Jump to content

UFC / Ultimate Fighter


Vresište

Recommended Posts

@Sreta

 

ali da ne primer Klicko a kamoli Tajson u najboljim danima ,legnu onako na nekog i udaraju ga smrskali bu mi lobanju , pa da je i dva puta cvrsca nego Fedorova . Ovaj nije doziveo ni nokaut .

 

 

Uporedjujes dve totalno razlicite stvari, udarac nema istu jacinu kad covek lezi u parteru i kad je u stojecem stavu, to svako normalan zna, bokserski udarac polazi bukvalno od pete do pesnice, kad je covek u lezecem polozaju ceo donji deo mu je paralisan i rade mu samo ramena, kuk i noge su prakticno nepomicni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Hail Metal

 

Ne znam za Tajsona,njegov lijevi krose je ubotacan stvarno,ali sam ti naveo primjer za James Toney-a. Profesionalnog borca koji je pobijedio Holifilda. Izmjeren mu je udarac rukom i za 500 kila (ili funti) je slabiji nego udarac (rukom) aktuelnog sampiona UFC-a Velasquez-a. A i rogozub ti je naveo za Rampage,bilo je na sport science,zasto je MMA borcima jaci udarac.

 

Nema tu sta da se prica, bokseri imaju najjaci udarac, to im je uostalom osnovno oruzje dok kod MMA-a nije sve u udarcu. Pored svega toga bokseri nose rukavice koje mnogo ublazuju udarac, da se oni pizde onim tankim rukavicama sto se koriste u MMA pola njih bi zavrsilo u komi nakon meca.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Hail Metal

 

Ne znam za Tajsona,njegov lijevi krose je ubotacan stvarno,ali sam ti naveo primjer za James Toney-a. Profesionalnog borca koji je pobijedio Holifilda. Izmjeren mu je udarac rukom i za 500 kila (ili funti) je slabiji nego udarac (rukom) aktuelnog sampiona UFC-a Velasquez-a. A i rogozub ti je naveo za Rampage,bilo je na sport science,zasto je MMA borcima jaci udarac.

 

Ok pobedio Holifilda , na bodove , jaka muda , to ne naci da on ujedno ima najjaci udarac u boksu , eh moja logiko .

Nemoguce da je jaci udarac od najjaceg teskasa u boksu , a mislim da tu Tajson drzi rekord .

Te emisije su dobre i zanimljive ali ponekad i nepouzdane , u toj emisiji je navedeno da najbrzi udarac ima Chad Dawson ,opet bokser , sve je to relativno .

 

Nema tu sta da se prica, bokseri imaju najjaci udarac, to im je uostalom osnovno oruzje dok kod MMA-a nije sve u udarcu. Pored svega toga bokseri nose rukavice koje mnogo ublazuju udarac, da se oni pizde onim tankim rukavicama sto se koriste u MMA pola njih bi zavrsilo u komi nakon meca.

 

To je i moje misljenje , kazem nikad nisam trenirao , ali pratim , i same vrece za kik boksere su lakse od pravih bokserskih , to mi rece drug koji je trenirao pa cak i imao neke uspehe u kik boksu , i rekao mi je da sto se tice udarca rukom ,brzine i tehnike ne moze niko da pridje bokserima , sto opet ne znaci da ih MMA borac ne b sastavio od batina .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve sad to ima veze koliko je mrtvih?

I bez obzira da li bokseri imaju ili nemaju jaci udarac od MMA boraca,najbolji bokser na svetu ne bi imao nikakve sanse protiv prosecnog MMA borca u ringu,da ne pricam protiv nekog kao sto je Fedor,Cain,Overeem itd.

 

O cemu ti pricas covece!? Uporedjuse babe i zabe, naravno da ne bi bokser imao sanse u MMA mecu niti bi MMA borac imao sanse u boks mecu, to zna i moja baba...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta poredjenja su besmislena, jer uopshte nisu iste stvari. mma borac bi pokidao boksera. ma idi. mosadov komandos bi pokidao mma borca. shto je isto poredjenje dve razlichite stvari. mma i boks su potpuno nepovezane discipline, sem shto podpadaju pod borilachke sportove.

