Jump to content

Ždranje u Beogradu


Geozee

Recommended Posts

Cim je u prodavnici, znaci da je radjen u ogromnim posudama, u ogromnim kolicinama, mehanicki, sto znaci da nije pravi ajvar, makar nije kao domaci. Milion puta sam pricao da ima razlike, al' ljudima moras pod nos staviti domaci i kupovni pa da uporede sami.

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mhm osim sto sam jela domaci dok deda nije umro pa znam. Kupovni redovno ne valja jer ili ne bude oljustena paprika ili nije lepo uprzena ili ima patlidzan ili ako je sve to u redu bude previse masti ili ima cudan ukus (na blago uzeglo).

Kad kazem da ovaj valja onda valja a vi kako ocete :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi ljuti se mogu tolerisati jer ljutoća zamaskira sranje ukus, isto važi i za kečap, mada ovaj premia ljuti kečap je sranje, umačem ljuti tortilja čips u njega i tačno ublaži i ono malo ljutoće što ima u čipsu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde u Švedskoj, na moju sreću, ima da se kupi ajvar. Ne znam kako je u većim marketima al u ovim manjim, samo dve marke imaju jedan prave Hrvati ( Podravka) a drugi Bugari. Pošto mi ne pada napamet da ojačavam Podravku i Pavelićeve momke, Išao sam na ovaj bugarski, i odličan je za kupovni ajvar ( domaći je ipak nešto posebno). Inače na policima redovno ima 20 tegli blagog i par ljutog, blagi niko ne kupuje :)

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mhm osim sto sam jela domaci dok deda nije umro pa znam. Kupovni redovno ne valja jer ili ne bude oljustena paprika ili nije lepo uprzena ili ima patlidzan ili ako je sve to u redu bude previse masti ili ima cudan ukus (na blago uzeglo).

Kad kazem da ovaj valja onda valja a vi kako ocete :haha:

 

Da se razumemo ajvar koji kuci pravim zadnjih 20 godina je jebeni svetski specijalitet. Ima plavi patlidzan i bolji je od svakog koji ga nema.

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

plavi patlidžan se dodaje da bi se ajvar pojeftinio, odnosno da bi dobili više ajvara.

ali mu istovremeno oduzima na ukusu.

što ne znači da nekim ljudima takav ne odgovara više (jer očigledno ni ne vole pravi ajvar), kao što ima onih koji, na primer, vole jeftina piva sa kukuruzom, jer i nemaju ukus piva.

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo nek je domaci...doduse i moji prave cist, bez patlidzana(ranije smo i sa patlidzanom), po recepat od komsike iz Vranje, oni gi prave po juznjacki JUS, nema da omane, to jes prave zajedno. Ove godnine nismo, posto nam je ostalo dosta od prosle godine..ne sto se nije jelo, nego sto napravimo dosta.:smile:

El voli neko ljutenicu?...to sa sela povremeno dobijem, al nikad nisam pravio.doduse vise se prelama slatko i ljuto nego sto mu ima kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako ce da tvrdi da mue naibolja rakia, aivar, pindjur i da se raspravlja dal je to uradjeno po pravoi recepturi, jal ovai sastoiak treba da se stavi jal onai...a u sustini - bitnoe da ima nesto da se poIede/popIe, namaze na lebac...odiednom pun kurac gurmana istancanog ukusa...evo, moa keva je ostavljala aivar ove godine, pekao sam i rakiu, gaio anti-GMO paradaiz, ostavljao papriku za tursiu...e, sad, ni u ludilu mi ne bi palo na pamet da tvrdim da to stoe prozivdeno i sto sam jeo naibolje ne u Srbii, ne u regionu, cak ne i u selu - ali sve to jedem i piem i nista mi ne fali, ne zalim se...ne treba nikakva mustra da odradis te stvari, sem za osobe koe nemau nikakva iskustva sa tim i prvi put prave to

 

A kod nas gomila strucnjaka za kvalitet i tehnologiu, a upitnoe koliko zaista ima kvaliteta koliko se tvrdi

 

A sto se tice ovog jeftinog piva - sad kacam bio na moru nabasah na Paulaner u marketu i posto sam cuo da ga mnogi haipuiu, uzeh da probam...odgovorno tvrdim da nista nie preterano bolje od BG piva, jedino sto su mu dizain i etiketa miljama iznad ovog naseg...ae, dae to razlika kao kad uzmes secernu tablu na piaci pa uporedis sa Milkom ili kad vozis Daciu umesto Megana, ali tolika drasticna razlika u kvalitetu ne postoi, odgovorno tvrdim...Bg jeste cemernie, gorcie, ali toe za mene pravi ukus piva...Paulaner ima mozda nesto pitkii i prefinjenii ukus, ali ne treba se nista loziti, stoe ovo nemacko, modernie, ima neku tradiciu....i Bg pivo ima dugu tradiciu, ali su ga ovi monopolisti (Apatin i Celarevo) unistili, jedva i mo's da ga nadjes u prodai (a ironie li u Bg ga nidje nisam video, ima na par mesta u selu i okolini 60km od Beograda, pa tu uzimam) A dovoljnoe uporediti cene oba piva - 4-5x razlike...lepoe rekao Vuk na prikladnoi temi - bolje uzeti krmacu Zaecarca nego jednu limenku od 200+ dinara...da stvarno vredi, pa i da coek da...nego, nie sia nego vrat stail

  • Upvote 5
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...