Jump to content

Twin Peaks


Buddha

Recommended Posts

Nisam ja spominjao traume, meni je serija bila cool i kao klincu, samo sto sam tada najpsihodelicnije epizode propustio.

Ja sam spominjao traume. :bigblue: Jebi ga,ako je prikazivana negdje 1989-1990,a ja sam tada imao samo 8 godina,moralo je do toga doci. :) Koliko se sjecam serija je tada bila u dnevnom terminu,znam da nikog nije bilo u kuci kad sam je gledao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serije je extra.Preporucujem da procitate knjigu Linc o Lincu,to je serija intervjua gde Linc prica o sebi i svojim filmovima.Tu kaze da je serija skinuta jer je padala popularnost.Ne znam da li vam je poznato da je Linc rezirao samo prvu sezonu i neke epizode druge ,jer je uto vreme snimao Divlji u srcu.On je insistirao da se ubica ne otkriva ali tv stanica je mislila suprotno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da, kada se sazna ko je ubica, osetan je pad u dinamici u seriji.. sve do poslednjih par epizoda, zavrsno sa Lincovom poslednjom epizodom, koja je sjajna.

 

super je fora sto ni glumci medju sobom nisu znali ko je ubica, do tog saznanja su dosli tek kada je jedna od kljucnih scena snimana.. i to su cak i tu scenu ubistva Lorine sestre snimili sa dva razlicita glumca (u dve verzije), da bi jos vise zbunili sve prisutne, ukljucujuci i celu ekipu na snimanju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da, kada se sazna ko je ubica, osetan je pad u dinamici u seriji.. sve do poslednjih par epizoda, zavrsno sa Lincovom poslednjom epizodom, koja je sjajna.

 

super je fora sto ni glumci medju sobom nisu znali ko je ubica, do tog saznanja su dosli tek kada je jedna od kljucnih scena snimana.. i to su cak i tu scenu ubistva Lorine sestre snimili sa dva razlicita glumca (u dve verzije), da bi jos vise zbunili sve prisutne, ukljucujuci i celu ekipu na snimanju :D

 

 

 

 

taj rad. zato jeste i najserija svih vremena. neko rece da je na ivici kauca otpratio neke scene, e pa ja sam u to vrijeme obavezno neke scene pratila iza caletovih ledja.. najzesce sto se nikad nije desilo nista skandalozno strasno u vidu nekog super-iznenadjenja (6-glavo cudoviste ispada iz ormara i sl.), ali cijela ta `psihodelija ` (neko rece) plus MUZIKA - dize svaku dlaku na glavi. :da:

sjecam se i grafita po gradu u to vrijeme tipa `ko je ubio Loru Palmer` i sl..

inace, neko mi je rekao da je serija kod nas tako prevedena, ali na TVSA pisalo je jednostavno TWIN PEAKS, bez prevoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se pojavilo neko cudoviste to bi samo bila jedna obicna horor serija i nista vise. Te psiholoske su u stvari i bile najjaci adut serije.

Odlican soundtrack za gledanje serije bi bio Anthrax - Black Lodge. Steta sto nisu napravili vise takvih pesama inspirisanih serijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se pojavilo neko cudoviste to bi samo bila jedna obicna horor serija i nista vise. Te psiholoske su u stvari i bile najjaci adut serije.

Pojavilo se čudovište, samo što nije imalo pipke, nije bilo deformisano stvorenje, nije ubijalo tako da vidimo lokve krvi na sve strane...

Muzika? Po meni, nešto najbolje što je Badalamenti uradio. Naravno, liči na muziku za Lynchove filmove, ali ono... ima tu nešto posebno. Recimo, Audrey's Dance... užasno lagana jazzy stvar. Prosto te vuče da lupkaš nogom o pod, pucketaš prstima - ma bilo šta, samo nešto da radiš. :da: Pa Laura Palmer's Theme (išla je uvek na kraju) i Love Theme From Twin Peaks - ista muzika kao Laura Palmer's Theme ali sa nekim duvačkim instrumentom. I dan danas se smrznem kada to čujem. Inače, bio sam na Badalamentijevom blogu, piše da će izdati još muzike iz serije koja se nije pojavila na originalnom soundtrack-u. :rockdevil:

 

E da, Diane. Mislim da on sebi na diktafonu ostavlja poruke sa bitnim stvarima, ali da se iz nekog razloga vezao za taj uređaj, kao što se ljudi vezuju za domaće životinje i daju im imena. Na kraju krajeva, to je verovatno jedna od najbitnijih stvari u njegovom "agentisanju" pošto očito ne koristi papir i olovku. Rekao bih da je mala šansa da Diane kao osoba zapravo postoji.

