Jump to content

Najbolji citati iz knjiga


Recommended Posts

ewo ja tju pocHeti sa bukowskim, malo depresiwno, ali bitje i nesHto wedrije drugi put, obeTjawam.. ;))

 

• Najbolji čitalac i najbolje ljudsko biće je onaj koji me nagrađuje svojim odsustvom.

• Samo dve stvari ne valjaju kod novca: kad ga je previše ili premalo.

• Besmrtnost je glupa izmišljotina živih.

• Svi ćemo umreti, svi, kakav cirkus! Sama ta činjenica trebalo bi da nas natera da volimo jedni druge, ali nije tako. Unezvereni smo i pregaženi trivijalnostima, guta nas ništavilo.

• Većina ljudi nije spremna za smrt, svoju ili bilo čiju. Šokira ih, užasava. Ona je kao veliko iznenađenje. Ali nikad ne bi trebalo da bude. /.../ Nema šta da se žali u vezi sa smrću više nego što bi se žalilo za rastenjem cveta. Nije smrt ono što je užasno, već životi koje ljudi žive ili ne žive do svoje smrti. Oni ne poštuju sopstvene živote, oni pišaju po svojim životima. Iseravaju ih. Glupa stoka. Previše su obuzeti jebanjem, filmovima, novcem, porodicom, jebanjem. Misli su im pune vate. Gutaju Boga bez razmišljanja. Brzo zaboravljaju kako se misli, drugima prepuštaju da misle umesto njih. Mozgovi su im začepljeni vatom. Ružno izgledaju, ružno govore, ružno hodaju. Pusti im veliku muziku i oni je neće čuti. Većina ljudskih smrti je obična prevara. Ništa tu nije ostalo da umre.

• Najbolje je biti sam ali ne potpuno sam.

• Svako može da bude namćor, a većina to i jeste.

• Pokušavao sam da postanem pisac. Sada sam važio za takvog, a nisam mogao da smislim naslov. Prevarant.

• Jebi ga, smrt je ionako benzin u rezervoaru. Potrebna nam je. Meni je potrebna. Tebi je potrebna. Zagadili bismo okolinu ako bismo predugo ostali.

• U sledećme životu želim da budem mačka. Da spavam 20 sati dnevno i čekam da me nahrane. Da sedim i ližem sebi dupe. Ljudi su previše jadni i besni i skučeni.

• Ali u ovom trenutku pred očima su mi lica ljudi koji se klade na hipodromu, kartonska lica, grozna, zla, prazna, pohlepna, umiruća lica, dan za danom. Cepaju svoje tikete, čitaju razne novine, posmatraju promene na informativnoj tabli dok im tle sve više izmiče, a ja stojim zajedno s njima, ja sam jedno s njima. Mi smo bolesni, samo pušimo nadu. Naša bedna odeća, naša stara vozila. Stalno idemo ka prividu, naši životi straćeni su kao i životi ostalih.

• Ne takmičim se ni sa kim, ne razmišljam o besmrtnosti, zabole me za sve to. Reč je o AKCIJI dok si živ. Startna kapija koja se naglo otvara, obasjana suncem, konji što iskaču kroz svetlost, svi ti džokeji, hrabri mali đavoli u jarkoj svili, koji idu na to, postižu to. Sve je u kretanju i izazovu. Jebeš smrt. Danas je i danas i danas. Da.

• A onda, najednom, veče je prešlo u noć. Ponekad nema upozorenja. Stvari se dešavaju u trenutku. Sve se promeni. Živ si. Mrtav si. A sve teče dalje.

Tanki smo kao papir. Živimo od sreće izražene u procentima, privremeno. A to je ono najbolje i najgore, vremenski faktor. I ništa ne možeš da učiniš u vezi s tim. Možeš da sediš na vrhu planine i decenijama meditiraš, ali to se neće promeniti. Možeš da promeniš sebe u prihvatljivost, ali možda je i to pogrešno. Možda previše mislimo. Osećaj više, misli manje.

