Jump to content

Terry Prachett


mara!

Recommended Posts

Mali Bogovi su mi mozda i najomiljenija knjiga... Svasta pametno moz' da se nadje iza gomile lupetanja :da:

Volim poprilicno i Kosacha i Piramide... Procitao sam jedno 15-tak njegovih knjiga, i jedino sto mogu da mu zamerim je da malo reciklira fore... No dobro, on je hiperproduktivan i uvek ima dosta novih stvari da se smejesh ili tripujes...

 

Omiljeni lik - Mastram Ridkali :rockdevil:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne bih rekao da reciklira svoje fazone, to je jednostavno njegov nacin humora koji neprestano sprovodi...

inace, moj najbolji pisac ikada... uvek izparodira na najbolji moguci nacin i naravno izabere teme koje odgovaraju mom ukusu... najbolje knjige nemam pojma koje su mi, znam samo da nisam mogao da prestanem da citam The Light Fantastic, kako sam je uzeo nisam je ispustao dok nisam prevrnuo zadnju stranicu...Koen Varvarin je car najveci... i Boja Magije mi spada medju najbolje, dobri su motivi u njoj (kao i u svakoj), Guards!Guards!, Pyramids itd.

ajde ako neko ima vremena i voli bas Disksvet nek dodje na Discworld MUD da se igramo malo... naravno mora da se zna engleski jezik... sve su fore kao u knjizi...

 

btw mislim da postoji vec ova tema o Pracetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. Proveravala i rucno i u search 2 puta. Ako postoji idem da izvrsim masovni harakiri :).

Sta ti je to Discworld mud?

pa aj sad kad kazes da nema necu da trazim, ali znam da sam postovao ranije na toj temi, a nisi je ti postavila...

 

Discworld MUD? pa mud je multi user igra, tacnije massive multiplayer igra u role playing fazonu sa epskim elementima i zasniva se na chatu... uostalom: MUD , i konkretno: Discworld MUD

(ti bese volis ove linkove? haha haha )

da ne kenjam mnogo o tome, radi se o igrama koje su napravljene jos pre nego sto je postojala grafika... dakle jeste igra ali ne video igra :)

 

ako te interesuje kako je evo ti probaj, sve sto ti treba je java aplikacija, a ako je nemas nude ti da je downloadujes: http://discworld.atuin.net/lpc/

Edited by blacksmith

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ono kao knjiga "pravila" sistem je GURPS, ali to je podlozno promeni, dakle nema table, svako napravi nekog discworld lika sa odredjenim atributima i skilovima i pocinje zezanje :bigblue:

 

Tako postoji recimo skil psihologija tj. glavologija, u onom smislu u kom ga koristi baka Weatherwax, Magical incompetence ili recimo skil koji omogucava ljudima koji ne govore tvoj jezik da te razumeju ako jako sporo i glasno pricas, pritom gestikulirajuci :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je tema o Pračetu, moguće je da je otišla u Đubrište pre izvesnog vremena. Sećam se da sam i ja nešto pisao.

 

Imam skoro sve od Discworld-a + većinu ostalih knjiga, sve na engleskom. Ne vredi čitati na srpskom, em su relativno loši prevodi, em su mnoge stvari apsolutno neprevodive.

 

Good Omens sa Neil Gaimanom je fantastična. :)

 

E da, verovatno znate da postoje dva crtaća (mislim da su samo dva) po knjigama iz Discworld serije? Jedna je Soul Music, druga je nešto sa vešticama, ne mogu da se setim imena. I naravno, 3 igre?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...