Jump to content

Edguy


Recommended Posts

Hehe, mislila sam na one pocetnicke demoe tipa evil minded od kojih mi crkava 'zvucnjak'. xD

 

Da ocekujem lose od Tobiasa? Never. Tobaja nikoga nece ostaviti ravnodusnim. Pesme ce biti izuzetno epic. Tako uvek mislim, jer mi njegov stil totalno odgovara.orangelistening.gif

 

Hmm.. mada moj utisak sto se tice stila..zvuka kako god..da ce teziti sto tvrdjem..

Jer deluje da u tom pravcu ide ako poredimo albume s albumom...:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa, ma ne bi to stavio... :bigblue:

 

Ni ja sigurno ne ocekujem lose, znam da ce mi se album svideti... :) Meni licno vise odgovaraju noviji albumi Edguya, a verovatno ce nastaviti u tom stilu, tako da... :rockdevil:

 

Dodji na Avantasia temu, ostavi neke komentare u vezi novih albuma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa, ma ne bi to stavio... icon_biggrin.gif

 

Ni ja sigurno ne ocekujem lose, znam da ce mi se album svideti... icon_smile.png Meni licno vise odgovaraju noviji albumi Edguya, a verovatno ce nastaviti u tom stilu, tako da... icon_rockdevil.gif

 

Dodji na Avantasia temu, ostavi neke komentare u vezi novih albuma...

 

As if xD

Ajde mozda sutra, nekog dana sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, evo ga Helfire Club review, kao sto sam obecao! :D

 

Ovaj je album je oznacio malo drasticniju promenu zvuka i stila nasih nemackih ljubimaca... Zvuk postaje manje power metal, vise heavy metal i hard rock, mada nema toliko hard rocka kao na narednim izdanjima. Ovaj album je ipak pretezno heavy metal, i verovatno je najtvrdji album koji je bend izdao do sad. Cak se i Tobijev stil pevanja promenio, poceo je hrapavije da peva, i mislim da je na ovom albumu doziveo svoj apsolutni vrhunac sto se pevanja tice! :)

 

Track by track review:

 

1. Mysteria - Pocinje Tobijevim malim uvodom i onda krece eksplozivni riff koji krasi ovu pesmu. Jedna od najtvrdjih, najenergicnijih pesama koje je Tobi ikada napisao, i dao je vokalni performance za pamcenje. Peva dosta agresivno i hrapavije nego obicno. Cela pesma je totalno napumpana sirovom energijom, predstavlja idealan uvod i daje nam odlicnu sliku toga kako ce album zvucati... 9.5/10

 

2. The Piper Never Dies - Ok, ovo je jedna od najboljih pesama ovog benda! Epic od 10 minuta koji ni na trenutak ne postaje dosadan. Sjajni rifovi, sjajan vokal, ima sve odlike Tobijeve epic pesme, cak je i struktura slicna kao kod pesama Theater Of Salvation i The Scarecrow. Poslednja 2 minuta ove pesme predstavljaju njen vrhunac i to je ujedno i jedan od najboljih momenata na celom album. Opet bez mnogo elemenata power metala, opet mnogo sirove energije, opet odlicno! 10/10

 

3. We Don't Need A Hero - Ova pesma kao da je izletela is ToS-a, samo sa poboljsanim Tobijevim glasom! Totalna power metal himna, i jedna od najboljih power metal pesama koje su ovi momci napravili, ako ne i najbolja! Tobi sjajno peva, visoko i snazno, refren je uzasno zabavan i zarazan! Ovo je pesma koja se zavoli posle prvog slusanja... 9.5/10

 

4. Down To The Devil - Iako je ova pesma favorit mnogim fanovima, meni je ipak znatno slabija od prethodne 3. Pesma jeste pravi heavy metal hit, jeste zabavna, ali nesto mi tu fali...melodije su slabije nego na prosle 3 pesme... Daleko od toga da je pesma losa, samo tesko je dostici nivo pocetnih pesama... 8/10

 

5. King Of Fools - Sledeca pesma je pravi predstavnik novijeg zvuka Edguya, sporije, blaze, ali izuzetno melodicno i dobro. Tobi sjajno peva, tekst je jako dobar i opisuje danasnju muzicku industriju... Opet, ovo ipak nije najbolja Edguy hard rock pesma. 8.5/10

 

6. Forever - Prva balada na albumu, idealan tajming za nju. Forever je balada koja zvuci kao da je ispala iz '80ih, spore strofe, zatim build up i snazan refren sa velikim zvukom. Tobi je jako osecajno otpevao ovo, i ja inace mislim da njemu balade odlicno leze. Tekst je malo klise, ali opet jako dobro napisan. Uglavom, prelepe melodije i Tobijev glas su ono sto ovu pesmu cini vrhunskom... 9.5/10

 

Drugi deo sledi kasnije...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednji "pravi" Edguy!!!

