Jump to content

Edguy


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

EDGUY's upcoming EP, "Superheroes" — due on September 5 via Nuclear Blast Records — will feature a special guest appearance by former HELLOWEEN frontman Michael Kiske.

 

Commented EDGUY singer Tobias Sammet: "One of the tracks is a bombastic uptempo epic that's reminiscent of a mixture of heavy QUEEN, RICHARD WAGNER and AVANTASIA. So it was a MUST to ask Michael Kiske to do some guest vocals. To me, music is about goose bumps, and I had a lot when listening to Michi! To make it fair, we have decided that the CD shall be out in stores for the price of a CD single only! So make sure you persuade your friends that they buy it and don't copy it, maybe quality and value for money could be a promising kind of 'copy-protection!'"

 

 

Kiske...weeeeeeee... biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

EDGUY's upcoming EP, "Superheroes" — due on September 5 via Nuclear Blast Records — will feature a special guest appearance by former HELLOWEEN frontman Michael Kiske.

 

Commented EDGUY singer Tobias Sammet: "One of the tracks is a bombastic uptempo epic that's reminiscent of a mixture of heavy QUEEN, RICHARD WAGNER and AVANTASIA. So it was a MUST to ask Michael Kiske to do some guest vocals. To me, music is about goose bumps, and I had a lot when listening to Michi! To make it fair, we have decided that the CD shall be out in stores for the price of a CD single only! So make sure you persuade your friends that they buy it and don't copy it, maybe quality and value for money could be a promising kind of 'copy-protection!'"

 

 

Kiske...weeeeeeee... biggrin.gif

Odlicno!!!

 

Ipak....Kiske je puk'o. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Dotichni EP "Superheroes" se pojavio u promo varijanti, sa vec uobicajenim spikerom wallbash.gif ... samo sto je ovaj dosadniji nego obicno jer se pojavljuje po nekoliko puta u toku pesme violent.gif

 

Od 6 pesama samo se jedna moze nazvati power metalom u smislu onoga sto je Tobias nekad davno radio. Kao sto je Kai i citirao u onoj najavi, sve mnogo vise vuce na neki glam rock fazon, imaju 2 jako solidne balade, znaci standardno. Nije ovo lose izdanje ali mislim da i nije nesto specijalno. Fanovi Edguya ne bi trebalo da budu razocarani, vredi imati ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Posle par slusanja utisak mi je mnogo bolji nego kad sam prvi put pustio. Uz to se pojavila i zdrava verzija bez onog govnara sto se ubacuje, tako da mi se par pesmica bas zalepilo za uvo. Superheroes mi je inace najdosadnija od svih stvari sa ovog EP-ja, a ja muziku ne delim na Back Street Boyse i Cannibal Corpse, nego na onu koja mi se svidja i onu koja mi se ne svidja, tako da mi ova umeksana varijanta ni najmanje ne smeta, jer su peme prilicno kvalietne.

Ovaj gore decko sto je rekao da Edguy ne moze da omasi izgleda da je bio u pravu mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam "dobru" verziju i veoma sam zadovoljan.

 

Nikada ne ochekujem neshto od ovakvih EPa, ali mi je zato Tobi podigao ochekivanja za novi album sa ovim singlom. "Judas At The Opera" definitivno najbolja pesma. Spooks je takodje dosta cool, a "Superheroes" je hitichna, ali meni je brzo dosadila, previshe repetativna.

 

Inache dosta mekshi materijal nego na "Hellfire Club"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je neko car, onda je car.

 

Bojkotovao sam verziju sa spikerom, jer mi i dalje u glavi odzvanjaju Tobiasovi komentari dok slusam Hellfire Club. Anyway, EP je odlican. Glavno je sto je Tobias pokazao da je i dalje u stanju da napravi vrhunsku Queen-like himnu ala Seven Angels, Tower ili Piper Never Dies (Judas At The Opera, naravno), tako da jedva cekam album i prvu ili drugu pesmu na njemu icon_smile.gif Od jedne pesme je uradio dve potpuno razlicite verzije sto je za ogroman respect. I ostatak repertoara je na zavidnom nivou, melodic heavy rock extra klase. Za mene su ove Nemcuge najveca sigurica u danasnjem metal svetu musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mnogo dobar bend, mnogo dobre pesme, a cuveni nastup Tobiasa na sceni...pa brate taj je i samog boga oca Dickinsona zajebao koliko trci (ipak, treba odati pocast Dickinsonu jer je jednom nogom u grobu), medjutim ovaj mu je na neki nacin naslednik.

Elem, najbolji album je Mandrak iliti Djavo, a Kiske nema de jebeno nije gostovao icon_smile.gif

Znaci Avantasia, Edguy, Masterplan...sve zivo

Svaka mu mast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem mu sunac, meni se zalomila ova retardirana promo varjanta SA spikerom. Ali nema veze, EP je JEBENO DO JAJA! Tobi je kralj! Odlican je ovo EP, album ce biti jos bolji. Spooks In The Attic mi je definitivno najbolja pesma, mada i ostale jebu kevu. Superheroes (pesma) ce sigurno udariti plafon sto se tice popularnosti. Sto se tice zvuka, jeste se malo promenio, sad sviraju neku vrstu Power Rock-a icon_biggrin.gif Naravno, ne smeta ni najmanje, odlicno zvuci.

 

Odo ja jos da preslusavam i da probam da nadjem verziju bez spikera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...