Jump to content

Swallow The Sun


Grobodan

Recommended Posts

A kakve veze s pozerajem ima što hvali Swallow the Sun?

 

Ili je problem što kao tempera (kiša nebo oboi) hvali njega? :P

 

Ja tipujem da je počeo i kkn da sluša, ali to je odličan rokenrol.

 

Prvo malo rege rok, zatim psihodelični maltene post-rok (nek bude alt umesto post da ne bude prepotenciozno), pa onda klasično oldschool psych rock prašenje, fak jea!

 

Pozdrav za Jareta ovom prilikom i neću više dučestvujem u oftopičenju ovde :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Pogledao sam ih pre par dana u Dubai-u kad su svirali. Prelepa svirka,jos uvek sam pod utiskom.

Zelja mi je bila da vidim ovaj bend uzivo a pogotovo ovde u pustinji da mi vrati osecaj za severnije krajeve.

Bio je i meet & greet kao sa Paradise Lost i Saturnusom ,bas super organizovano samo sto je opet bilo jedva 100 ljudi :D,mozda ne ni toliko

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Nego, nakon svršetka StS puta, uzeo malo i stražnje šumske stazice da istražujem, krenuo sa Hallatar albumom koji mi je odličan.

 

Prvo mi je bilo iffy kad sam video da Tomi peva, međutim ova njegova izvedba mi je head'n'shoulders* iznad svega što radi sa glavnim bendom (čije ime iz poštovanja prema ovoj temi ovde nećemo pominjati). Growl sam već bio svestan da ima dobar, ali clean mu je ovde bombona, ni trunka onog patetisanja i zapomaganja kojima prošarava kad god za glavni bend peva. Sa puno osećaja i sa pravom setom u glasu.

 

Sam materijal mi i nije toliko daleko od StS realno, možda je doduše malo više atmosfera ovde na izražaju i nema ni pokušaja nekih hitića ili iole ideje uptempoa.

 

Šta im još valja od projekata sa strane?

 

 

* - other shampoo brands are also available

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Isprva sam mislio da je Lumina Aurea dobar trol u fazonu dali su nam novu muziku a nista nismo culi, medjutim kad se malo udje u temu samog izdanja shvati se koliko je u stvari jeziva pesma. Naime kako Juha kaze ovo je muzika koja je izasla iz njega kad je Aleah umrla i zaista jeste zvuk nistavila (kapiram sve sale koje ce da uslede), negativan deo u odnosu na album koji ce biti pozitivne tematike. Vidi se i dosta simbola u spotu, na kraju pesme se cuje labud koji je bio na naslovnici Hallatar albuma i jasno je da predstavlja Aleah, takodje na kraju videa pise Death is stronger than life, love is stronger than death. Naravno nije ovo nesto sto ce se vrteti non stop, ali kao statement takvih osecanja je vise nego uspelo.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...