Jump to content

Mr. Big


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Nije besmisleno.

Ja kažem loš ton, a ti kažeš prepoznatljiv zvuk.

Ima li to neke veze?

 

On ima prepoznatljiv i zvuk i stil već eonima, njegove glavne fore su six note patterns, istrzava čovjek kao lud i možeš ga prepoznati i na akustičnoj gitari ali nije to bitno, ti pokušaj da gledaš na šta odgovaraš, to je bitno.

A kad smo već kod toga, reci mi nekog gitaristu koji je poznat otprilike kao on a da ima približno nerafinisan zvuk?

 

OK Vlajo! Samo mi je glupo da se prica za takvog gitaristu da ima los ton... "Paul Gilbert ima los ton" nikad to necu shvatiti a i cudno mi zvuci. Ipak je on G3 gitarista.

Dobro, i ja priznajem... iskomplikovao sam temu, nisam hteo da kenjam ali ono sto ja cujem, ne slazem se sa tim. A to sto on prica za sebe... to je cista komercijala i prica za malu decu kako bi bio u vecoj paznji(narocito zbog fanova) ili mozda nije u potpunosti zadovoljan svojim zvukom. Ali, rec "los" je potpuna suprotnost.

On godinama svira sa tim zvukom i cudno je da kaze od jednom za svoj zvuk da je los, hm... nesto tu nije u redu.. prema tome...KOMERCIJALA I SVIRANJE KURCU a ja se opet vracam na to da je po meni njegov zvuk do jaja.

Sto se tice gitarista koji imaju prepoznatlji zvuk su (ali samo po solazama):

 

John Sykes- Whitesnake 1987 i Blue Murder

Yngwie Malmsteen

Richie Blackmoore- cudno zar ne? posto je u pitanju samo marshall i fender

Van Halen

Steve Moorse

 

i jos mnogi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kad smo već kod toga, reci mi nekog gitaristu koji je poznat otprilike kao on a da ima približno nerafinisan zvuk?

 

Pa nisam ja tebi odgovorio na ovo pitanje :evotigana:

To sam cisto onako rekao :pivopije: posto sam hteo da kazem koliko je vazno kad gitarista ima svoj prepoznatljiv ton. :)

 

:pivopije:

Edited by Shix

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vlaja buraz

evo ti set lista sa MR.BIG live in San Francisko DVD-ja

1.Daddy brother lover lil boy

2.alive &kickin

3.voodoo kiss

4.rnr over

5.green-tinted sixties mind

6.just take my heart

7.a lil to lose

8.road to ruin

9.PAUL GILBERT SOLO

10.take a walk

11.Pat Torpey solo(duuu it ageaaaaaaaaan)

12.cdff-lucky this time

13.Billy Sheehan solo

14.addicted to that rush

15.to be with you

16.30 days in the hole

17.shy boy

18.Baba o riley

19 Credits:)

 

a ton mu je prepoznatljiv kad smo kod toga ...suptilan a dinamitan!

Edited by Wild Child

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam ih davno kao predgrupu Aerosmitha a jednom sam bio i na Sheehanovoj bas clinic, sjecam se da je objasnjavao kako je zajebano svirati i pjevati istovremeno onaj dio iz AC/DC-jeve Dynimte - hej-hej-hej.

 

Pjesma se naravno zove T.N.T. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 11 months later...

Velika radost, sreća, emocije, erekcije za tisuće tisuća malih japanaca:

 

3244200359_00cd785385.jpg

 

Ko bi rek'o, kobili se nad'o, japanska turneja ovog ljeta povodom 20-o-god-išnj-ice izlaska prvog albuma, ekipa je ta sa slike, znači, originalna.

Erik Martin sad izgleda kao holivu'ska gospodža u godinama, Bili i Pol kao regularni tetkovi (Pol kao tetak-diler a Bili kao tetak taksista) a Torpi kao 39-o-godišnji tinejdžer kojem su oni tetkovi (hvala bogu što je taj čovjek ošišao ono šipražje sa glave, još prije 10 godina).

