Jump to content

Spiral Architect


Recommended Posts

bio je i neki novi Manitou demo koji je Oyvind kacio ranije, pesma se zvala Shadow Lung, ako je neko uspeo da uhvati pre nego sto su skinuli. Ona je na albumu i dosta je reprezentativna

 

ja je skinuo sa Youtubea naravno 🙂 evo linka

https://www.dropbox.com/s/98d64w344vk03hw/Manitou%2C The Shadow Lung.mp3?dl=0

Edited by azal
  • Like 1
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prici po cemu? Nijedan nije imao nameru da bude toliko tech, narocito Entrance koji je izasao dobrih 5 godina pre ASU. 

Svakako nisam objektivan kad je ovakav zvuk u pitanju, ali meni je ovo apsolutno savrseno. 

Dovoljno moderno i istripovano ali sa jasnim korenima u proto prog metal zvuku (rani FW/QR).

mocni riffovi, DiGiorgio i Arch-worship vokali, ne moze bolje

 

1 minute ago, Phallusifer said:

Al' se promenio Øyvind. A super zvuci, i na onoj sto si kacio iznad, uopste nisam ocekivao da ovako dobro zvuci

da. malo se mozda utanjio u viskom registru ali prilicno neverovatno ocuvan glas sa obzirom koliko ima godina. 

a stilski gledano bez greske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa po kvalitetu. Nisam jos pustio ovo gore, slusam SA opet malo pa cu onda :D 

Ne znam smara me sto niko nigde nije svirao tako dobru kombinaciju tech/fusiona kao SA i Watchtower, cak mi ni Cynic nije ni priblizno toliko dobar jbg..

Tog klasici worship proga ima na tone nije da mi se zuri sa slusanjem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa daj neki da slusam posto ja nisam odavno cuo nista slicno. :haha:

Narocito taj Arch-era Fates zvuk skoro niko nije dovoljno hrabar da pokusa. 

A Sceptic's Universe je once in a lifetime album, ne vredi se nadati da ce ikad izaci nesto slicno. 

Ovo ti je fazon kao kad Satan izda album koji je bolje od 99 posto mladih NWOBHM wanna-be bendova jer su oni legit bend iz te ere. 

Tako i sa Terra Odium. Zvuci kao apdejtovani kult prog metal 90ih jer su to ljudi koji su izmislili taj zvuk. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 minutes ago, azal said:

A Sceptic's Universe je once in a lifetime album, ne vredi se nadati da ce ikad izaci nesto slicno. 

ETWiNRgUcAEynT-?format=jpg&name=small

Pa kacili su na fb skoro neki screenshot iz programa nekog, valjda se nije radilo o ovoj Tera pesmi..

Mislio sam uopsteno ovo gore za worship, ne konkretno za arch fw..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzika je ekstra samo mi se vokal ne uklapa, kad bi ovde uleteo Ihsahn npr bila bi bombonica.... licilo bi na Ihsahnova prva dva albuma, pogotovo jer mu Asgeir svira na tim albumima a i klavijature i ambijent je slican, meni tog zvuka nikad dosta. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrh je pesma instrumentalno, čak mi ni klavijature ne smetaju iako mi se boja ne sviđa, malo mi gitarska solaža samo poremeti fluidnost i flow pesme, malo je misplaced al zato posle iste usledi baš zajebana rifčina. Vokale kao što je ovaj jbga prezirem i to se izgleda nikada neće promeniti, al kapiram priču. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni solaza ima neki classic king diamond vibe skroz. prilicno sam siguran da pevac svira solaze.

pesma traje skoro 8 min dosta je iseckana za spot, ne razumem zasto prave radio edit za prog, mozda je Frontiers trazio. taj riff pre solaze ide jos jedan ceo krug u originalu

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Vrh je Terra Odium. Ko voli progressive metal bilo koje provenijencije ne može da mu se ne svidi. Tehnički besprekorna svirka, izuzetna produkcija, ima neku hladnoću i odsečnost, blagi futurizam, ali ne zvuči robotski i bezdušno pre svega zbog dosta basa koji daje mednu potporu ostalim elementima. Ovo nije vežba za prste, nego pesme imaju strukturu i flow. Ja bih rekao da je ovo malo konvencionalnije u odnosu na A sceptic's universe, malo je melodičnije i lakše za varenje. Najubedljivija pesma mi je The shadow lung, sve što treba spakovano u pet i po minuta.

E sad, ja sam svestan da je objektivno ovaj Oyvind odlično otpevao i sve, ali ono što je mene uvek sprečavalo da budem full prog nerd su ovakvi vokali, ja jednostavno ne mogu da svarim ovaj stil niti da se saživim sa tim, bukvalno mi ubija svaku emociju to isforsirano, pompezno, preterano kitnjasto i kičerica meketanje u visokom registru. Ali ovo je isključivo stvar ličnog ukusa. Što se mene tiče, šteta što ovde nije neki prijatan i ukusan bariton da zaokruži ovu instrumentalnu ludoriju koja je sjajna.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...