• Možda se napolju krije nešto zanimljivo? Kakvi snovi neznalice.

• Pre neki dan razmišljao sam o svetu bez mene. Svet tera dalje i radi ono što radi. A mene nema. Jako čudno. Zamisli kamion za đubre koji dolazi i kupi đubre a mene nema. Ili novine bačene pred ulaz a mene nema da ih pokupim. Nemoguće. I još gore, kad prođe neko vreme posle moje smrti, tada će me istinski otkriti. Svi oni koji su me se bojali ili su me mrzeli dok sam bio živ, najednom će me prigrliti. Na sve strane biće moje reči. Stvoriće se klubovi i udruženja. Biće odvratno. O mom životu snimiće film. Predstaviće me daleko hrabrijim i talentovanijim nego što jesam. Daleko. Biće dovoljno toga da bogovi pobljuju. Ljudski rod preuveličava sve živo: svoje junake, svoje neprijatelje, svoj značaj.

Skotovi. Eto, sad mi je bolje. Prokleti ljudski rod. Eto, bolje mi je.

• Postoje hiljade klopki u životu i mi većinom upadamo u mnoge od njih. Poenta je da se držiš dalje od što više njih. To ti pomaže da ostaneš koliko god možeš živ dok ne umreš...

• Decenijama sam pisao po malim sobama, spavao po parkovima, sedeo po barovima, radio sve moguće glupe poslove, i istovremeno pisao i pisao tačno onako kako sam hteo i osećao da moram. Moj rad je na kraju dobio neko priznanje. A ja sam i dalje pisao da sačuvam sebe od ludila, i dalje sam pisao, pokušavao da objasnim ovaj prokleti život samom sebi.

• Život ume ponekad da bude dobar, ali dešava se da nešto od toga zavisi samo od nas.

• Samo još jedan dan prosviran kroz glavu i sahranjen.

• Kapetan je izašao na ručak i mornari su preoteli brod.

• Pomislite na sve žive ljude koji nikad nisu čuli pristojnu muziku. Nije čudo što im lica otpadaju, nije čudo što bezobzirno ubijaju, nije čudo što im nedostaje srce.

• Sećam se dugog besnog pisma koje sam jednog dana dobio od čoveka koji mi je rekao da nemam prava da kažem kako ne volim Šekspira. Poverovaće mi isuviše mnogo mladih i neće se potruditi da pročitaju Šekspira. Nisam imao prava da uzmem takvu slobodu. I tako dalje i tako dalje. Nisam mu odgovorio. Ali odgovoriću ovde.

Jebi se, druže! A ne volim ni Tolstoja!

 

"Dnevnik 1991 - 1993"

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kako, majku mu, moze stajati "Tzitati" ...?

 

 

Mislim da je to neka najnovija fonetička fora preuzeta iz obožavanja njemačkog jezika. Bljak!

I da, mislila sam i ja da je tema iole složenija od pukog bacanja citata...

Edited by Vampiria

Share this post


Link to post
Share on other sites

ispravi joj i prvu recenicu u postu, dobih vrtoglavicu od citanja :)

 

 

 

uzas.. aj da je neka zajebantska tema, ali bavimo se citatima, literaturom, knjizevnicima i KATASTROFALNO nepravilnim pisanjem :)

 

 

p.s. bukovski alkos.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oskar Vajld - O umetnosti

 

-Umetnik je tvorac lepih stvari.

-Cilj umetnosti je da otkrije umetnost a sakrije umetnika.

-Kriticar je onaj ko moze da na drugi nacin ili u novom ruhu prenese utiske o lepim stvarima.

-Najnizi kao i najvisi oblik kritike jeste autobiografija.

-Oni koji u lepim stvarima nalaze ruzna znacenja pokvareni su a nisu sarmantni. To je greska.