 

Detalji na:

http://www.musicradar.com/news/guitars/mr-...ese-tour-194533

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erik Martin sad izgleda kao holivu'ska gospodža u godinama, Bili i Pol kao regularni tetkovi (Pol kao tetak-diler a Bili kao tetak taksista)

Значи, природна прогресија (или регресија, како се узме), с обзиром да је као млад личио на симпатичну клинкицу. Били сад још више личи на Питера Велера, као да му је брат од стрица.

 

А осећам да је Јапан доживео поплаву од влажења женских фанова.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Meni se najvise svidjaju Temperamental i Colorado Bulldog. One glupe balade me nerviraju.

 

Super su, samo se previse trude (ako me neko razume sta 'ocu sa kazem), sve pesme mi zvuce savrseno isplanirano, lenjirom i sestarom, u svih 12 dimenzija... Ali stvarno ne znam zasto nisu bili popularniji, ako nista drugo onda zbog Wild World.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva pema koju sam cuo od Mr.Big bila je addicted to that rush negde pocetkom `91 god i mnogo mi se dopala,saznajem da je to bend u kome su bivsi gitarista racer x p.gilbert i bivsi basista d.lee roth benda b.sheehan.

pocetkom zime te godine uspevam da nabavim njihov drugi album lean into it za koji mislim da je ubedljivo njihov najbolji album.Bend je tad relativno nepoznat u svetskim okvirima..sa proleca `92 po zavrsetku turneje odlucuju da izbace singl "to be with you" kao zahvalnost  svojim vernim fanovima..pesma postaje ultra giga svetski hit i bend izbacuje u prvi plan,tih dana mtv je svakih sat vremena emitovao tu pesmicu...pesma postaje broj 1 na mnogim svetskim top listama ukljucujuci i americku...i bend postaje mega popularan..sve ostalo je istorija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Datumi evropske turneje:

 

Wed. Sept. 9 in Aarhus, Denmark at Train

 

Thurs. Sept 10th in Koln, Germany at Essigfabrik

 

Sat. Sept 12 in London, England at Shephard's Bush Empire

 

Sun. Sept 13th in Antwerp, Belgium at Hof Ter Lo

 

Tues. Sept. 15th in Tilburg, The Netherlands at "013"

 

Wed. Sept 16th in Paris, France at Le Bataclan

 

Fri. Sept, 18th in Madrid Spain at La Riviera

 

Sat. Sept 19th in Bilbao, Spain at Rockstar Live

 

Mon. Sept. 21 in Barcelona, Spain at Bikini

 

Tues. Sept. 22nd in Milan, Italy at Alcatraz

 

Thurs. Sept. 24th in Pratteln, Switzerland at "Z-7"

 

Fri. Sept 25th in Munich, Germany at Tonhalle

 

Sun. Sept 27th in Budapest, Hungary at Diesel Club

 

Mon. Sept 28th in Vienna, Austria at Planet Music

 

Wed. Sept 30th in Prague, Czech Republic at Roxy

 

Thurs. Oct 1st in Sofia, Bulgaria at Universiada Hall

 

 

Ako mi bude gotov novi pasos i supem da sredim vizu, odoh ja na njihov nastup 27. septembra u Pestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sad stigoh iz Budimpeste.....nemam reci...svirka je trajala tacno 2,5 sata. Jedan od mnogih komentara koje bih mogao reci ,vezano za sam bend,je da svi u bendu trenutno bolje pevaju od Erica:)....Gilbert pizda stekao trzalice k'o pirocanac..par je podelio u ruke ljudima u prvom redu i jednu jedinu je bacio u publiku...sva sreca pa se od moje ruke odbila direktno pod noge mojoj devojci:))))). Jebem li ga, zasluzio sam posle ovih 16 sati drkanja vozom. Klub je fenomenalan. Posle svirke su delili autograme i sl...sve u svemu vredelo je svaku forintu:)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ni ne znam gde je taj Diesel klub u Budimpesti :ph34r: 

 

 

 

 

 

 

 

Inace,bas pre neku noc sam sanjao da sam krenuo na ovaj koncert :lol: 

 

Al nisam stigao...bila neka zajebancija na granici sa pasosem (sad se ne secam sta) i nisam otisao... :rolleyes: 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...