Jump to content

Terry Prachett


mara!

Recommended Posts

Terry Prachett je moj omiljeni pisac. Pise epsku fantastiku koja je prilicno komicna. Njegove sve knjige jos uvek nisu prevedene, ali je pozamasan broj onih koje jesu (20+, sigurno), a moze se naci i velik broj originalnih u knjizarama.

 

Kao bolje bih izdvojila one o Disksvetu.

Najomiljeniji lik mi je svakako Smrt, a najsmesniji romani su sa Rinsvindom.

 

Knjige sto su novijeg datuma to su bolje. Svakako preporucujem "Maskaradu", "Zanimljiva vremena" "Dusevna muzika", pa onda "Kosac", "Mort", "Gospoda i dame", "Vestice na putu", "Erik", "Cudotvorac"... i goddamn it, sad sam se zabrojala, zato sto procitah sve.

 

Vase misljenje?

Citao iko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obozavam njegove radove :da:

 

Imam trenutno 16 njegovih knjiga na srpskom + na engleskom "The Last Hero", mnogo kul uradjeno sas sve ilustracijama.

 

Omiljene su mi "Mali bogovi", "Straza! Straza!" i "Mort"..no retko koja me je razocarala iskreno!

 

Rincewind omiljeni lik : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitao sam 6-7 knjiga, čovek je fantastičan!!! Ne bih se baš složio da je u pitanju epska fantastika, pre bih rekao epska zajebanjcija na račun svega što je ikad napisano (u najpozitivnijem mogućem smislu naravno)!

Moj lični favorit je Erik, veštice su fantastične u svim izdanjima, a Smrt je najkulji lik ikad smišljen! :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm čudo retko ko pomene Havelock Vetinari-ja, bez kog bi se infrastruktura Ankh Morpork-a raspala samo tako. Mislim, the Patrician je skoro otelotvorenje makijavelijanskog (omg, ovo zvuči tako pogrešno o_o) lika. Totalno mirna i proračunata ličnost, gotovo kao DEATH na momente, ali ne baš. Inače, od ostalih me oduševljavaju Genghiz Cohen, Vimes i Granny Weatherwax. I naravno, Rincewind, ali mislim da polako postaje suvišan lik jer postoji određeni broj situacija u koje čovek kao ovaj "wizzard" može da upadne i rekao bih da polako nestaju... S druge strane Rincewind je takoreći maskota serijala.

 

A jeli čitao neko Monstrous Regiment? Heh, kako mi je bila gotivna ta knjiga. ^^

 

E da, veliki broj ljudi ga kritikuje jer se "ponavlja" i jer je postao predvidljiv. Po meni, Pratchett je samo odan svojim fanovima. Nešto tipa Bolt Thrower sindrom. =)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Jason: Ja je citam trenutno, knjiga je mnooooooogooooo luda. Provale su genijalne, a i prica je prilicno dobra, i dosta se lako cita. Dok, na primer; uzela sam 'Strata' letos, davila sam se sa njom neka 3 meseca, i odustala na kraju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajaaaooojaaahhhh.. pracet mi je ali omiljeni pisac svih vremena!!!

covek je lud.... obozavam ga...

 

moje omiljene knjige... paa.... jbg, ne mogu da izdvojim nijednu da mi je omiljena.. sve su mi omiljene! (sve koje sam procitala)

 

recimo medju omiljenijima su mi soul music, gospoda i dame, zanimljiva vremena, piramide, kosac, i van disksveta dobra predskazanja, ....

a od likova... hmmm.... smrt i prtljag definitivno! i gengiz koen, nana og, arhirektor, bibliotekar naravno!, uhhh i kazanunda :)))), i jaaaaoo mnogi drugi :D

 

 

uhh.. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a od likova... hmmm.... smrt i prtljag definitivno! i gengiz koen, nana og, arhirektor, bibliotekar naravno!, uhhh i kazanunda :)))), i jaaaaoo mnogi drugi :D

uhh.. :wub:

 

Haha! Luggage. ^^

 

Ali zjuuuuu Casanunda XD. Oklem ti on ispade?? "World's second greatest lover. Finest swordsman. Outrageous liar. Soldier of fortune."

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...