionarno i nepredvidivo. 8.5/10

 

8. 9-2-9 - Jedna sjajna rokercina koja takodje nema veze sa power metalom. Verovatno je ovo najcatchy pesma na albumu i trebalo je da ona bude singl. Pesma je stvarno sjajna, Tobijev glas jako mocan, melodije su odlicne, cela pesma prosto odise pozitivnom energijom. Dokaz da novi Edguy moze da ima te uplifting pesme kao i stari! 9/10

 

9. Speedhoven - Da, ovaj album nema 10-minutni epic, ali Speedhoven sa svojih 7:42 je najblizi tome. Pesma stvarno jeste epska, pocinje sa napadnim horskim uvodim i zatim se razvija u jednu briljatnu pesmu. Da, ovde ima double-bassa i on je ovde potreban. Text je o tome kako Tobi zeli da radi ono sto hoce, a ne sta drugi hoce od njega. Posle drugog refrena dolazi spori deo gde Tobi ima jedan od svojih najblistavijih vokalnih momenata. Takodje pesma ima najbolji solo na albumu. Sve u svemu, sve sto je dobro u Edguyu, sadrzano je u ovoj pesmi. 10/10

 

10. Dead Or Rock - Ovo je pesma koja ne samo da nema veze s metalom, nego sa metalom uopste, ovo je neki bluesy roker ala Whitesnake! Sjajan guitar work, odlican refren! Nista revolucionarno, ali jako dobro! 8.5/10

 

11. Aren't You A Little Pervert Too - Ehehehe, Tobi je car sa svojim humorom! Ovaj kantri-roker je parodija na Ameriku i njenu politiku. Naravno, posle postaje malo tvrdji roker, ali i dalje zadrzava saljiv ton! 8/10

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...