Jump to content

Swallow The Sun


Grobodan

Recommended Posts

Pa meni je otprilike jasno sto je to tako, jer se muzika pise iz srca a Juha je nazalost prepun inspiracije u poslednje vreme. Njegova zalost a nasa sreca jer dobijamo ovakve albume. Ne znam kako ali opet su uspeli da u ovom skucenom sablonu zvuce drugacije, album ima neku eleganciju i grandioznost, pa cak mozda nalazim i neke 90s dark metal uticaje sa vise klina nego ikad.

Nisam znao kako odgovoriti na prethodni album koji im je po meni kruna karijere ali ovo je sasvim logican nastavak, jos kad se upari sa Lumina Aurea (o cemu se pricalo na prethodnoj strani) dobija se jedna prava prica. Mislim da je sigurno reci sad da su broj jedan bend u ovoj grani metala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 1/28/2019 at 11:30 PM, Haos sam ja said:

Ja oduševljen albumom nakon nekoliko preslušavanja. Duboko emotivan, a zreo, suptilan i vrhunski komponovan.

Apsolutno saglasan.

On 1/29/2019 at 10:22 AM, Grobodan said:

Nisam znao kako odgovoriti na prethodni album koji im je po meni kruna karijere ali ovo je sasvim logican nastavak, jos kad se upari sa Lumina Aurea (o cemu se pricalo na prethodnoj strani) dobija se jedna prava prica. Mislim da je sigurno reci sad da su broj jedan bend u ovoj grani metala.

Meni drago što nisu opet probali nekog mastodona, i da, jeste "logično" vratiti se na ono što je rađeno pre, samo oterani na sledeći nivo.

Usput, povezano sa našom jednom drugom temom, pomenuti Songs from the North je meni sjajan primer kako se pravi album na tri diska a da nije monoton i da može da drži pažnju, pa čak i iz cuga ako se pusti :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 5 weeks later...
  • 2 months later...

Mrzi me da otvaram temu, ali pored sjajnog StS albuma, ove godine izašao i Hedonihil, projekat trojice članova iz Sts. Mikko na vokalima i 'mlađi' gitarista i bubnjar. Poprilično udaljeno od StS priče, mizantopska blackish deathčina direkt u glavu. Preporuka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dosta Srba sinoć na koncertu u Pešti al sve ukupno možda nekih 250 do 300 duša po gruboj proceni.

Prva predgrupa je bio Oceanwake, neka c klasa melodičnog deathdooma iz Finske, sve je dosta ok, al baš ništa impresivno. Bili su i dosta tihi pred polupraznim klubom. Sve je uredno al nekako sve već ranije čuto i odsvirano mnogo ubedljivije. Bubnjar dosta tih i neuverljiv. Ajmo dalje.

October Tide su me baš prijatno iznenadili. To je ta stara Katatonia/Paradise lost priča u ipak nešto agresivnijoj formi. Zaista dobar nastup pred sad već korektno popunjenim klubom i dobro raspoloženom publikom. Sve je ovde na svom mestu, melodije super, bacaju na taj vajb 90ih, ovaj bend sam gubio iz vida nakon njihovih vrlo dobrih ranih početaka, poslednje što sam slušao od njih je "winged waltz" koji je na jedno uvo ušao, na drugo izašao. Uglavnom, sve profesionalno i pod konac al nedostaje im taj neki x faktor, jebemliga, i sve je u nekako istom tonu, bez neke eklektike. Ipak, palac gore za OT, pošteno.

STS sam slušao prvi put live i pokazali su istinsku klasu. Ovaj bend objektivno ni nema neku konkurenciju kad je ovakav zvuk u pitanju, a sposobnošću da majstorski iznesu i razne druge primese u svom zvuku jasno su se ustoličili kao bend koji ne treba nikad i nigde propustiti. Ako treba melodično i pamtljivo, tu im nema ravnih, a ako treba sporo i mučno, pa i tu su dominantni. Rekao bih da se bend nalazi u zlatnoj fazi stvaralaštva, a i uživo priča itekako prati studijski materijal kvalitetom. Meni je zvuk bio savršen, klavijaturista izneo lavovski posao i instrumentalno i vokalno, a uvek u pozadini, to se traži. Mikko pokidao, ostali odradili kako treba i dolikuje. Forsirao se novi album sa čim nemam ama baš nikakav problem, sinoć su mi samo utvrdili uverenje da imam lični AOTY verovatno ili makar u top 3 godine. Predivno veče stvarno, emocija pucala na sve strane, publika nije bila baš preterano brojna ali je bila dobra atmosfera i delovalo je da ekipa dobro zna šta im se odvija pred očima. 

