Jump to content

Terry Prachett


mara!

Recommended Posts

...

E da, verovatno znate da postoje dva crtaća (mislim da su samo dva) po knjigama iz Discworld serije? Jedna je Soul Music, druga je nešto sa vešticama, ne mogu da se setim imena. I naravno, 3 igre?

Imam samo Discworld: Noir.

Fina point&click avanturica sa poznatim likovima (doduse protagonista je anonimus) i Pracetovim humorom.

 

 

Lewton (ime protagoniste privatnog detektiva): I bought the Imp-powered Coffee Bean machine from Cut-Me-Own-Throat Dibbler, the man whose name was the by-word in quality. With CMOT Dibbler, you could say bye to quality. I'll say this for the ICBM, it made coffee strong enough to blow your head off. On the downside, the Imp tended to use the beans to fuel its own addiction. Some days the poor thing was so jittery, the machine would vibrate off the shelf.

 

Lewton: Don't worry. Anything we discuss is strictly between you, me, and anyone else I tell.

 

Mr Scoplett: Well, I'm afraid my memory isn't very good... I need... Something to jog it...

Lewton: ...Would a crowbar work?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahahahahah...

Gde ima da se nadju te igre?

eMule? :da: Imam sve tri, naravno.

Meni je, recimo, Noir bio skroz do jaja. Vampir mnogo dobro svira onaj lagani jazz na klaviru. :bigblue:

Edited by profa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kol'ko su teške? Mislim na prve dve, Noir već imam.

Po jedan CD, čini mi se prvi zauzima oko pola diska, a drugi pun. Prvi deo inače ima neki bag, ne mogu da se setim tačno šta je bilo u pitanju, ali znam da je postojalo neko rešenje. Heh, videćeš kada budeš igrao. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Sta reci o pracetu?

Za razliku od Gejmena koji mitologiju koristi kao osnovu za knjige (Americki bogovi, Anansijevi momci), pracet je smislio svoj svet koji "malo" podseca na nas, tako da niko ne moze da ga proziva tj da se nadje uvredjen njegovim provalama.

Bukvalno svaka recenica izaziva napad smeha.

Omiljeni lik mi je definitivno Prtljag

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio je Hogfather na foxu prošle nedelje podeljen na epizode, nisam stigla da gledam sve ali su mi rekli da je odlična ekranizacija, radio je i Teri na filmu kao saradnik.

Glumac koji je u Mućkama glumio Del Boy-a je odradio Alberta, alal mu vera. Smrt je đene-đene, ali su unuku verno skinuli. I ceo Nevidljivi Univerzitet.

 

Takodje Peti slon, još nepreveden kod nas je kick ass knjiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha imam taj film gledala sam ga 5x. Smrt ok uradjena ima taman morbidan glas koji se uklapa sa fatalizmom i salama koje izvaljuje tipa Let's slay them, kada krecu saonicama :)

A Pracet glumi predavca igracaka i ima scena kada prica sa smrcu. Meni je film odlican! iako mi obicno ekranizacije knjiga budu fuj. ipak je to Pracet!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma našli su retardiranog prevodioca, sve najgore psovke ga strefile!

Ne da je retadiran-a (kojeg god li je nesrećnog pola) nego je IDIOT!

Vidi se da nije pročitao ništa od Pračeta, nesrećni imbecil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam gledao film na dvd sa hrvatskim prevodom.Jedini koji sam nasao na netu.Doduse to je bilo pre 4 meseca.

Meni je film ok,ali mogli su da odrade ekranizaciju neke bolje knjige.Npr gde je Rinsvind glavni lik :) Tu su mogli da spoje 3-4 knjige za pricu o njemu.

 

"Bio je to tihi zvuk,zvuk kao bubasvaba kad prdne...." T.P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i ja sam ga davno gledala nego sam od skoro member pa sam svuda ostavljala postove :)

I ja sam gledala taj koji ima hrvatski prevod (Mrtvilo) ali sam ga iskljucila jos na sceni u assasins guildu.

Pa prevodi su u 99% na filmovima bilo kog zanra sranje.

Jedino anime gledam sa titlom,a kad naucim japanski necu morati ni to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahahahahahahaahahahahahahahahahaha Mrtvilo, olololololololololoololololl

 

Svi pricaju o Hogfatheru, a ja ga nisam gledala :(

 

Btw, 28. aprila je Terryju bio rodjendan (ma ne, uopste nisam fangirl :D)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...