Jump to content

Ždranje u Beogradu


Geozee

Recommended Posts

Zapata kod hotela Jugoslavije je takvo jedno smece da ja nemam reci. Jedini pravi restoran takvog tipa je Nachos u Strahinjica Bana. BEz foliranja.

Zapata ima i tamo? Isla sam u onaj kod bulevara, nevidjeno sranje bese. Burito je punjen pirincem, meso samo u snovima, nachos uzegao, od najobicnijeg belog testa ko da se baba igrala meksikce kuvarice :haha: Sir smrdljiv, guacamoli jedini bio jestiv jer je basically salata. Nadala sam se da se nesto promenilo u ovih 5 godina neposecivanja :D

Nego jel zna neko, ako Tokyo Sushi Bar jos uvek postoji, dal ima na meniju jedan crveni sos koji nije ljut, ne znam od cega je osim da je fantastican i navodno tada nije mogao da se dobije ako ne poznajes kuvara :rolleyes:

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htela sam da probam pre neki dan Zlatina srneca ledja ali sam pitala koja je razlika izmedju toga i njihove torte Zlata (izgleda isto :haha: ) pa mi rekose da je u torti malo laksi fil jer se cokolada mesa sa slatkom pavlakom. Elem, ta torta je epic. Osim sto je genijalna coko torta ima jednu foru a to je da u sebi ima nesto vrlo blago kiselkasto sto preseca otuznu slatkocu i cini tortu najboljom koju sam probala, tog tipa :da: 230 su im parcad, nije jeftino ali jebe keve. Kesten/marcipan torta im je i dalje super.

 

Da li koristi maslac ili margarin, da li mozda znas? Ne, konkretno, u te dvije torte, vec generalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li koristi maslac ili margarin, da li mozda znas? Ne, konkretno, u te dvije torte, vec generalno?

Ne znam, jedine torte koje sam kod nje probala su imale jake arome pa se vajb margarina lako maskira :(

Inace, ne znam zasto Koko pita, ali preskacem margarin iz principa, bezukusna plastika koja nikad nije trebala da postane hrana :no:

Edited by MissionVao
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svega par poslaticarnica u Beogradu koristi maslac, pa me zato interesovalo. Ja, konkretno, ne volim toliko slatko, ali znam ljude (citaj: porodice sa klincima) kojima je bitno cime ih hrane, pa kada odluce da ih izvedu na kolace, gledaju da bude s maslacem. Osim plasticnog ukusa, zna se da od cega se margarin sastoji i zasto ga ne treba jesti.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ove znam provjereno:

 

Gelateria, Nušićeva

Korto, Nušićeva

Mali princ, Palmotićeva

Buingiorno, Bulevar K. Aleksandra

Mamma's Biscuit House, Strahinjića Bana

 

Si sigurna za Buongiorno??? Meni tamo sve smrdi na margarin, a probao sam skoro sve kolače kod njih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokolica bistro u kralja Milutina (valjda) ima dobre tapase i dobra vina. Ako ste za neko opusteno vece sa drustvom dobra im je klopa. Mi sinoc overili vise kombinacija tapasa i nijedna nije omanula. Tapasi su mali obroci necete se najesti ali ukusni :haha:

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jednom mestu gde sam jeo mi tako turali pa je bilo previse mrsno, a juce sam zamolio gospodina koji u Nemanjinoj drzi "Bosanski cevap" da mi ne stavlja to na 'leba. Jeo sam giros tamo, inace, i bio je ocajan, a kostao 270 dinara, ja usao i po inerciji narucio, vidim bircuz, reko aj da mu dam sansu, verovatno i nije skupo. Kad procitah cene, pobeda. Crko majci dabogda, bolje da sam umesto toga otisao kod Libanaca u Njegosevu.

 

Definitivno vazi ono, sto blize autobuskoj/zeleznickoj stanici, to katastrofalnija hrana. Ona pekara "Poema" je jos i ok, pored toga stvarno nemam pojma gde moz nesto normalno da se pojede blizu stanice. Ne znam kakav je rostilj kod onih preko puta velike poste tu kod zeleznicke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za blizinu bus/zeleznickoj stanici totalna istina. Najgoru pljeskavicu u zivotu sam pojeo, tj pola pljeskavice u nekoj birtiji pored autobuske, zurio sam sa posla, bio mrtav umoran i hteo da klopam nesto na brzinu, em kasnio bus, kad sam poceo da jedem ono, bolje govno da sam pojeo. Uzas ... Mangiare za pljeke i generalno rostilj, preporucujem ako vec neko nije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam jeo kobasice iz Mangiare, dobre su bile

 

 

al to nije realno koliko je meni sva brza hrana sranje u poređenju sa onim što jedem kod kuće

prosto, ovo što se prodaje po trafikama i lokalima ne zaslužuje da se naziva hranom

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...