Veliki minus je nepostojanje nosača zvuka STS na merch štandu, oh well. 

 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugi put lajv gledao i mozda mi ovaj put Juha nije izgledao kao da su ga iz groba izvadili sto je razumljivo imajuci u vidu da je prvi put bio neposredno posle smrti Aleah ali isto kao za OTide, jes lepsi dojam gledati ovakav bend u tami kluba (iako su i na Brutalu bili apsolutno bez ikakve greske). Ali tad bilo 6 pesama a sad 13 pa je matematika jasna. Jeste bio forsiran novi album ali ja licno ne bih imao problem ni da je ceo odsviran jer sto rece kolega gore, AOTY je jasno utvrdjen sinoc. Ceo bend zvuci kao sat ali posebna pohvala za novog klavijaturistu koji ubija kako peva, pun pogodak dovodjenje u bend a glas mu se s Mikom slaze ko plazma i mleko, izuzetan find sve u svemu. Slazem se i s gore izrecenim da je bend u zlatnoj fazi, prati to lajv tako da smo samo potvrdili da je sad kristalno jasno ko je apsolutni borj jedan u ovoj grani duma. Bozanstveno sve u svemu.

I jebem i njima mater sto ne ponese diskove.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pratim vas u oduševljenosti StSom live u 2019. godini. Apsolutno najprofi bend na Hammer of Doomu za vikend, bez greške sat vremena vožnje. Kotamaki brat ubi sa vokalom, još malo da je trajalo pa bih se tripovao da je plejbek. Kad smo kod toga, i onaj klavijaturista je nenormalno dobar, bar pola nastupa nisam bio siguran jel žena il šta je. Onako ubav backing vokal se retko u karijeri ubada, super deo slagalice dodat.

Tako da, em fenomenalan album, em razbijanje live, lepo je živeti u istoj godini kada je i Swallow the Sun na vrhuncu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 11/18/2019 at 8:13 PM, Angelystor said:

Pratim vas u oduševljenosti StSom live u 2019. godini. Apsolutno najprofi bend na Hammer of Doomu za vikend, bez greške sat vremena vožnje. Kotamaki brat ubi sa vokalom, još malo da je trajalo pa bih se tripovao da je plejbek. Kad smo kod toga, i onaj klavijaturista je nenormalno dobar, bar pola nastupa nisam bio siguran jel žena il šta je. Onako ubav backing vokal se retko u karijeri ubada, super deo slagalice dodat.

Tako da, em fenomenalan album, em razbijanje live, lepo je živeti u istoj godini kada je i Swallow the Sun na vrhuncu.

Jesi uhvatio Kemiša ili Mesu na HOD?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Khemmis naravski, mislim da mi je nastup bio i poslednji segment konverzije u definitivnog fana. Vrlo tight nastup, verovatno i najživahniji, doduše pričamo o doom festivalu tako da nije baš neka kategorija za osvojiti, ali ide im energija uz muziku svakako. Po 3 pesme sa Hunted i Desolation, prebrzo prošlo 45min.

Messa-u sam ispratio sa berze diskova koja je bila iza tonca u hali, tako da više nisam pratio nego jesam, tako da i nemam neki konkretan utisak :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

MERCURY CIRCLE, the brand new project by ICONCRASH's and SWALLOW THE SUN’s, two times Finnish Grammy nominated Jaani Peuhu, will release their hotly anticipated debut on August 14th via Noble Demon and The Vinyl Division. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Još jedna odlična nova. Bezveze mi samo što čini mi se da im se kroz svaki tekst ponavljaju uvek iste reči, ja mislim da u celoj diskografiji koriste maksimalno 100 reči, sve tipa dark, light, crimson, night, winter, stars i ostali gotičarski klišei itd. Al dobro, muzikom sam ponovo jako zadovoljan.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...