Jump to content

Mr. Big


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Bedak, sad sam skontao da ni ove teme nema, a bila je nekad, ja je otvorio.

Dobro.

 

Znači, radi se o trenutno neaktivnom rok bendu poznatom po:

1. Velikom hitu, žestokoj rokačini koja je čak 3 (!!!) sedmice bila na #1 američke liste singlova, "To Be with You"... Kakav tu solo ima, strah od boga.

2. Sastavu čije su redove popunjavali Billy Sheehan, Paul Gilbert - naknadno Richie Kotzen, feeeeenomenalan bubnjar Pat Torpey, i, poslednji a svakako i zadnji, vokalni solista Eric(a) Martin.

3. Hm

 

Ne pretjerujmo.

Znači, ukupno 6 studijskih albuma, 4 sa PG, 2 sa RK.

Počeli su kao hard rok bend a završili kao bend čiji su albumi imali konstituciju tri balade pa pjesma.

Nije da ima nešto loše u tome.

 

Uglavnom, ko zna, zna.

 

Šta sam ja htio reći, gledam DVD Zbogom, Uživo u Japanu, i u sklopu DVD-a intervju, i EM kaže:

"Mr. Big was never just one person. Mr. Big was, and still is, Pat, Paul, Richie and myself."

 

:lol:

 

Evo link sa biografijom, toliko za početak:

http://en.wikipedia.org/wiki/Mr._Big_(band)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korektan bend, sa tendencijom dojajnosti :da::)

Doduse, nisam ih puno slusao ali sam jedno 2-3 puta gledao DVD Live in San Francisco (tako nesto se zove, ako se ne varam, i tu su ga oshurili, posebno paul i billy :da: )

Inace pored vec pomenute To Be with You, meni je gotivna i Green- Tinted Sixties Mind :da:

Toliko :):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednji, Zbogom, Uživo u Japanu je očajno izmiksovan.

Šijan je stvarno pretjerao.

Standardno dobra svirka.

Mene bubnjar oduševljava na "Addicted to That Rush".

 

Inače, još imam neki koncert iz Los Anđelesa 1999, ali prvih pet redova su opet japanke.

Znatno bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
Znači, radi se o trenutno neaktivnom rok bendu poznatom po:

1. Velikom hitu, žestokoj rokačini koja je čak 3 (!!!) sedmice bila na #1 američke liste singlova, "To Be with You"... Kakav tu solo ima, strah od boga.

 

 

obozavam da smaram ljude sa tim "solo-om"...drugi nacin da kazes..."m'rs u pizdu materinu..."

 

slusam ih ovih dana samo tako...

 

"green-tinted sixties mind" naravno kolo vodi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego...ja volim Mr. Big :da: ...ne mnogo, ali opet su mi nekako dragi...doduse u zadjnje vreme ih sve manje gotivim zbog ortaka koji vrti njihove 2 pesme 24 casa dnevno u player-u i zbog cuvene solaze koju je drug Boro (Vlaja) pomenuo koju istoimeni gitarista svira vec sigurno 3 meseca...tj. u 90% slucajeva prvo to odsvira kada uhvati gitaru u ruke...to je izmedju ostalog i jedan od razloga zbog cega nas bend tako "brzo" napreduje! :) :)

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

slusao pesme,ne sve,tipa od svakog benda najvise po 3 pesme....i u opste ne volim takve bendove,a posto ih slusa moja sestra i ima kao sto sam rekao najvise po 3 pesme od svakog benda pa kada ona pusti tada jedino i slusam...i kao sto sam rekao sve pesme su na isti fazon uradjene tako da ih slabo razlikujem...jednostavno ne vidim razliku izmedju To Be With You i na primer Sister Cristian.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slusao pesme,ne sve,tipa od svakog benda najvise po 3 pesme....i u opste ne volim takve bendove,a posto ih slusa moja sestra i ima kao sto sam rekao najvise po 3 pesme od svakog benda pa kada ona pusti tada jedino i slusam...i kao sto sam rekao sve pesme su na isti fazon uradjene tako da ih slabo razlikujem...jednostavno ne vidim razliku izmedju To Be With You i na primer Sister Cristian.

 

Malisha, uci od sestre. :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego...ja volim Mr. Big :da: ...ne mnogo, ali opet su mi nekako dragi...doduse u zadjnje vreme ih sve manje gotivim zbog ortaka koji vrti njihove 2 pesme 24 casa dnevno u player-u i zbog cuvene solaze koju je drug Boro (Vlaja) pomenuo koju istoimeni gitarista svira vec sigurno 3 meseca...tj. u 90% slucajeva prvo to odsvira kada uhvati gitaru u ruke...to je izmedju ostalog i jedan od razloga zbog cega nas bend tako "brzo" napreduje! :) :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Baš fin koncert, Gilbertov ton i nije toliko loš, Sheehan je obuzdan što se kompresora tiče, ova dvojica standardno solidni, jedino je problem što oni imaju "Addicted to That Rush" i "Daddy, Brother, Lover, Little Boy" i gomiletinu baladetina (bar u tom trenutku, "Colorado Bulldog" je na sljedećem albumu).

 

Ja imam divx (2 CDa).

Da li na DVD-u ima nekih zanimljivih bonusa, ukoliko imaš DVD?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoja izjava.

Sam se Gilbert počešao po glavi nakon ove G3 turneje i rekao da mu je ton loš i da bi trebao poraditi na njemu.

Prešaltao se na Vintage Marshall pojačala sa Laney, no, sa njegovim stilom sviranja i Ibanez gitarama nema lijeka.

 

Doduše, 1992. ko zna šta je koristio, ali je činjenica da je tokom čitave karijere njemu ton u najboljem slučaju bio dobar.

Da je precizan, precizan je, da je legenda, činjenica, da mu je ton buah, istina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda on nije zadovoljan svojim tonom i jos neki ali ima sigurno ljudi kojima se dopada. Besmisleno je raspravljati o ovome.

Nije besmisleno.

Ja kažem loš ton, a ti kažeš prepoznatljiv zvuk.

Ima li to neke veze?

 

On ima prepoznatljiv i zvuk i stil već eonima, njegove glavne fore su six note patterns, istrzava čovjek kao lud i možeš ga prepoznati i na akustičnoj gitari ali nije to bitno, ti pokušaj da gledaš na šta odgovaraš, to je bitno.

A kad smo već kod toga, reci mi nekog gitaristu koji je poznat otprilike kao on a da ima približno nerafinisan zvuk?

 

***

Nego, nije oćelavio, mada je blizu.

Što je najgore, pušta opet kosu umjesto da se šiša kao pristojan momak kakav jeste (cirka 2002).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...