Jump to content

Ždranje u Beogradu


Geozee

Recommended Posts

Zna neko kakva je ona "tetkina kujna" :confused: ima u vojislava ilica i kursulinoj valjda...

Maj tat hasao podvarak i nije bio zadovoljan. Pohovana piletina ok.

 

Trenutno najbolji kinezi - Mao Tao- Bivsa Sova. Malo skuplji (ustvari debelo skupi) ali vrede svaku paru. Alternativno Lijev Kineski restoran. I jedni i drugi mose kucu.

 

Najbolja piletina Chikenita.

 

Najbolja pica Pomodoro od restoranskih. Od ulicnih naravno Bucko. Nisam davno proveravala Kli Kli ali i oni su bili odlicni. Od ovih za narucivanje telefonon Senza Paura. Senza Paura i za salate.

 

Slatke Palacinke pekara Bulevar. U Zemunu Pinokio neprikosnoven

 

Slane Amika. Jesti uz Milk Sejk od cokolade i pomfrit.

 

Sto se tice sendvica najbolji koje sam jela su iz nekog kafica Jelena (valjda) u Zemunu u Zagorskoj. Pakuju i za poneti a sendvici cu fantazija.

 

Rostilj ne jedem.

 

Insistiram da neko podhitno otvori kiosk sa kebebom i da se pojave neki jeftiniji japanci. Ne budim se ni protiv nekog ubedljivog indusa, red je i nas narod da malo klopa kari.

Edited by michelle

Share this post


Link to post
Share on other sites

do sad sam jela samo u Ludoj Kuci i tamo znam da nije bas prava kineska klopa, ali svidja mi se jedno jelo (piletina s pecurkama). Raznose samo u krugu dvojke.

 

Cujem da je Makao (jel to Mao Tao ili sta?? nisam dobro cula drugaricu :) )mnogo dobar :da:

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima kineska hrana a da donose na kuću? (ja sam na košutnjaku)

Sigurno donosi Wangla ali od njih ne uzimaj ni u slucaju skapanja od gladi. Probaj Mao Tao, Mandarin, Ludu Kucu, Lija... ako im obecas neku ekstra kintu verovatno ce ti izaci u susret

Share this post


Link to post
Share on other sites

do sad sam jela samo u Ludoj Kuci i tamo znam da nije bas prava kineska klopa, ali svidja mi se jedno jelo (piletina s pecurkama). Raznose samo u krugu dvojke.

 

Cujem da je Makao (jel to Mao Tao ili sta?? nisam dobro cula drugaricu :) )mnogo dobar :da:

 

 

Makao je ok. Mao Tao je fenomenalan. Makao je kod Tasa i kod Pinka a Mao Tao u gracanickoj. Makao pomalo vuce na gulas, ali imaju dzinovske porcije :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skoro prvi put jeo u Duff-u i očekivao sam mnogo više... mislim dobar je, do jaja prilozi, ali nije toliko čudo koliko svi pričaju.

Kod mene SUR '' Krle '' ubedljivo najbolje pljeke za 130 dinara, da se naždereš samo tako.

 

Što se pizza tiče, kod mene se u sandučetu pre jedno 2-3 meseca pojavili neki novi i od tada samo kod njih uzimam. Pizza im je bruka, ali bruka kao i piroške koje ne možeš sam pojesti ni u ludilu. Nisu baš nešto jeftini, npr piroške su 500 din ali su do jaja. Ne znam kako se tačno zovu, na papiru piše samo Opasno dobra klopa, al evo vam broj pa ako hoćete probajte 011/2322067

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se nalazi "Krle" ?U Daff-u je kvalitetno meso, prilozi su propast, imas da sednes kao covek da narucis pice, jebes ga moras i to da gledas, jos po ovoj zimoci vajdica je!

Krle je kod pumpe kod Skojevskog naselja, na autobuskoj stanici 53. 23. ... ako budeš prolazio ikad tuda, svrati pa hasaj :D i ovde možeš da sedneš, mada nema mnogo mesta.

 

Realno, najbolje je da uzmeš klopu i piće i gajbi hasaš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,kada smo vec kod rostilja,jel probao neko "Deda Stoja" rostilj u vakumskom pakovanju? Zvuci glupavo,ali to je gotov (vec ispecen na cumuru) rostilj i vakumiran.Na svkom pakovanju stoji potvrada da je 100% meso,bez soje. Znaci,samo otvoris i malo podgrejes i gotovo! Rostilj jebe keve! Znaci ni jedan od ovih rostiljia po ulici ne mogu da se porede sa ovim.I stvarno se oseca cumur i cisto meso,nema prevare.Ima sve:pljeskavice,cevapi,pilece belo,pileci batak,kobasice...ma bruka! Kupim lepinjicu,podgrejem ovo,ubacim priloge po zelji i gajbi imam pljesku kao iz restorana.Kakav bre Uno,Duff,kurci,palci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostacete sterilni od toga :)

Ok, gotivna je ta mikrotalasna i sve to... Cenim ja to i poštujem, no nemam neku potrebu da je posedujem...

No, mene zanima, ako ovde ima neko školovan da mi odgovori- da li mikrotalasno zračenje menja izomeriju položaja kod aminokiselina i šećera.

Da prevedem na srpski onima koji su u čudu nakon čitanja: molekul običnog šećera se usled jakog X zračenja (a možda čak i mikro) uvrne i kao takav nema nikakvu hranljivu vrednost za organizam. Znači, nije kancerogeno, ništa tome sl., nego nije ništa. K'o da ništa nisi pojeo. E, pa zanima me da li se u mikrotalasnoj bar mali procenat šećera i amino-kiselina uvrne?

Jel ima kineska hrana a da donose na kuću? (ja sam na košutnjaku)

I'd like the cream of some-young-guy!

Wayne's world, Wayne's world, excellent! :muzicar:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

od kineskih restorana, overio sam sangaj (na konjarniku, zatvoren vec godinama), peking (ekstra skup, ali ekstra dobar, i ima tradiciju) i sovu (koji razvaljuje, ali je zato nemoralno skup). losa je fora sto kod nas nema malih bar-restorana sa kineskom klopom, kao sto u pesti imas na svakom koraku, u principu u trash delovima grada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Perper u prvom bloku(fontana,opshtina)...Onda picerija u 34 bloku kod studnjeka...Pekara gak na u istoj zgradi...

Shish cevap kod starog merkatora...

Najbolje pivo u gradu...4 blok...Dragstor...Ne znam kako se zove,ali ima prostoriju za stalne mushterije :)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolje pljeske su u daff-u i u perperu, najbolje pice u mari a za naruchivanje poncho i big mamma... od kineskih restorana dobar je makao na dedinju i bio je do jaja jedan kod kneza al su ga zatvorili. palachinke u glumcu, lazanje u golubu i kaktusu(yu biznis centar), pekara toma i bulevar i jedna super na konjarniku al zaboravih kako se zove, sendvichi u tomi i kod mare,kolachi u buongiorno-u (bulevar kod sheste gimnazije mada ima ih josh po gradu al su ovde najbolji)...

Edited by angela287

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...