Jump to content

Vampiri


Elvis

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

ja prosto obozhavam vampire i slusham ih skoro svaki dan..... nisam znao da pevach sada peva u onom beatles tributu "the bestbeat".... a Dushan Pavlovic predaje neshto na politichkim naukama....

 

Subota je uveche i svi su sad u gradu

momci piju pivo cure limonadu oh.....

 

hahahaha, VAZHI!!!! :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobri su Vampiri mada nikako nisu ni blizu vrha stare nase scene.....

 

Ja volim slatku malu,

Ramalamaramalama ding dong.

Za nju ja bih dao sve,

Ramalamaramalama ding dong.

Ceo svet bi bio moj,

Da ona zavoli me.

 

Ja volim, volim, volim je,

Ali ona svima kaze - ne,

Jedno je sigurno,

Da doci ce dan,

Kad bice moja znam. :muzicar:

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa da ...vampiri su skorz cool bend.. imam jedno 20 ili 30 pesama sa sva 4 albuma..ali nisu sredjene tako da nemam pojma nista kojim redom ide. Ako nekom treba nek se javi na PM. E da.. inace Era pevac Vampira sad svira u peva u Bendu koji svira obrade Bitlsa...sviraju povremeno u Blu Munu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa da ...vampiri su skorz cool bend.. imam jedno 20 ili 30 pesama sa sva 4 albuma..ali nisu sredjene tako da nemam pojma nista kojim redom ide. Ako nekom treba nek se javi na PM. E da.. inace Era pevac Vampira sad svira u peva u Bendu koji svira obrade Bitlsa...sviraju povremeno u Blu Munu :)

Da chuo sam to...nisam mogao da verujem....ja sam taj tribute slushao na Beer Fastu proshle godine i zvuche do jaja....jebote,koliko on ima godina?....izgleda kao da je tinejdzer.... taj tribute se valjda zove "The Bestbeat"....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Дакле не знам где је и да ли је била тема о њима...

Елем овде можемо причати о њима али оно што је мени потребно је неки линк за њихове песме пошто се убих тражећи и нигде их нема.Па рекох на јуметалу има све па и ово.

 

 

Imas u Maxi diskontu u Pancevu njihov cd kupiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

blah....diskografija 5 albuma 52 pesme.....imam oko 40 za sad upravo radim na ostatku :mrgreen:

sad bas nesto slusam nakon 100 god i vise mi se svidjaju neke pesme nego ranije....interesting :twisted:

 

Aleksandar Erakovic - Era pevac i osnivac sad drzi neki studio u Beogradu ustvari evo paste

 

 

 

STUDIO RAMA-LAMA

 

U Beogradu je nedavno otvoren novosagrađeni studio RAMA-LAMA. Vlasnik je Aleksandar Eraković, osnivač grupe Vampiri, kompozitor muzike za film Mi nismo andjeli (1992).

Ovih dana Aleksandar komponuje i polako priprema snimanje svoje nove ploče. Od opreme koristi digitalnu radnu stanicu Tascam FW-1884 DAW sa 2 osmokanalna proširenja Tascam FE-8, povezana sa računarom Apple G5 sa 2 procesora i povećanom memorijom. Glavi zvučnici u tehničkoj režiji su 2-pojasni pasivni Dynaudio BM-15 napajani iz pojačavača snage MC2 Audio T1000. Zvučnici za blisko slušanje (Nearfield monitoring) su KRK ST 6, prikazani na slici, iznad tonskog stola, napajani pojačavačem Crown. Muzičarima u studiju na raspolaganju su FENDER DE VILLE, MARSHALL JCM 900 i MARSHALL BASS STATE B 150 pojačavači sa zvučnicima, kao i YAMAHA CS1X Control Synthesizer. Aleksandar radi sa tri AKG C451B kondenatorska mikrofona, jednim Neumann TLM 193, četiri Shure SM57s i AKG D112 dinamičkim mikrofonima. Kao predpojačavač koristi dbx 376 Tube Channel Strip preamplifier. Pojačavačem Behringer PRO-XL napaja četiri para slušalica za izvođače u studiju.

