Jump to content

Winger


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Nešto sam van sebe u poslednje vrijeme, kad sam počeo slušati Poison i tako, a ne da mi se otvoriti tema o bendu Tesla.

:ph34r:

Znači, istražujem nešto oko čovjeka koji se odaziva na ime George Lynch, onda se sjetim njegovog nasljednika u bendu Dokken, a to je - Reb Beach, nama još poznat kao aktuelni (ali manje aktuelan) gitarista Whitesnake.

 

Čvik-čak-čuk-čvok

(One thing leads to another.)

http://en.wikipedia.org/wiki/Reb_Beach

http://en.wikipedia.org/wiki/Winger

 

Znači, bend koji je možda i najteže ismijavan od svih bendova iz perioda sa kraja '80-ih, osnovan od strane izbjeglica iz benda Alice Coopera... Ekipa: Kip Winger - bas/glas, Reb Beach - gitara, Rod Morgenstein (ex-Dixie Dregs) - bubanj i Paul Taylor - gitara/klavijature.

 

U originalnom periodu se pojavljuju tri studijska albuma:

# Winger (Sahara) (1988)

# In the Heart of the Young (1990)

# Pull (1993)

Od kojih su prva dva platinasta u Americi.

:ph34r:

S obzirom na sve (promjenu klime u muzičkoj industriji, prije svega), nakon trećeg albuma se razilaze do 2001. kad obnavljaju aktivnost za promociju kompilacije najvećih hitova i kratku turneju...

# The Very Best of Winger (2001)

Ipak, 2006. (jako zla godina) dolazi do ozbiljnije aktivnosti iz koje se rađa album:

# IV (2006)

 

Znači, sluša li ovo neko, šta bi se moglo reći... A da to Beavis & Butthead već nisu rekli.

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad mi nije bilo sasvim jasno da li su za B&B uzeli Winger na zub metodom slučajnog uzorka, ili šta. Sa obzirom da je bilo toliko ljigavijih bendova od njih, a i popularnijih.

Prvi album mi je onako, američka sraćka ko i svi ostali, jedino se osećalo da Winger ima talenta napraviti hita. Drugi album ima par pesama kao "Rainbow and the rose" (ako se dobro sećam imena) koje već ulaze na blago progresivnu teritoriju, ostalo je onako.

Pull je meni DO JAJA. Jeste da je tu bio onaj talas kad su svi ušli u tu Cepelin retro foru, suva produkcija nadrkane gitare i tako to pa i Winger krenuše u tom smeru, ali prva stvar na Pull-u (Blind Revolution šta već) i "Junkyard dogs" je zakivanje. Negde je smešno što su ih zajebavali na račun njihovih slina pesama upravo u trenutku kada su snimili tvrd album :D Tako to biva, sve se ružno vrati kad tad :razz:

 

Imam Winger-ove solo albume, onako, muzika za u pozadini, dobar je onaj akustični. Reb Beach je nešto nedavno izdao imam i to, al ne znam šta da mislim, pola su novi snimci a pola neke zbrda zdola skupljene pesme od ranije. Reb me nikad nije dojmio mnogo kao gitarista, nešto mi je uvek falilo. Odsvira kilo onih njegovih tapping-a na zujkavoj nervoznoj farbi i kao eto. Nije me to baš ložilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Skoro sam poceo da slusam ovaj bend i Reb je poprilicno tu gitaru(i jos je cepa).:))

Kip je imao taj glam izgled i poprilicno specifican glas,zato su i uspeli.B&B mogu da prze koliko hoce,to je samo dokaz da je Winger vrhunska grupa...Cujem da se ponovo okuplja originalni sastav,ali to sam samo cuo...:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Opste je poznato da svi pripadnici prljavog i masnog rocka i metala(prosto sam morao tako da ih nazovem) smatraju da je Glam metal era komplet gay!E sad,da li su oni bili gnevni da nasminkane sto su se sexali sa 100000 devojaka dnevno i sto su imali mnogo poznatije pesme od njih,ili su ih jednostavno mrzeli sto su ih glameri bacali u pesak kad su bili mali,zaista ne znam.:)Inace,za Kipa Wingera je moja keva rekla da izgleda extra u spotu MEdaline,cak je rekla da je bolji od Coverdale-a.Sta sve necu cuti od moje keve...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...