Oni koji u lepim stvarima nalaze lepa znacenja prosvetljeni su. Ima nade za njih.

-Odabrani su samo oni kojima lepe stvari znace samo lepotu.

-Ne postoji moralna ili nemoralna knjiga. Knjige su dobro ili lose napisane. To je sve.

-Odbojnosti 19 veka prema realizmu gnev je ljudozdera koji vidi svoj odraz u ogledalu.

Odbojnost 19 veka prema romantizmu gnev je ljudozdera koji ne vidi svoj odraz u ogledalu.

-Moralni zivot coveka cini deo teme umetnika ali moralnost umetnosti sastoji se od savrsenog koriscenja nesavrsenog sredstva. Nijedan umetnik ne zeli nista da dokaze. Cak i istinite stvari moguce je dokazati.

-Umetnik nema etnickih saosecanja. Etnicko saosecanje kod umetnika predstavlja neoprostiv manirizam stila.

-Umetnik nikada nije morbidan. Umetnik moze sve da izrazi.

-Misao i jezik umetnika su instrumenti umetnosti.

-Mana i vrlina za umetnika predstavljaju umetnicku gradju.

-Sa gledista forme uzor svih umetnosti jeste umetnost muzicara. Sa gledista osecanja uzor je vestina glumca.

-Umetnost je istovremeno povrsina i simbol.

-Oni koji zarone pod povrsinu cine to na sopstveni rizik.

-Umetnost u stvari odrzava gledaoca, ne zivot.

-Razlicitost misljenja o nekom umetnickom delu pokazuje da je to delo novo, slozeno i vitalno.

-Kada se kriticari ne slazu umetnik se nalazi u saglasju sa sobom.

-Coveku mozemo da oprostimo sto stvara nesto korisno sve dotle dok ne pocne da mu se divi. Jedini izgovor za stvaranje neceg beskorisnog jeste sto mu se covek veoma divi.

-Umetnost je sasvim beskorisna.

 

 

-----

 

Lorens Darel - Crna Knjiga

 

» Ovo je dan koji sam odabrao da zapocnem sa ovim pisanjem, jer danas smo mrtvi medju mrtvima; i ovo je agon za mrtve, hronika za zive. Nema drugog nacina da se to opise. Postoji korespondencija izmedju sadasnjeg, ove utrnulosti, inercije i prosle realnosti smrti, cije je znacenje simbolicko, mitolosko, ali takodje i realno u svojim simptomima. Kao da, lezeci ovde, u ovoj mimickoj smrti izjutra, rekreiramo delic proslosti i mrvicu smrti koju smo izbegli. Da, cak i ako divlje patke padaju u uskovitlanim vetrovima duz mocvara Bivarije i svi elementi su van brzine, van kontrole; cak i ako more siba cvrstu, crnu stenu na kojoj je ovo – nasa kuca – sagradjeno. Korespondencija mrtvila sa mrtvilom je kompletna. «

 

» U boravistu koje moje telo nastanjuje tisina je ponekad tako teska da covek ima osecaj da se s mukom probija kroz nju. Digavsi pogled s knjige da bih cuo meku muziku gasne vatre koja odzvanja kroz nistavilo, iznenada postajem svestan zivotnih potencijala koji u meni propadaju. Volim da mislim da svako od nas sadrzi mnoge zivote, potencijalne zivote. Poslagani su u nama, kao mnogo redova sjajnog metala – zeleznickih sina. Dok se vozimo jednom od njih, upravljenom ka svom kraju, mozemo biti svesni tih drugih linija, pored nas, kojima smo mogli putovati i na kojima bismo i mogli da se vozimo da smo samo imali snage za promenu. Vi zevate? Ovo je jednostavno moj nacin da kazem da sam usamljen. Tim pokretima ja postavljam pitanje zivota koji vodim i nalazim da nije sasvim ispunjen. «

 