 

to da li bi mma borac ili bokser pobedili u boks mechu, ili u mma mechu, to su tek trecje teme, jer nemozhesh da znash kako bi se jedan snashao u disciplini onog drugog ako ga nisi gledao kako se u njoj bori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rampage ima jaci udarac od Tajsona ... On kad pogodi prvi udarac kako valja drugi ide prakticno u mrtvo telo ko god da je preko puta . Formen je zestoka zivotinja , ali mislim da ga Jackson sije . Na primer Sugar Ray Leonard garantujem da je imao udarac kao teskas , on je najveci bokser po meni ikada , ali Jackson je stoka nadrkana :D

Ko da su papirna vrata a ne od iverice :

http://www.youtube.com/watch?v=d3r31Z4RR7A

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rampage ima jaci udarac od Tajsona ... On kad pogodi prvi udarac kako valja drugi ide prakticno u mrtvo telo ko god da je preko puta . Formen je zestoka zivotinja , ali mislim da ga Jackson sije . Na primer Sugar Ray Leonard garantujem da je imao udarac kao teskas , on je najveci bokser po meni ikada , ali Jackson je stoka nadrkana :D

Ko da su papirna vrata a ne od iverice :

http://www.youtube.com/watch?v=d3r31Z4RR7A

 

te stvari su napravljene da se klinci loze na njih i da privuku gledanost :razz: , cist marketinski potez, meni to deluje kao na onim filmovima sa Bud Spencerom kad ga lik opali stolicom po ledjima a ona se raspadne u paramparcad :D

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj malo na prethodnoj strani ko je poceo da uporedjuje babe i zabe.Boks i MMA.

 

Uporedjivao sam jacinu udarca , i tu su bez dileme bokseri nenadmasni . U startu sam se ogradio ko bi koga dobio , cak dajem prednost MMA borcima , isto tako bi bivsi ruski rvac Karenjih bez problema oborio i ugusio dok si rekao piksla bilo kojeg MMA borca , glupa poredjenja .

 

81455826.jpg?v=1&c=IWSAsset&k=2&d=77BFBA49EF8789215ABF3343C02EA548089FAD1D57A4F73152CFF3860AB95A03D1C005BFD24C63DC

Edited by Hail Metal
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu sta da se prica, bokseri imaju najjaci udarac, to im je uostalom osnovno oruzje dok kod MMA-a nije sve u udarcu. Pored svega toga bokseri nose rukavice koje mnogo ublazuju udarac, da se oni pizde onim tankim rukavicama sto se koriste u MMA pola njih bi zavrsilo u komi nakon meca.

 

To je logično. Osnovno oruzje,njega najvise i vjezbaju. Ja samo navodim primjer da je Cain Velasquez-u jaci udarac za 500 funti nego James Toney-u profesionalnom bokseru. A Velasquez nije najjaci udarac u MMA,to bi vjerovatno bio Carwin.

 

Ok pobedio Holifilda , na bodove , jaka muda , to ne naci da on ujedno ima najjaci udarac u boksu , eh moja logiko .

 

Jaka muda,nego sto? Profesionalni prvak svijeta u boksu u nekoliko razlicitih verzija nije adekvatan primjer boksera? Niko nije rekao da je najjaci udarac,ali da je dobar primjer-jeste.

 

Toney's amateur boxing record is 33 fights, 31 wins and 2 losses with 29 KOs.

 

 

Professional boxing record

Total 83

Wins 72

By knockout 44

Losses 6

 

btw. na poene?

 

After a shaky first round, Toney picked the Atlanta legend apart with shots to the body and head before stopping him in the 9th round.

 

 

Eh,tvoja logiko...

 

Btw,Alexandar Karelin je cudoviste. Najveci svih vremena.

