Jump to content

Edguy


Recommended Posts

`ajde, pricaj mi jos malo koji su to true bendovi, molim te smile.gifsmile.gif sta da radim kad sam juce poceo da slusam to, jos sam slab, ali bas je lepo kad ima neko da me nauci :wink:

Ozbiljno, dosta dobro poznajem vecinu bendova koje si pomenuo i nema govora da su true, ali Vain Glory Opera je tipican true metal album (veruj mi da prvi put cujem od tebe da nije), kao sto je i 1997. godina povratka tog istog metala na velika vrata (Glory To The Brave), koliko god ti mudrovao... mozes da me demantujes svojim misljenjem, ali nikako cinjenicama (kao sto ni ja tebe ne mogu ubediti u ovo sto ja mislim, jer je lepo Evil Warning objasnio da i nema pravih definicija), tako da je jalovo uopste se raspravljati (na stranu sto su ti Edguy "smesni"... )

 

cisto iz radoznalosti, Lost Horizon onda uopste ne smatras ni malo true bendom, a?

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Skinuo sam dobar deo pesama sa novg albuma i vise je nego gotivno! Odlican album , pesme su tvrdje nego pre. A dva higlighta albuma su bonus pesme! hehe

Jedna inace moja omiljena pesma EdGuy-a CHILDREN OF STEEL koja se samo pojavila na demo-u iz 94-e, opet je uradjena i svaka im cast stvarno!

 

A druga je alternativna verzija najbolje pesme na albumu MYSTERIA sa povremenim vokalima MILLEta PETROZZE koji me je oduseevio! Stvarno se uklopio u pesmu, veoma brutalno hehe, i nadam se da ce ovako pevati na novom albumu kreatora koga zeeeeljno iscekujem! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Cudi me sto niko ne raspravlja o novom albumu. Meni je jako dobar, ali ipak ne ide preko Mandrakea. Produkcija je dosta grublja, gitare su dosta pojacane i to je dobra stvar. Kakav je samo opener Mysteria!!!!! Ali...gde su brze double-kick pesme?? Samo je We Don't need a Hero totalno u tom fazonu, a Under the Moon i Rise of the Morning Glory bi mogle da prodju. Pa, ljudi, to je Power Metal! Dali se svi power bendovi danasnjice srame brzine (Stratovarius, Nightwish, Edguy)? Jos dobro da su tu Dragonforce!! Video sam Edguy u Becu i set lista je sve nesto mid tempo icon_spava.gif , a i Tobi nije u nekoj jakoj vokalnoj formi. wallbash.gif

HC je dakle veoma, veoma dobar album. Ima ljudi kojima se ne dopada humor u Lavatory Love Machine, ali ova pesma je toliko dobra (skroz '80 glam), da im se može oprostiti text.

A i King of Fools EP je odlican. Tri non album pesme (ne brojim .....of a Bonus Track) su istog kvaliteta nego one na albumu, ali za divno cudo produkcija na EPu je mnogo meksa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Hellfire club JEBE KEVU!!!!!!!!!!!!Ovo ce po meni biti najbolji Power album godine,stvarno ne vidim ko moze ovo da nadmasi.Koliko samo stilova je zastupljeno na ovom delu - Power,Heavy,Thrash,pa malo i Glama (Lavatory love machine - jebacka stvar icon_mrgreen.gif ).Vidi se da iskustvo i godine rada stoje iz njih,stvarno je potrebno mnogo za pravljenje ovako zrelog albuma.Moj favorit je Rise of The Morning glory - Helloween u najboljem maniru!!!!Ali,i sve ostale stvari su stvarno do jaja!Fenomenalno!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jel ste videli novi spot (ne znam kako se zove pesma (nije king of fools)). Kakvi su oni retardi nisam imao pojma sve do sad icon_smile.gif U toj pesmi mi deluje kao da pokusavaju da kopiraju The Darkness icon_smile.gif Pre su bili pa recimo ok... ovo sad vikend pesmice musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edguy su prilicno losi po mom ukusu. Avantasia je nesto bolja (pogotovo prvi album). Mislim imaju po neku melodiju ali jednostavno su jako predvidljivi (kao i Hammerfall) i zato mi se ne svidjaju. (Postoje bolje Helloween kopije)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edguy su prilicno losi po mom ukusu. Avantasia je nesto bolja (pogotovo prvi album). Mislim imaju po neku melodiju ali jednostavno su jako predvidljivi (kao i Hammerfall) i zato mi se ne svidjaju. (Postoje bolje Helloween kopije)

To care potrefio si u srz samo nemoj spominjati Helloween sa ovim shit-om

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Album je veoma dobar,ocekoivao sam pad posle onako dobrih albuma.Produkcija je čvršća nego ranije,ali to je normalno za ovakve bendove-kad izdaju nekoliko dobrih albuma pozele da promene nesto a to obicno bivaju čvršći aranžmani i ubscivanje nekih thrash rifova.Sametov glas mi se ne svidja preterano ali nije ni los.Glavno je da album jebe kevu. icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Sammet je enormno napredovao kao pevac i danas je postao sasvim dobar u svom zanatu. Znam ljude koje nervira boja njegovog glasa, ali pricati danas da je los pevac su budalastine.

edit: A i novi Enslaved je odlican, pa vi kenjajte do mile volje. icon_rockdevil.gif

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...