» Ni mumije, komadici tkiva koji se drze za kost; ni stubovi soli, ni lesevi nisu nikad ni upola bili tako mrtvi kao mi danas. «

 

» Kada sam u Regini, ja sam ponovo mrtav. Ne u potpunoj tajanstvenosti i pasivnosti mrtvog organizma, nego mrtav u smislu male smrti. Sa sobom nosim ovaj kovcezic za igracke, sa svojim malim zivotinjama igrackama, Lobom, gospodjicom Venabl, itd. Osvetljeni smo u znakovima novog haosa. Mi smo kao delici tkiva, drze nas u zacepljenim bocama, nahranjeni smo, oprani i imamo komandu da se multipliciramo pod budnim okom naucnika. Nas svet je svet strogih granica, van kojih ne smemo da lutamo, cak ni u svojoj masti; nasa se godisnja doba menjaju bez osecaja promene. Ova egzistencija je srednjovekovna u svojoj kratkovidosti. Samo zimi, kada sneg padne, pojavi se cudno tamno svetlo na zidovima nasih iznajmljenih soba. Senke u uglovima tada se tope, teku, rastvaraju i splasnjavaju u mraku. Ovo je godisnje doba koje svi toliko mrzimo. «

 

» Jedinstvenost sveta bila bi inspirativna da covek ne oseca da tu postoji neka kvaka. «

 

» Zivim samo u svojoj masti, a ona je bezvremena. «

 

» Jos jedan dan koji se otvara iz pupka mog jada: od trena kada padnemo, kao figure od perja, ravno u sneg. To ja zbog ove zore sto ide dugackim ulicama do mesta koje zovem kucom ponovo pocinjem s otezanim podvodnim pokretima koji me vode ka jos jednoj noci i tebi koja rasterujes sumornost sporim, bledim rukama. Sada je sve izvodljivo jer nista nije stvarno. Bas kao violinska zica, rastegnut sam do tacke pucanja sve do noci. «

Share this post


Link to post
Share on other sites

"The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it." ~ Terry Pratchett

 

"Always be wary of any helpful item that weighs less than its operating manual." ~ Terry Pratchett

 

"The pen is mightier than the sword if the sword is very short, and the pen is very sharp." ~ The Light Fantastic by Terry Pratchett

 

"Natural selection saw to it that professional heroes who at a crucial moment tended to ask themselves questions like "What is my purpose in life?" very quickly lacked both." ~ Interesting Times by Terry Pratchett

 

"According to the philosopher, Ly Tin Wheedle, chaos is found in greatest abundance wherever order is being sought. It always defeats order, because it is better organised." ~ Interesting Times by Terry Pratchett

 

"And therefore education at the University mostly worked by the age-old method of putting a lot of young people in the vicinity of a lot of books and hoping that something would pass from one to the other, while the actual young people put themselves in the vicinity of inns and taverns for exactly the same reason." ~Interesting Times by Terry Pratchett

 

"The reason that the rich were so rich, Vimes reasoned, was because they managed to spend less money.

Take boots, for example. He earned thirty-eight dollars a month plus allowances. A really good pair of leather boots cost fifty dollars. but an affordable pair of boots, which were sort of OK for a season or two and then leaked like hell when the cardboard gave out, cost about ten dollars. Those were the kind of boots Vimes always bought, and wore until the soles were so thin that he could always tell where he was in Ankh-Morpork on a foggy night by the feel of the cobbles.

But the thing was that good boots lasted for years and years. A man who could afford fifty dollars had a pair of boots that'd still be keeping his feet dry in ten years time, while a poor man who could only afford cheap boots would have spent a hundred dollars on boots in the same time and would still have wet feet.

This was the Captain Samuel Vimes "Boots" theory of socio-economic unfairness." ~ Men At Arms by Terry Pratchett.