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

te stvari su napravljene da se klinci loze na njih i da privuku gledanost :razz: , cist marketinski potez, meni to deluje kao na onim filmovima sa Bud Spencerom kad ga lik opali stolicom po ledjima a ona se raspadne u paramparcad :D

Pa zezanje u sustini , ali odgledaj Jacksonove meceve pa vidi kako udara ! Lidell nije bezao ni od koga dok nije naisao na stoku . Jedini koji je dva puta nokautirao Lidella .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ In The Flesh

 

Ti si nadareno glupa osoba . Hoces da ti nabrojim koji su sve papci dobijali jednog Tajsona ? Jel to merilo jacine necijeg udarca . Sto tog anonimusa nisu uporedili sa jacinom Tajsonovog udarca u najboljim danima .Ibitna stavka je ta sto bokser moze sa respektabilnom jacinom da udara 12 rundi , dok kod ostalih borilackih vestina nije to slucaj , barem ne u tolikoj meri .

Edited by Hail Metal
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uporedjujes dve totalno razlicite stvari, udarac nema istu jacinu kad covek lezi u parteru i kad je u stojecem stavu, to svako normalan zna, bokserski udarac polazi bukvalno od pete do pesnice, kad je covek u lezecem polozaju ceo donji deo mu je paralisan i rade mu samo ramena, kuk i noge su prakticno nepomicni.

 

Zaboravljas jednu stvar,a to je da u stojecem polozaju glava nije "fiksirana" pri udarcu. Sila udarca je vrace unazad i time se koliko toliko apsorbuje udarac,a u parteru kad udara hammerfistovima,glava nema đe nazad,no je prikovana između poda i udarca.

 

Hail Metal,ne znam zašto počinješ da vrijeđaš. Mislio sam da normalno razgovaramo.

 

U svakom slučaju

 

 

 

 

 

ccpk

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravljas jednu stvar,a to je da u stojecem polozaju glava nije "fiksirana" pri udarcu. Sila udarca je vrace unazad i time se koliko toliko apsorbuje udarac,a u parteru kad udara hammerfistovima,glava nema đe nazad,no je prikovana između poda i udarca.

 

Pa niko ne drzi glavu bas skroz prislonjenu o pod kad je u lezecem polozaju, evo pogledaj ovaj Fedorov mec, a i taj pod nije bas tako tvrd, ima tu neka podloga koja koliko toliko ublazava udarac, generalno se slazem da mnogo vise prostora ima za eskivazu i ublazavanje udarca u stojecem stavu, sto je i normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...sto je jedna odlika za koju bi ubili 90% boraca. Veoma bitna stvar u MMA,u suprotnom prolazis kao Arlovski. Ne vidim kakve je to batine primio od Werduma,niti njedan udarac nije primio. Mec sa Rodzersom je slika i prilika Fedorovog nacina borbe kroz citavu karijeru,nikad nije bjezao od borbe kao Anderson Silva,npr i cesto bi izlazio sav nagrdjen. Ali i kao pobjednik...sto ne vazi za zadnja dva meca.

 

Takodje se ne slazem sa time da je SAMO to pokazao. Prvi je pobijedio nokautom.U ovom zadnjem mecu je pobijedio prvu rundu.

Ono sto njega jebe u zadnje vrijeme je to sto ne provaljuje da mora da ima strategiju,da su njegove borbe izucavali do maksimuma i da svi njegovi sadasnji protivnici su nekada bili njegovi fanovi. Znaci,kristalno im je jasno sto on moze,kako to radi,i prema tome odredjuju strategiju.

Werdum je to napravio i Silva je to napravio (poslusao je svoje ljude "alo,gubis prvu rundu,nosi borbu u parter,tu ti tvoja snaga i fizicke predispozicije dolaze do izrazaja"),i to je ovaj napravio u roku od 3 sekunde.Ako je Fedor ista izgubio,to nije fizicka sprema,brzina etc,vec lucidnost.