 

(Nešto kasnije)

 

Upravo sam našao ovo na netu (http://www.twinpeaks.org/faqeps.htm - obavezno pogledajte tačku 1 i 2; neke od tih stvari apsolutno moram da kupim, ako ih ne nađem na netu u tekst formatu), ipak nisam skroz u pravu:

 

--- cut here --- cut here --- cut here --- cut here --- cut here ---

 

E21. Who/what is Diane?

 

The shooting script of FWWM (see question F5) contains a

scene in FBI headquarters with Cooper standing in an office

doorway conversing with Diane, implying she is some sort of

office administrator or secretary. (The scene is written

such that the audience never sees nor hears Diane.)

 

During the first season, gossip columnist Liz Smith reported

that Carol Lynley ("The Poseidon Adventure") had been signed

to play Diane in the second season, but this never happened.

From the scene in FWWM, we can assume that Lynch wanted to

maintain the air of mystery about her.

 

Before this was revealed, however, many viewers speculated

that Diane was: an "alter ego" of Cooper's, his wife, or his

name for the tape recorder.

 

With the commercial release of the audio tape "Diane ... The

Twin Peaks Tapes of Agent Cooper" (for which Kyle MacLachlan

won a Grammy, incidentally) and the book "The Autobiography

of FBI Special Agent Dale Cooper: My Life, My Tapes", we

were given further background into Cooper's special form of

note taking (see questions P1 and P2 for more info on these

products):

 

"Autobiography" entry for January 10, 1978:

 

"Diane, I hope that you will not mind that I address

these tapes to you even when it is clear that I am

talking to myself. The knowledge that someone of your

insight is standing behind me is comforting."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam spominjao traume. :bigblue: Jebi ga,ako je prikazivana negdje 1989-1990,a ja sam tada imao samo 8 godina,moralo je do toga doci. :) Koliko se sjecam serija je tada bila u dnevnom terminu,znam da nikog nije bilo u kuci kad sam je gledao...

Ti sa 8 godina. Ja sam prosle godine ponovo odgledala celu seriju za 3 dana. Poslednjih sest epizoda sam gledala kuci i odmah posle sam silazila da se nadjem sa ortakom. On me je cekao u dnu stepenica i kad sam se spustila (onako sva pod utiskom) bilo je dovoljno da se on sakrije iza stuba i kaze mi "bu" da pocnem da se derem i bezim. Inace nisam plasljiva osoba. Tvin Piks je zastrasujuc na nekom potpuno drugacijem nivou od drugih filmova/serija.

 

Elem mene je jako cudilo sto Madchen Amick nije posle napravila veliku karijeru, mnogo je slatka i od mladjih je bila najbolja glumica u TPu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li vam je poznato da je Linc rezirao samo prvu sezonu i neke epizode druge ,jer je uto vreme snimao Divlji u srcu.

Po informacijama sa gorepomenutog sajta, režirao je pilot epizodu, 2. epizodu prve sezone i 1, 2, 7. i 21. epizodu druge. I meni se čini da je tako nešto pisalo na početku svake epizode. Zapravo, pisalo je ko je režiser, i ko je pisao priču - mislim da je Lynch u prvoj sezoni uglavnom bio pod "WRITTEN BY".

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je.

 

rezirao je pilot epizodu prve sezone i prvu epizodu prve sezone, a onda je zapalio da snima Wild At Heart, a nocu je (nakon snimanja Wild At Heart) pratio razvoj serije (kako su drugi rezirali). kasnije (u II serijalu) rezirao je vaznije epizode.

 

kako je sam Linc rekao, rezirao je one epizode koje "nije mogao a da ne rezira", dakle one najkljucnije, kada se pojavljuju Bob, Black Lodge i slicno.