 

"Inside every sane person, there's a madman struggling to get out." ~ The Light Fantastic by Terry Pratchett

 

"The class was learning about some revolt in which some peasants had wanted to stop being peasants and, since the nobles had won, had stopped being peasants *really quickly*." ~ Soul Music by Terry Pratchett

 

"No matter how fast light travels it finds the darkness has always got there first, and is waiting for it." ~ Reaper Man by Terry Pratchett

 

"They say a little knowledge is a dangerous thing, but it's not one half so bad as a lot of ignorance." ~ Terry Pratchett

 

"Fantasy is an exercise bicycle for the mind. It might not take you anywhere, but it tones up the muscles that can. Of course, I could be wrong." ~ Terry Pratchett

 

"An education was a bit like a communicable sexual disease. It made you unsuitable for a lot of jobs and then you had the urge to pass it on." ~ Hogfather by Terry Pratchett

 

"Seeing, contrary to popular wisdom, isn't believing. It's where belief stops, because it isn't needed any more." ~ Pyramids by Terry Pratchett

 

"Geography is just physics slowed down, with a couple of trees stuck in it." ~ The Last Continent by Terry Pratchett

Share this post


Link to post
Share on other sites

ewo ja tju pocHeti sa bukowskim, malo depresiwno, ali bitje i nesHto wedrije drugi put, obeTjawam.. ;))

 

 

Dnevnik je super, ali nije ni do nogu jednom jedinom citatu iz "Zene"-a

 

"Kad se nesto lepo desi, pijes da proslavis,

Kad se nesto lose desi, pijes da zaboravis,

Kad se nista ne desava, pijes da bi se nesto desilo" :)

 

Jos par mojih omiljenih

"Svi tehnoloski pronalasci izmisljeni u vreme naseg rodjenja pa do 15te godine, su nesto najnormalnije na svetu, i trebala bi da ih ima svaka porodica.

Svi tehnoloski pronalasci izmisljeni u dobu od nase 15te do nase 35te godine su nesto revolucionarno, sto ce promeniti svet, i u cemu mozemo da ostvarimo dobru karijeru.

Svi tehnoloski pronalasci koji se izmisle u dobu posle nase 35te godine, protive se prirodnom poretku stvari" :)

Daglas Adams-Losos Sumnje

 

"Svaki covek je uvek gotov da se pobuni"

Franc Kafka-Proces

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

duvajte ga protivnici slanga. ako ne mozete da razumete, ne citajte. ako mozete, ne zalite se ovde i ne vodite temu u tom pravcu. okacite ako imate sta ili prokomentarisite nesto, u suprotnom - m'rsh u qratz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas ljudi znaju cenu svacemu, ali nicemu ne znaju vrednost.

Oskar Vajld

 

Sto me podseti na cuvene:

 

-The only thing worse than being talked about is not being talked about.

-There are only two kinds of people who are really fascinating: people who know absolutely everything, and people who know absolutely nothing.

 

 

:da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duško Radović - Beograde dobro jutro

 

 

• Stari Beograd je krenuo u Novi, Novi u stari, kao i svakog jutra. Mostovi su puni automobila. I jedni i drugi misle da je bolje na drugoj strani. Kad utvrde da nije, vratiće se tamo odakle su pošli.

• Na plavom tiganju neba, sunce na oko.

• Ko je imao sreće da se jutros probudi u Beogradu, može smatrati da je za danas dovoljno postigao u životu. Svako dalje insistiranje na još nečemu, bilo bi neskromno.

• Volite se kad niste zajedno. To je prava ljubav. Ko ume da voli samo kad je zajedno, taj ne pravi pitanje s kim je.

• Oni koji mnogo znaju – malo govore. I obrnuto – najviše govore oni koji ništa ne znaju. To ima veze. Samo mišljenje može čoveka sprečiti da govori.

• Od kako postoji svet, danas je prvi put osvanula subota, 9. avgust 1975. Za našu planetu to je jedinstveni rekord.

• Neko je jutros srećan, presrećan, jer je našao mesto za parkiranje. Neko drugi je tužan i žalostan, jer mu se rodilo žensko dete.

• Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.

• Ima mnogo rasparenih ljudi i mnogo neparnih kombinacija. To je česta životna priča. Ili ste sami ili ste suvišni.

• Neko je sinoć na Zvezdari ostavio otvorena vrata. A neko u Surčinu nije zatvorio prozor. I napravila se promaja.

• Žene koje su se dobro udale, jutros idu kolima na posao. Voze ih muževi koji su se loše oženili.

• Ako vec tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

• Ono što ste sanjali bio je san. A ovo je sada java – lepi, blagi, vedri, topli, sunčani dan. Danas bi vam moglo biti lepo i dobro. Ako hoćete. Ako nećete – daleko vam lepa kuća. Na Petlovom brdu ili još dalje.

• Ova subota dušu je dala za lep i dobar život. Te subote, 20. septembra 1975. godine, više nikad neće biti.

• Jutros budale pretiču idiote, jer ispred idiota nekim kretenima ne rade stop-svetla.

• Život prolazi, a mi ne znamo šta bismo s njim. Mrzi nas ili ne umemo da živimo. Najradije bismo ga ustupili nekom drugom i uživali gledajući kako je lep naš život kad ga drugi žive.

• Morate imati neko, makar tajno mesto, gde ćete praviti gluposti. Glupost je potrebna zdravlju. Sloboda da se prave gluposti je zdrava privilegija za koju se sami morate izboriti.

• Za ljubav je važna i neophodna ona lepa i slatka glupost. A za brak se traži ona odvratna i surova pamet.

• Žali nam se jedan prijatelj: Ja sam lud što sam glup pa uvek ispadnem blesav!

• Ne možemo živeti bez drugih ljudi. Jedni nam stvaraju, a drugi rešavaju probleme.

• Juče je Konjarnikom protrčalo malo, čisto i rumeno prase. Pobeglo je sa nečije trpeze. U poslednjem trenutnku. San svakog praseta je da umre kao svinja.

• Ovaj utorak očigledno nije video neke druge dane kad može sebi dozvoliti da ovako izgleda. To nema smisla. Znaju koliko volimo da živimo i podmeću nam neke dane koji nigde ne bi prošli sem kod nas.

• Prošao je Mesec dana knjige. U toku su 11 meseci radija i televizije.

• Niti košava radi na struju niti struja na košavu. Tako da još uvek ima košave a nema struje.

• Nasmešite se, sa mnogo dobrote i malo, malo gorčine. Oprostite životu i svetu što nisu savršeni.

• Na Petlovom brdu ne misle na doček Nove godine. Još čekaju autobus.

• Temperatura u Beogradu je ispod svake nule.

• Neki ljudi nas ponižavaju svojom dobrotom. Odvikli smo se od dobrote. Ne razumemo zašto nam neko nešto čini ako ne traži nikakvu protivuslugu. Dobrota se ne može vratiti jer se i ne daje. Dobri ljudi su dobri zbog sebe, a ne zbog drugih.

• Uskoro će proleće. Blago svima za koje je to važno.

• Po rasporedu sudbine, ovaj petak biće najlepši dan nečijeg života. Kad bismo znali čijeg, mogli bismo mu javiti. Da ne ispadne i sa njim ko sa nama – da nismo imali pojma.

• Kad čujemo da neko nije ostvario ono što je želeo, uvek prvo pomislimo da je želeo ono što nije mogao ostvariti. Početak svake sreće je u srećnom izboru želja.

• Da umemo, mogli bismo lepo provesti ovu sredu trčeći odmornim nogama za gladnim očima, puniti srce radošću što postojimo, čuditi se velikoj tajni života, čiji smo slučajni i srećni gosti.

• Ko nema u glavi ima u nogama, ko nema u nogama ima u banci, ko nema u banci ima nešto o Grockoj, ko nema ni u Grockoj – naći će mu se nešto u mokraći. Niko baš nije da nema nigde i ništa.

