Jump to content

Assassin


RNA

Recommended Posts

Bend koji je izdao dva odlicna thrash album u 80-im, "The Upcoming Terror" i "Interstellar Experience", kao i ocajan povratnicki "The Club". Ima i onaj live album iz 2003, ali ne znam kako to treba da zvuci.

 

Prvi album je skoro reizdat kao dupli disk (!) sa dva bonus demo snimka i gomilom live snimaka (ceo koncert iz 1987.).

 

Disk 1

 

The Upcoming Terror:

1. Into War

2. Forbidden Reality

3. Nemesis

4. Fight ( To Stop the Tyranny)

5. The Last Man

6. Assassin

7. Holy Terror

8. Bullets

9. Speed of Light

 

Assassin - Holy Terror

10. The Damned ( Intro) / Fight ( To Stop the Tyranny)

11. Religion

12. Holy Terror

13. Bullets

14. Assassin

15. Speed of Light

 

Disk 2

 

Assassin - The Saga of Nemesis

1. Into War

2. Forbidden Reality

3. Holy Terror

4. Nemesis

5. Speed of Light

 

Live at Kupferdäche,( Pforzheim, Germany on May 23rd, 1987)

6. Into War

7. Forbidden Reality

8. Holy Terror

9.The Last Man

10. Fight ( To Stop the Tyranny )

11. Assassin

12. Nemesis

13.Speed of Lght

14.Bullets

15. Fight ( To Stop the Tyranny )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svojevremeno kad sam chuo "Bullets"(preporucio mi jedan lik preko chata), mislio sam da je ovo prokleto najbrutalnija thrash pesma koju sam ikada chuo! I..jos uvek sam pri tome : ) :rockdevil: No ipak omiljena pesma(nakon sto sam chuo oba albuma iz 80tih), postala mi je, bila i ostala "Speed Of Light". Spidashica bez premca.

 

Ne znam dal' je veca sramota sto nema teme za ovaj bend..ili "The Club"...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dinko Vekic. Prosle godine je otisao iz benda, jedno vreme su cak svirali sa tri gitare.

Ne znam kakav je live snimak, nisam jos nabavio disk, valjda cu uskoro samo zbog bonusa. Tek sam sinoc nabasao na informaciju da je reizdat. Ludi Brazilci! Uradili su i majice i dukseve sa "The Upcoming Terror" motivom!

Teme je bilo ranije, ali ih se niko dugo nije setio, pa da otvori novu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako, svi su zivi bili nahvalili njihov povratnicki koncert na Wacken-u, reoformili su se u najpoznatijoj postavi, pa i dodali jos jednog gitaristu, tako da su ocekivanja za album bila opravdano visoka. I onda - TRT!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet on sa njegovim imenima. Naravno da bolje zvuci, kad je bend nastao 1983. Tada je svako ime bilo originalno. Da je tada nastao, i Toxic Holocaust je moglo biti upecatljivo ime. Tada si mogao bendovima da dajes i jednostavna imena. Sada ih je toliko da moras na nesto da licis, ili ides po nekom sablonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet on sa njegovim imenima. Naravno da bolje zvuci, kad je bend nastao 1983. Tada je svako ime bilo originalno. Da je tada nastao, i Toxic Holocaust je moglo biti upecatljivo ime. Tada si mogao bendovima da dajes i jednostavna imena. Sada ih je toliko da moras na nesto da licis, ili ides po nekom sablonu.

 

Pa naravno da je ime bitno.Jebiga,kada nisi cuo muziku niti bilo kakve informacije vezane za bend,prvo sto te eventualno navuce na nabavku muzike benda je ime.Ili te odbije,kao sto je slucaj sa Toxic Holocaust. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, већину људи који би слушали овакав звук, ово име ће истог секунда привући. Да не причам за омоте њихових албума.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

da brate cim cujes nesto tipa assassin zans da je neko jebanje u sve tercama :)

 

:)

 

 

Elem, imam ovaj Interstellar Expirience i totalno je dobar album, svidja mi se dosta ova Abstract War.

Ima i pesma Baka, sto mi je bilo smesno posto sam znao da im je jedan chlan neko sa balkana.

Po sudjenju IE mnogo mi se svidja ovaj bend, vec duze vreme nisam mogao da nadjem nista od njih...

Video sam da su izdali u 2005, valjda, novi album, The Club, valjda. Valja li to?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...