Izuzetno iskusan muzičar, Aleksandar kaže da je oduševljen i ponosi se akustičkim osobinama svog studija. U studiju i tehničkoj režiji, projektovanim po principu LEDE (Live End - Dead End) Control Room Acoustic Design za Surround Sound 5.1, primenjene su specijalne akustičke konstrukcije koje su poznate i pod nazivom STEALTH tehnologije. Čuveni 'nevidljivi' avion STEALTH ima neobične kose površine koje ne odbijaju radarske talase, već elektromagnetska energija prosto sklizne preko njih. Slično, u Aleksandrovom studiju nema ni jednog para paralelnih površina između kojih bi se stvarali stojeći talasi i nepovoljne akustičke rezonance. Sve površine su iskošene, čak i tavanice.

Studio je zvučno izolovan po principu 'kuća u kući' sa unutrašnjim zidovima bez ikakvog dodira sa spoljašnim. Glavi zvučnici su ugrađeni u akustičku obradu kosih zidova, tako da su spolja gledano u ravni zida.

Na mestu snimatelja postoji tzv. 'reflection free' zona, bez nepovoljnih zvučnih refleksija. Projektant studija prof. Mr Blažo Guzina odredio je čak i položaj vrata, prozora, radijatora i fotelja za snimatelja i producenta u tehničkoj režiji tako da bude sačuvana beskompromisna akustička koncepcija prostora.

Da savršenu akustiku ne bi baš ništa kvarilo, osim studija i tehničke režije Aleksandar ima posebnu, akustički izolovanu prostoriju za bučne uređaje sa ventilatorima i kulerima (Mashine room).

Svi kanali za kablove ugrađeni su u plivajuće podove, viseće tavanice i dobro dimenzionisanu akustičku obradu zidova, tako da je ovo jedan od retkih studija u kome se ne saplićete o kablove. Sve izgleda uredno i ispeglano kao da je u Švajcarskoj.

Snimatelji, koji se u drugim studijima brzo umore i posle dva sata ih boli glava, osećaju se opušteno i odmorno i posle višečasovnog rada u studiju RAMA-LAMA. Osim toga, stereo baza, odnosno prostorna zvučna slika (između glavnih zvučnika) u koncepcji LEDE akustike ostavlja subjektivni utisak mnogo većeg prostora, što olakšava posao stereo remiksa.

 

 

 

 

 

 

RAMA LAMA DING DONG PGP RTB 1991

 

1.RAMA LAMA DING DONG

2.SVE STO ZELIM TO SU SNI

3.OVE NOCI JA SAM TAKO SAM

4.ANDJELA

5.HAJDE HAJDE

6.SAN LETNJE NOCI

7.MALENA

8.OH LEA

9.DOO-WOP BABY

10.LJUBAV JE SAN

TACNO U PONOC PGP RTB 1992

 

1.ONA ZNA

2.VOLIM JE JA

3.JE JE TAKO JE DOBRO

4.MENI NJENA LJUBAV TREBA

5.NEMOJ PLAKATI

6.WIPE OUT

7.AKO ZELIS BICU TVOJ

8.KAD PADNE NOC...

9.USAMLJENI RENDZER

10.POLJUBAC VAMPIRA

11.OVE NOCI NISAM VISE SAM

----------------------------------

BE BE ZAM 1993

 

MUZIKA IZ FILMA "MI NISMO ANDJELI"

1.BE BE

2.SURFER BOY

3.SUBOTA UVECE

4.KAD MI KAZES NE

5.POZIV NA PLES

6.AUTOMOBIL

7.DING DING DONG

8.POKLONICU JOJ NEBO

9.ZALJUBLJENA TINEJDZERKA

10.TACNO U PONOC

11.JEDAN KORAK DO SNA

----------------------------------

PLAVI GRAD PGP RTS 1995

 

1.NECU

2.PLAVI GRAD

3.ONA I JA

4.GDE SI TI

5.BABY BABY

6.MARINA

7.STARI VOZ

8.MESECAR

9.USAMLJENI VUK

10.LUNA

----------------------------------

MONKEY FOOD KOMUNA

 

1.Znam

2.Bla-bla-bla

3.Spejs Dzeronimo

4.Dan

5.Monkey Food

6.Sedmi deo

7.Budi se

8.Lepo

9.Ti se vrtis oko mene

10.Svoj

----------------------------------

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...