• U snu si živ, samo što ne ziviš. A šta nam više treba? Živeti ionako ne umemo. Mnogo više nas je sposobnih za spavanje nego za život.

• I kad nismo spavali, bolje da smo spavali. Da ste spavali onda kad niste spavali, ne biste uradili ono što ste uradili. A da niste uradili to što ste uradili, sad biste i dalje mogli mirno spavati.

• Ko ne zna šta mu je, neka pogleda gde mu je. Pa ako ga ne nađe – to mu je!

• Evo nam još jednog jutra i dana. Počnimo život ispočetka! Prvo nađimo nekoga ko će nam za sve biti kriv. Njega svi imaju, bez njega se ne može.

• Ako postoje i druge, razvijenije civilizacije, na nekim drugim planetama, možda je Zemlja njihov pakao.

• Kako postati srećan ili bar spokojan? Pitajte one koji ispred samoposluga piju pivo. Oni najviše na to liče.

• Juče je jedan roditelj zavapio na roditeljskom sastanku: „Dajte mi dobro dete, pa ćete videti kakav sam ja otac!“

• Da li bi ljudi mogli biti bolji? Mogli bi, ali niko neće prvi da počne. Svi imaju loša iskustva. Nismo se malo puta zaklinjali da ćemo biti bolji. I neki stvarno postanu bolji pa ispadnu naivni. Jer su oni drugi postali još gori.

• Evo jednog malog životnog lukavstva. Preporučujemo ga pre svega kukavicama. Ne nadajte se ničemu u životu pa ćete uvek dobiti više nego što ste se nadali.

• Pametni mogu da biraju, da budu pametni i glupi, kako im kad više odgovara. Glupi nemaju izbora.

• Vreme prolazi. Nekad smo više sami sudelovali, a sada sve češće i više gledamo. Danas smo pred dilemom: da li da se volimo ili da gledamo na televiziji kako to drugi lepše rade? Da li da živimo ili gledamo kako drugi bolje i uspešnije žive?

• Rodio se novi dan. Probudio se ceo Beograd da ga vidi. Čestitajte jedni drugima. Radovali ste se i manjim uspesima.

• Tucite svoju decu čim primetite da počinju da liče na vas.

• Čuvajte se slobodnih dana. Nisu slobodni dani za svakog. Slobodan čovek je u iskušenju da misli. A ko pet dana nije mislio, možete misliti šta taj moze misliti kad odjednom počne da misli.

• Ako vam je hladno kao u grobu, proverite i da li vam je mračno kao u grobu. Ako jeste, svako dalje pitanje je suvišno. Neka vam je laka zemlja!

• Za ljubav su zgodni: malo vremena, nezgodna mesta, teskoba, brzina, niz otežavajućih okolnosti. Tada je ljubav lepa, samo tada cveta. Što je više vremena i prostora i raznih drugih pogodnosti, ljubav gubi draž. Nigde se tako ne mrze kao u velikim, lepo nameštenim i dobro zagrejanim stanovima.

• Da smo bili srećni, shvatićemo tek kad nam se dogodi kakva nesreća. Vrednost i važnost zdravlja otkrićemo tek kad se razbolimo. Mi umemo ili da želimo sreću ili da je se sećamo.

• Mi mnogo volimo da imamo, ali ne umemo da živimo od onoga što imamo. Ništa što imamo ne može nas učiniti toliko srećnim koliko nas može učiniti nesrećnim ono što nemamo.

• Kad se sretnu muškarac koji ne zna šta hoće i žena koja zna šta hoce, takav susret se mora završiti brakom.

• Srećni su oni koji ne razmišljaju o sebi, zdravi su oni koji ne misle mnogo o svom zdravlju. Pravi ljudi imaju preča posla i ne stižu da se bave sobom.