 

postoji u knjizi "Linc o Lincu" zanimljiv deo kada govori o Kajlu, kada se u nekim delovima (epizodama) serije nije dovoljno uneo u svoju ulogu, bas zato sto Linc nije bio prisutan na snimanju tih nekih epizoda. (poznato je da Linc ima specifican sistem rada sa glumcima)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

postoji u knjizi "Linc o Lincu" zanimljiv deo kada govori o Kajlu, kada se u nekim delovima (epizodama) serije nije dovoljno uneo u svoju ulogu,

 

pa kad gazda nije tu radnici prave pauzu ili sporo rade ili misle kad zaseru nesto da se to kasnije nece videti.nekom uspe da to prikrije nekom ne.Seriju sam gledala kao mala i zapamtila sam je zbog muzike koja mi je jos tada bila nekako cudna,kao i danas kad god je cujem na Soundtrack-u me odusevljava da su sve melodije razlicite, neke su povezane,a najvise me odusevljava da to potice od dva coveka,dva umetnika koja se razumeju(mislim da je to retko danas,da neko uradi muziku za tvoj film i da se unese kao da radi za svoj-ili je muzika sranje,ili film,ili oba)

Film sam gledala prvi i poslednji put negde 2005,i ne mislim da je los,ali ni da je nesto poseban.Ok,u odnosu na neka horor sranja je 100 puta bolji,bas zbog toga sto ne znas o cemu je rec,nego da bi postavljao pitanja.Jednostavno,tera te da istrazis.

Nego, ne izlazi mi jedan lik iz glave kada sam mu spomenula Linca kao umetnika od koga mozes nesto da pokupis a da nije klise.Na sam pomen njegovog imena,tip je `ladno poceo da mi se ceri u facu i da se ruga tipa:"Pa to uopste ne bi ni trebalo da gledas!(smeh)Da,da,sve je to na istu foru,misterija...!"(sa potpunim naglasavanjem zadnje reci)

 

Linca nisam spomenula kao GLAVNOG uzora,jer ih ima mnogo vise koji na neki nacin jako uticu na tebe,i od svakog kupis ono sto mislis da je najbolje za tvoje razvijanje,ali definitivno nije za bacanje.Onda sam tipa pitala da li je slucajno pogledao neke Lincove crteze i slike(ranije radove)?Naravno,ne.u sustini ne vidis nista,nego dozivljavas zbog naslova,mada nadje se i poneko sranje poput Eat My Fear i jos poneke isto tako mislim da je malo bezveze sto pise naslov i u slici,ali mozda je to i dobro,poput price ispricane na jednom listu(da ih ne nabrajam,gde je delimicno ili sve jasno),ali zato nalazim genijalne I See Myself,Rat Meat Bird itd(nemam kad da pisem sve,zato ostavljam website www.thecityofabsurdity.com,i)najbolje,ima jos

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

profa:

baci adresu tog bloga kog si pominjao.. ja cackah neke adrese, ali da ne pricam na sta sam nailazila. :)

Ček, blog Angela Badalamendija ili misliš na nešto drugo? Ako je ovo prvo, http://myspace.com/angelobadalamenti, vidim da ima nešto i na http://www.myspace.com/angelobadalamentimusic. Na prvoj adresi sam saznao sa nove soundtrackove i našao verziju teme Lore Palmer samo na klaviru, pojavljivala se u drugoj sezoni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

E vidish ja sam nabavio sve epizode dan bukvalno pred prikazivanje na tvu, i rekoh sebi da cu da pratim na RTSa, jer jednostavno nije to serija tipa Futurama ili Nepristojni ljudi, da mogu da odgledam 3-4 zaredom...nego jedna epizoda dnevno sasvim dovoljno, sve su veoma efektivne(za sada) i fazon mi je da chekam josh 24 h sa nestrpljenjem da vidim sta ce da se desi :mrgreen: al bukvalno...e sad, sta ne stignem da odlgedam uvece, iz ma kog razloga, to odgledam sutradan na ovom dvdu...(posto repriza na rtsa nema jel'te..)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Има једна битна ствар, а то је да сам гледаш ствари кад се теби хоће, а не кад ти други зацртају термин. Тај РТС-ов термин мени на пример уопште не одговара, па сам до сада стигао да одгледам целу 1 (словима: једну) епизоду!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...