Jump to content

Edguy


Recommended Posts

hehhehe

meni jedan od najdrazih novi power bendova!

U Edguy-u se nalazi jedan od najiteligentnijih ljudi (najvredniji je mozda bolja rec) u moru maldih power pevaca Tobias Sammet!! koji sada ima 22 godine (kao i cela postava Edguy-a) a vec su izdali 5 studiskih albuma! i jos je uradio solo projekat Avantasia (a svi znamo koliko je to DOBRO!!! 8O 8O )

 

inace omiljeni albumi od Edguy-a su mi Savage Poetry, Vian Glory Opera i Theater of Salvation , mada su svi izricito dobro (mozda mi se malo ne svdijad Kingdom of Madness ....)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vain Glory Opera je po meni najbolji album, mada pored njega imam samo jos Theater of Salvation i Savage Poetry koji su isto dobri. JAko dobar power metal bend u moru drugih. Eh, vec je bilo teme o njima, neznam sta bi se moglo vise kazati. Metal Opera (avantasia) je isto odlicna stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja volim Avantasiu najvise jer mi se nesvidja mnogo glas Tobiasa...pa mi je najlepse kad neko drugo peva njegove odlicne melodije. smile.gif

 

inace volim Edguy...odlican power metal.

 

Omiljene pesme "Babylon" i "Until We Rise Again"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od njih preslusah samo Mandrake ili kako god, koji mi nije mnogo prijao, jer sam u isto vreme posvecenicki slusala Shadow Gallery i S.Arcticu... Mozda bi mi neki drugi album vise prijao...

Cula sam ja ranije par pesmica od njih koje su mi se bas dopale, ali albumi na kojima su one jos cekaju na red.

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA NISTA NISAM CUO OD NJIH!!! sad.gif Btw, cuo sam da je neko iz Gamma Ray (moje omiljene power grupice! :mrgreen: ) u Edguy! Istina?

 

ne biggrin.gif

 

 

ali se druze.....Gamma Ray zove njih Edgay a Edguy njih Ramma Gay smile.gifsmile.gif

 

 

azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto laza me preduhitrio...

 

e jeste culi neku pesmu sa Edguy-eovog demo-a??

ja imam samo jednu Jester of the night koja je SAVRESENA!!! (uzeci u obzir da je sa dema i da su oni tada imali samo po 14-15est godina)!!!

ako ima neko zainteresovan da je skine reci te pa cu je postavim 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto laza me preduhitrio...

 

e jeste culi neku pesmu sa Edguy-eovog demo-a??

ja imam samo jednu Jester of the night koja je SAVRESENA!!! (uzeci u obzir da je sa dema i da su oni tada imali samo po 14-15est godina)!!!

ako ima neko zainteresovan da je skine reci te pa cu je postavim 8)

 

POSTAVLJAAAAAAAAAAAAAJ! :mrgreen::twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Napokon sam uspeo da nabavim jos neke stvarcie od ove fantasticne grupe i opet moram da prokomentarisem koliko su izvanredni.

 

Ne mogu da verujem da Tobias ima samo 25 godina.Ipak to je stvarno malo za nekoga ko je imao toliko uzivo svirki,albuma i side projekata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene Tobias malo nervira. Mozda zbog toga sto sam prvo cula kritike o njegovom nepostovanju publike za vreme gigova pa onda tek njegovo muzicko umece

 

Ne znam odakle si to cula za nepostovanje publike???

Ja sam cuo suprotno da je totalno ok sto se tice nastupa i to bas od nekoliko ljudi koji su bili na svirkama.A takodje na njihovom forumu dosta ljudi hvali njegove nastupe.

Sve u svemu TOBI RULEEEEEES

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...