• Samo kukavice vole po nekoliko žena. Hrabri muškarci ne plaše se rizika da vole samo jednu ženu.

• Vi vredite samo onoliko koliko ste drugima potrebni.

• Kakav vam je to ukus? Ima toliko divnih muškaraca i žena a vi ste našli da obožavate sebe!

• Da li je ljubav bolest? Jeste, ali neprelazna. Možete nekoga ljubiti i ljubiti, ali ga nećete zaraziti ljubavlju.

• Skromnost nije za svakoga. Ona lepo stoji samo onima koji bi imali zbog čega biti neskromni.

• Na mlađima svet ostaje, čim stariji donesu takvu odluku.

• Kad je neko glup, ne možete mu ni to dokazati.

• Pre nego što krenete da trazite sreću, proverite – možda ste vec srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide.

• Žena treba da je žena non-stop. Jer se nikad ne zna kad muževi mogu postati muškarci.

• Mi ne umemo ni da zavidimo. I kad zavidimo, izaberemo nekoga ili nešto što nas samo može poniziti svojom beznačajnom vrednošću.

• Nema lepše slike nego videti dve glave na jednom jastuku. Lepo je čak i onda kad su se našle na jednom jastuku jer nisu imale drugi. Dobra je svaka muka koja nas povezuje i loše je svako dobro koje nas razdvaja.

 

 

nemojte da was mrzi da procHitate, mnogo je dobro! ((:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako dakle živimo svoj život.

Koliko god dubok i koban bio gubitak, koliko god važna stvar koju su nam istrgnuli iz ruku - čak i ako se nakon toga posve promijenimo tako da nam ostane samo vanjski sloj stare kože, u tišini. Postojano se sve više bližimo kraju vijeka koji nam je dodijeljen i opraštamo se od njega dok se gubi iza nas. I ponavljamo, često vrlo vješto, beskrajne radnje svakidašnjice. I ostavljamo za sobom osjećaj neizmjerne praznine.

 

Murakami [sputnik Sweetheart]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto mi prvo pada napamet:"Sve srecne porodice lice jedna na drugu,svaka nesrecna porodica nesrecna je na svoj nacin" Lav N. Tolstoj-prva recenica iz Ane Karenjine

I

E.A.Po

strofa iz pesme Usnula

"Spi moja draga!O,da san taj,

sto dugo traje i nema kraj!

Nek crvi blago niste njen sjaj!

U staroj sumi punoj mraka

nek otvori se za nju raka-

grobnica sto je cesto skrila,

otvarajuci mracna krila,

znamenje mnogo najmilije

gospodske njene familije-

raka skrivena usred halada

na cija vrata,kad bi mlada,

kamencic hitnu pokatkada-

grob s cijih vrata koja zvuce

ni jek sad nece da izvuce,

drscuc od misli,igre decje!

da to iznutra mrtvi jece"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erich Maria Remarque - Drei Kameraden:

 

- Само глупак побеђује у животу; други види сувише препрека и постаје колебљив пре но што и почне.

- Велике ствари никад не теше, него увек само мале, безначајне

- Баш зато што се у њу не може веровати, срећа је стално нова и победоносна

- Човек је јачи од судбине све дотле док се не преда

- Морал је изум људи, а не резултат животног искуства

 

:opusteno::opusteno::opusteno::opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Човек реши да нацрта свет. Током година испуњава простор уцртавајући покрајине, краљевства, планине, заливе, бродове, острва, рибе, куће, инструменте, звезде, коње и људе. Пред смрт он открива да тај стрпљиви лавиринт линија оцртава његов сопствени лик.''

 

Хорхе Луис Борхес

Share this post


Link to post
Share on other sites

-Now, when you've joined the army, I will be your mother and your father, do I make myself clear?

-Yes sir.

-And he will be your big brother.

................

You couldn't have said that he was fat, because the word 'gross' would probably pop up in your mind.

 

Lol

 

Prachett - Monsterus regiment

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...