 

Morao bih ponovo pogledati borbu protiv Werdum-a, nešto mi nije ostala u sećanju, više se sećam one protiv Rodgersa. A koliko se sećam samo je, kao i sada, bacao overhand right dok ne pogodi nešto, dobije tri puta više udaraca dok ne pogodi. A osim toga ima nenormalan ground and pound i može da istrpi mnogo batina, tehnika otupela. Uopšte se ne slažem da je Fedor dobio prvu rundu protiv Silve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopšte se ne slažem da je Fedor dobio prvu rundu protiv Silve.

 

Od trojice sudija ,dvojica su glasala za Fedora. Evo i statistike:

 

Silva succeeded in landing 72 of 128 attempted strikes. Of the 72 strikes that did land, 51 of them were power strikes.

 

 

Dig a little deeper into the stats and you see that of those 72 strikes, 47 were landed while on the ground in the second round.

 

By comparison, Fedor landed 36 strikes out of an attempted 53 with 16 power strikes. Of those 36 strikes, 28 were landed in the first round.

 

Znaci Fedor 28 u prvoj,Silva 25. Fedor pokusaj kimure i dva puta je bio na Silvi,a Silva na Fedoru jednom,na kraju runde.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rampage ima jaci udarac od Tajsona ... On kad pogodi prvi udarac kako valja drugi ide prakticno u mrtvo telo ko god da je preko puta . Formen je zestoka zivotinja , ali mislim da ga Jackson sije . Na primer Sugar Ray Leonard garantujem da je imao udarac kao teskas , on je najveci bokser po meni ikada , ali Jackson je stoka nadrkana :D

Ko da su papirna vrata a ne od iverice :

http://www.youtube.com/watch?v=d3r31Z4RR7A

 

:haha::haha::haha::haha::haha::haha: On je jedini Amer u UFC-u koga gotivim :lol:

Edited by Zagrivuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Fedor Emelianenko is still the toughest SOB in MMA

 

Fedor Emelianenko got his butt kicked by Anotonio “Bigfoot” Silva.

 

Everybody is talking about that.

 

Fedor Emelianenko needs to retire.

 

That is a popular opinion too, although the butt kicking is more of a fact.

 

MMA has passed Fedor Emelianenko by.

 

Been hearing a lot of that. Not so sure it is accurate, but that is for another post.

 

But what almost nobody seems to be talking about the was the tremendous grit and class displayed by Emelianenko throughout the main event. Even though he lost, and count me on “he should retire list”, I consider Emelianenko’s loss to Silva to be one of his signature fights.

 

Sure he was dominated by the better man on that night from the opening of round two. But during that time, anybody with any doubts should have learned why Fedor might just be the greatest of all time.

 

He seems to have lost a step. He might not be able to compete with the younger, bigger guys in the heavyweight division today. And it was painful to watch M-1 basically sabotage his career. But Fedor Emelianenko is still every bit a champion.

 

He showed that by continuing to maneuver and fight back despite that fact he was being choked and hammer-fisted by Andre the Giant knuckled hamhocks for a full five minutes.

 

Long after most men would have gone down, Fedor closed the round with what turned out to be a harmless leglock on Silva. It was born out of a reversal of a leglock Silva had attempted on Fedor. Honestly, it looked like Ric Flair reversing a figure-four on Tully Blanchard. Apparently, both leglocks did about the same amount of damage as pro-wrestlers would too.

 

But who didn’t, at least for one second, think that Silva had made a grievous error and that the “Last Emperor” would pull off another furious comeback and miracle victory?

 

Alas, it was not meant to be. Fedor Emelianenko got his butt kicked. And when he did, he was every bit as gracious to his opponents as he was the 31 times he had been the one doing the butt-kicking.

 

Fedor has long stood in the minds of many as the ultimate human fighting machine. Too others, he is a poser.

 

If you still think he is a poser, I want you to go back and watch that fight. Take a good look at Fedor’s eye, and see for yourself that he was ready to step back in there half-blind and in serious need of medical attention. And all he likely had to look forward to was another serving of Andre the Giant knuckle with a side of brain damage.

 

After you do that, go look in the mirror and look into your own eyes. Ask yourself what you would do if you ever found yourself in the situation Fedor was in against Silva.

 

Then tell me who is the champion and who is the poser.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...