Jump to content

Finntroll


Grobodan

Recommended Posts

joj,imam ispit za 6 dana,bem ti sunac...za kad trebaju?ajd posalji mi kad uradis ti,pa da vidim ja sta dodati.Sto ti Satanic Webmaster ne radi 'vju sa njima?

nema šta da ih pita...jer sve znao o njima, nema veze ja ću uraditi sam intervju sa njima, a ti mi pošalji ako budeš imao preo mobilnog neko zpitanje koje bi tebe lično zanimalo.

Inače, zanimljivosti radi on je uradio već sa njima intervju, ali to je bilo jako davno. Mislim da je Hornburg 3 bio u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam,secam se toga. I sa Moonsorrow. Ja sam verni citalac :)

Ajd veceras cu da preslusam opet novi album da se inspirisem, pa cemo se cuti, smislicu vec nesto sigurno,neko zlo pitanje, znas ti mene. ;)

ajd' pa me okreni te mi reči neko pitanjce. tek ću S.Webmasteru ujutru proslediti pitanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Слушао овај последњи пре неки дан и да ли му је било време, да ли се све коцкице поклопиле, звезде наместиле и остало али ми је тако добро легао, тако ми је пријао.

Слушајте га у ово доба, можда се посрећи и вама.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

nije stari svedski, nego los svedski, sto Svedjani (pogledaj po netu) i potvrdjuju. Katla je suomen ruotsalainen (finski Svedjanin), to su potomci Svedjana koji su ostali u Finskoj, rodjeni su tu, cesto nikad nisu isli u Svedsku i govore svedski kako Finci misle da se svedski govori. Svedski je drugi oficijelni jezik u Finskoj, uci se u skolama, pa ga maltene svi znaju, iako ga ne vole.

 

ako hoces stari svedski, slusaj Otyg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

peonta je da nije u pitanju los svedski kao sto recimo vecina nasih bendova peva na losem engleskom, vec da vecina naroda koristi takav svedski(ako ga uopste koristi)

svedjani i finci se ne vole tako da ce svedjani naravno reci da je u pitanju los svedski

Share this post


Link to post
Share on other sites

peonta je da nije u pitanju los svedski kao sto recimo vecina nasih bendova peva na losem engleskom, vec da vecina naroda koristi takav svedski(ako ga uopste koristi)

svedjani i finci se ne vole tako da ce svedjani naravno reci da je u pitanju los svedski

 

U pitanju je verovatno izolovan i lose izgovoren oblik jezika koji u sustini nije maternji jezik, jer iako su najveca nacionalna manjina, opet ih nema toliko da bi non stop slusali pravi govorni svedski, a svuda oko njih se govori tudj jezik. nesto kao kad Sipci ili Romi govore srpski, uvek ces da primetis i da se zajebavas na racun akcenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da se razumemo. Finci govore finski jezi koji nema nikakve veze sa svedskim. Potomci Svedjana koji su ostali u Finskoj govore svedski i oni mu dodju kao Madjari u Vojvodini. Kao i u Vojvodini, koriste se oba jezika, i uce u skolama, samo sto Finci, kao i Srbi u Vojvodini, nece da ga govore kad ne moraju (a ne moraju), jer im je pun kurac Svedjana.

 

E sad....kao sto je paprikas madjarski izum, tako su i Trolovi norvesko-svedski izum, pa bi bilo glupo da se ovi momci kurce kako su Trolovi, a da ne pevaju na jeziku kojem na kojem ....hmmm..."Trolovi govore".

 

On the other hand...Finci imaju Trola kojeg Svedjani zovu Finntroll i koji je uglavnom nebitan, cak ne znam bas ni sta je to zapravo....

 

meni je jedna od najboljih, zbog nje sam se i zainteresovao za bend

preporucio bih jos Rivfader, Vätteanda, Midnattens Widunder, Jaktens Tid, Nattfödd, Ursvamp, Grottans Barn i Rök

 

mozda je atipicno, ali ipak najbolje delo Finntrolla je "Visor Om Sluttet", pa bih dodatno preporucio "Under Varje Röt Och Sten", "Försvinn Du Som Lyser" i "Svarta Djup".

Edited by Turin

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...