Jump to content

Rome


MissionVao

Recommended Posts

She died during her son's first consulship, in August/September 43 BC. Octavian gave her the highest honours at her funeral.

Atia Balba Prima

Ne moraju se striktno drzati istorijskog slijeda dogadjaja,moze se napraviti presedan u njenom slucaju. :) Ako se budu pridrzavali,kapiram da ne bi trebala umrijeti u iducoj epizodi,jer joj sin jos nije postao konzul...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serija je vrh!!! Odgledah juče prve dve epizode druge sezone, a scena kada Lucije skida glavu Fulmenu je vrhunac varvarštine!!! Da li je nekome palo na pamet da je ekipa koja je pravila seriju bila pod veeelikim uticajem G.R.R. Martina ili se to ja tripujem? Titus Pulo najjači lik ikada! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra je nova epizoda.Najvaznije je da je Atia ostala ziva i to zahvaljujuci debeloj kuvarici koja nije mogla da odoli hrani. :)

Medjutim,glavna stvar u ovoj epizodi je novi glumac koji glumi Octaviana. :) Naravno,on vise nije dijete,pa ga nije mogao glumiti onaj mali,ali problem je jer ovaj nije ni nalik na njega.Stvarno,mogli su nekog slicnijeg naci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam odgledao 4tu epizodu tek

malo mi je smor...mada lepo sto je nasao decu :D

 

mada bi par sledecih trebalo da bude ludilo..

prvo se pomire Oktavijan i Antonije

sjebu Bruta i Kasija kod Filipa

a onda proskripcije i leti glava pickici Ciceronu :D

 

 

 

mogao bi Lepid vise da se pojavi..

ili je bio a ja nisam provalio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna serija, jos sada drugi serijal ekstra....Dosta stvari je realnije prikazano, pljacka, ubistva, sirotinja, robovi, zavere...a ne sve je lepo i krasno Kleopatra i Cezar cmok cmok, cisto, uredno, kao u nekim ranijim filmovima.

Mozda malo preteruju sa nekim scenama ali...

 

Mladi Oktavijan je bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ova druga sezona... razočaravajuće. Likovi su svedeni maltene na karikature, od istorije se još malo pa odustalo, vidi se da su ostali bez para i po drugim stvarima. Epizode su sadržajno siromašnije, a pokušali su sve da nadoknade s više krvi i kinky sexom. Nisu uspeli ni da dostignu standard prve sezone, a kamoli da ga prevaziđu. Sve u svemu nije toliko loše, ali posle prve sezone...

Još je sve zbrzano, podseća ma na [drugi deo] Ja, Klaudije. Doduše, tu je kriv sâm Graves.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...