 

I ovo posle je ok, ali samo ok je nedovoljno za bend od kog se toliko ocekuje. Ali HC je bas dobar album :)) prve 2 pesme su naravno jedne od najboljih iz Edguy repertoara i Forever je "signature" Edguy balada :)

Edited by mikki270

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa ne bih se slozio da je Rocket Ride + Superheroes ispod ocekivanja

Preslusaj ponovo trio: Judas at the Opera, Sacrifice, Asylum i jos gomila dobrih pesama kao sto su Spooks in the attic, Rocket ride, Save me, Fucking with fire, wasted time, out of vogue, blessing in disguise...

To je duplo bolji album od poslednjeg.

 

To jeste pocetak prelaska sa powera na sporiji metal/hard rock, promenili su stim i snimili album na zivo (sto mu daje bas bas dobar zvuk), ali to je ipak fantastican album (kada se gleda spojeno sa tim EP-jem)... Jeste malo tezi da se svari za stare fanove ali je odlican.

Na ovom zadnjem su jos vise promenili gitare i meni poprilicno ne lezi takav zvuk. Ima 3-4 pesme da ih slusam: 9-2-9, Dragonfly, Sex fire religion, Dead rock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je Rocket ride, licno ga volim, ali mislim da je tu vec intenzivnije prisustvo pravljenja pesama po sablonu, nema vise nista sto bi me iznenadilo, odusevilo itd. sve je super ali nekako deja vu. Nemoj pogresno da me shvatis, nema tu losih pesama, daleko bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis, meni na primer bas Sacrifice i The Asylum su jako neuobicajene pesme... Razumem ja sta hoces da kazes, ali ako cemo tako, i Theater Of Salvation nije imao nista nepredvidjeno, jer power metal nije zanr koji dozvoljava mnogo varijacija...

Meni je na primer poslednji album bolji od Rocket Ride-a, a losiji od HC-a... Ja vise volim taj hard rock zvuk tako da mi to strasno prija...

 

Ovako bih ja poredjao albume:

 

1. Hellfire Club

2. Tinnitus Sactus

3. Mandrake/Rocket Ride

4. Theater Of Salvation

5. Vain Glory Opera

6. (The) Savage Poetry

7. The Kingdom

 

7. Under The Moon - Jedna od najagresivnijih Edguy pesama, ali opet veoma melodicna, kao sto smo navikli od Edguya, Tobijevi vrisci daju pesmi dodatnu energiju. Odlicna heavy metal pesma, ne donosi nista novo, ali jako dobra za slusanje... Najbolji deo pesme je posle solaze na delu pre refrena kad iznenada sve utihne i onda opet sve prosto eksplodira u refrenu. 8.5/10

 

8. Lavatory Love Machine - Jos jedna glam/hard rock pesma u stilu '80ih, ovoga puta sa saljivom tematikom. Ovim momcima ovakve pesme bas leze i ovo je jedna od najzaraznijih i najzabavnijih pesama koje su ikada izdali! Pesma govori o Tobijevom sexu sa strjuardesom u avioni koji se rusi! :) Samo on moze ovako nesto smisli. Naravno, refren se zapamti posle prvog slusanja i dugo ne izlazi iz glave... 8.5/10

 

9. Rise Of The Morning Glory - Saljiva tematika se nastavlja, samo sada nije tako direktan teskt, vec je cela pesma velika metafora...cak je ludja i od prethodne pesme... :) Ovoga puta muzika je kao stari Edguy, brza, dupli bas bubnjevi, melodicno do maximuma i Tobijevi glas sa mnogo vibrata. Opet jedna mega-zabavna i zanimljiva pesma. 8.5/10

 

10. Lucifer In Love - Jos jedna luda Tobijeva ideja, bez ocene...

 

11. The Navigator - Ova pesma jako podseca na Iron Maiden, ima sjajan uvodni riff i gitarski rad ostaje sjajan. Opet, meni je ovo jedna od slabijih pesama na albumu jer melodije nisu toliko dobre i refren nije tako upecatljiv. Opet, nema sanse da cu ovu pesmu bilo kada preskociti kad slusam album. 8/10

 

12. The Spirt Will Remain - Neverovatno, neponovljivo...tako bih opisao ovu pesmu. Ovom pesmom Tobi je prevazisao sam sebe i kao pisac pesama i kao pevac. Pesma sadrzi samo njegov jak glas i orkestar, znaci bez rock instrumenata. Ali neverovatna, ima samo 4 min ali je opet neverovatno epska i velicanstvena. Vrhunac bogate karijere Tobijasa Sammeta. 10/10

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revizije ili sta su vec ne citam. .. ima mnogo, stedim se za knjige u seljanovu.

JUDAS AT THE OPERA! who's let the peacock in to rock the house opera house (Vouou) ?

 

Ma svi su dobri. Imaju to nesto, nisu slabi... Svaki je veoma jak samo to treba prepoznati icon_smile.png Mozda zbog drugacijeg dozivljaja se cini da su novije slabije, ali ne.

 

"The Kingdom"? Mrzelo te da napises pun naziv? Za deseto ...not a chance (zapravo, ne bih ni mogla da ih poredjam)

Edited by vainglory

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

After a successful world tour of more than 100 concerts all over the globe in support of their latest CD, "Tinnitus Sanctus", German melodic metallers EDGUY have entered the studio to begin recording a new album. Still under the influence of their arena tour as special guests of the SCORPIONS and the latest AVANTASIA world trek (featuring EDGUY's Tobias Sammet and Felix Bohnke), the members of EDGUY feel it's time they squeeze their energy on tape in a recording studio again. This time the band has chosen the famous Peppermint Park studio (SCORPIONS, PHIL COLLINS) in Hannover, which is described by the group as "a recording temple with a tremendously great-sounding room."

 

Commented Tobias: "We have chosen the Peppermint Park to record the basics there. I had done a few little bits and pieces for AVANTASIA there, but it's so great to record drums and stuff like Hammond B3 with a big bad fat mean Leslie there. The room is big and the sound is mean!

 

"We were always striving for a powerful but natural sound. I guess we had a good sound recently, but I think there is always room to improve.

 

"The more I listen to what's going on in the heavy metal world these days, the more I long for drums that sound like drums. I want them to sound powerful without sounding like Atari.

 

"Sascha and I came to the conclusion that we have to start from scratch and do things the way they have to be done, not the fashionable way. I don't want a distorted master copy, just so it is loud enough on an iPhone or on PC speakers.

 

"If you talk to your most fancy producer, he will say something like, 'Well, it's the sign of the times, you have to be able to compete in the loudness war...'

 

"What the fuck?! If I want it to be loud, I turn up the stereo. I want dynamics, room, a real big sound, not that distorted trendy compression.

 

"Why don't we all move back a little and record great-sounding music, not loud-sounding music?

 

"Do a Google search for 'loudness war' and you'll see what I mean.

 

"Whatever.

 

"The new songs sound great, we have thirteen of them, and we'll pick maybe ten and put them on the album. We have anthemic melodies, although it's not kitsch.

 

"When you record anthemic music, you tend to be dangerously close to kitsch, it's a fine line and I think we balance on that fine line pretty well.

 

"To cut a long story a little insignificantly shorter: I just think it is great, and that's what counts. Real music, you know?"

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Breakthru

 

Pohvale za trud oko recenzije, mada se ne slazemo bas skroz... Pre svega, Down to the devil mi je jedna od omiljenih. Nezalusluzeno na poslednjem mestu, kao i Navigator.

Takodje, Forever mi je bolja od The spirit will remain, kao i Under the moon od Mysteria...

Ali, dobro, ukusi se razlikuju... :bigblue:

 

Sto se albuma tice, omiljeni su mi Hellfire club i Rocket ride, mada su mi i prva 3 dobra na svoj nacin. Theater of salvation mi ne lezi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ja mislim da ce bas takav album da prave, mislim i da to oni hoce jer znaju koliko je HF bio dobro primljen i kod publike i kod kritike, a ovaj zadnji je ipak nedorecen album. E sad da li ce uspeti da naprave dobar album videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prvi omiljeni(ne ponovo snimljen),pa onda Hellfire Club.

Ako prave nesto slicno Hellfire Clubu,nek samo naprave jos jednu pesmu poput The Piper Never Dies i meni dosta. ;)

 

I meni je prvi omiljeni, pa Hellfire Club. :bigblue:

A imaju toliko dobrih pesama, da mi je svejedno na koju ce podsecati neke sa novog albuma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...