Jump to content

Twin Peaks


Buddha

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Scena ide ovako. U chetvrtak uveche gledah Twin Peaks, predobra epizoda, jedan od Lynchovih finest moments, scene u Lodgeu su neverovatne i neverovatno jezive. I zavrshi se epizoda, i ja sav odushevljen preokretom i svime, i "wow, jedva chekam sutrashnju epizodu"..kad mi stize poruka od druga "sutra kod mene na rodj. bla bla" i ja sta cu, odluchih da odgledam first thing ujutru juche na dvdu zadnju epizodu. I vidim da ja posle one spomenute vishe nemam epizoda! I sav besan zovem druga koji je u sjhkoli, koji mi to rezao "Sto mi nisi snimio sve!!! Gde je zadnja epizoda"...i onda mi on objasni, da ono JESTE zadnja epizoda. Ja nisam verovao :)

 

Anyway, chovke je uspeo u tih 20 minuta da mi sjebe prethnodnih odgledanih 29ipo epizoda, i da nista ne kapiram :) Barem ne one glavne stvari...moram opet da gledam soon sve...

 

Definitivno jedna od najjachih serija, ever! Jedina zamerka ide na par epizoda nakon otkrivanja o ubici Lore, gde ima par stvarno dosadnih, Dzejmsova prenemaganja i ostali sapunica shitovi su malo upropastili utisak...ali posle se stvari naglo popravljaju :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima neshto shto me zbunjuje kod Piksa. Gle

'm po netu..i skoro svaka epizoda ima nekog directora, nekog writera..dakle dosta njih...a lynch ima creditsa pa chak i manje od nekih drugih ..pa me zanima kol'ko je u stvari on napravio seriju, a koliko je to maslo drugih? Zna li neko ovdi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

vec smo pisali o tome na prvoj strani cini mi se.

 

Lynch je zapoceo seriju, ali zbog epizodnog karaktera morao je da se ubrza proces snimanja i snimalo je nekoliko rezisera nekoliko epizoda u isto vreme. Lynch je za to vreme snimao film "Divlji u Srcu".

 

najbolje epizode u seriji su upravo one koje je on rezirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, pokusah napokon da pazljivije odgledam jednu celu epizodu i mogu da kazem da mi se uopste ne svidja. Imam zeludac za istripovane budalastine, ali ovo je jezivo. U celoj epizodi nije bilo ni jednog logicno-razumnog momenta... sve je nabacano, a dijalozi kao da se odvijaju izmedju retarda. Uh, najmorbidniji deo je scena one sobe sa kepecom... to je zaista strasno. Jos ovaj detektiv reaguje ko da je sve normalno (verovatno je naduvan;), a tek kad je pocela neka riba da urla na njega on kao raskolaci oci... baah. :uhoh: Ustvari, ja sve vreme ocekivala da ce nesto bas znacajno da se desi,( privukao me naziv "Fire, walk with me" ;) ) kad ono nista...

Edited by Lhabia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нема хасне од гледања једне епиоде, ништа ти неће бити јасно. мора да се одгледа цела серија. На прескоке ништа не вреди.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нема хасне од гледања једне епиоде, ништа ти неће бити јасно. мора да се одгледа цела серија. На прескоке ништа не вреди.

 

Definitivno si u pravu, to je režirao Linč tako da sa propuštanjem jedne epizode mnogo gubiš.

Zato ja čekam veći protok sledeći mesec da skinem sve epizode :rockdevil:

Edited by Tor

Share this post


Link to post
Share on other sites

vec smo pisali o tome na prvoj strani cini mi se.

 

Lynch je zapoceo seriju, ali zbog epizodnog karaktera morao je da se ubrza proces snimanja i snimalo je nekoliko rezisera nekoliko epizoda u isto vreme. Lynch je za to vreme snimao film "Divlji u Srcu".

 

najbolje epizode u seriji su upravo one koje je on rezirao.

to bez sumnje..zadnja epizoda je nesto najjache. simply tako

 

Ali mi nije jasno kako su ovi drugi nastavljali tu black lodge/white lodge/bob/giant...itd prichu, tj. da li su je nastavljali sami ili su imali naznake od Lyncha sta da rade dok on nije tu? anyway, steta sto nije prisutniji u sredini drugog serijala, koji stvarno ima jadne momente, tipa Dzejms i ona plavusa sto oce da mu smesti..a ubedljivo najgluplji momenat, tj. mini zaplet u seriji je kada se ispostavi da je Ben Horn cale na Donu. Totalno besmisleno i nepotrebno if you ask me. To kao da je uvedeno za zadnjih par epizoda chisto da se popunjava vreme, filler jel'te.

Isto tako mi se ne svidjalo kad se ispostavilo da je Tomas Ekhart u stvari ziv..kada se on pojavi na kraju epizode u glavi mi samo sinulo "Shpanska serija jebote..." ..doduse kasnije se ispostavlja kao ok lik...

 

Lhabia@ zvuchi kao da si gledala samo zadnju epizodu...ne bas dobar nachin da se pochne gledanje jedne serije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti momenti sa sapunicom su namerni, time je paradoks veci.

 

Lynch je izjavio u knjizi "Linc o Lincu" da mu se neki delovi nisu dopali u seriji (oni koje nije on rezirao), pa je urgirao gde je mogao. insistirao je da on uradi one epizode kada se bob pojavljuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posle otkrivanja ubice serija je sve gora i gora. čak je i ta epizoda, posebno kraj, prilično loša

 

što se tiče ovoga za različite scenariste i reditelje, koliko sam razumeo od reditelja se zahtevalo da imitiraju lynchov stil, a scenaristi su od frosta i verovatno lyncha ponekad dobijali outline svake epizode i samo bi morali da ga razrade, a ako bi hteli da ubace neku svoju ideju to bi moralo prvo da prođe kod ove dvojice. takođe priča je da je lynch tu negde posle 15. epizode skroz batalio rad na seriji i vratio se samo za poslednju epizodu kada je već bilo sigurno da će serija biti prekinuta, i odlučio da odbaci frostov scenario i snimi tu epizodu na svoju ruku

 

Mark Frost claims to feel harshly treated by the public’s perception of Twin Peaks as David Lynch’s creation, in one quote even comparing himself to Paul McCartney, struggling in the shadow of Lynch’s Lennon. His influence on the series was undoubtedly huge—one only has to compare the broadness and warmth of the Lynch/Frost penned pilot episode with the brutal single mindedness of Lynch’s own Fire Walk With Me. But there’s a reason why David Lynch is a world renowned filmmaker while Mark Frost still struggles on the fringes of TV, amply illustrated in the disparity between the Frost/Peyton/Engels script for Twin Peaks’ final episode, and the beautiful, bewildering mini-masterpiece which Lynch eventually delivered to our screens.

 

Anyone reading the shooting script would have had ample cause for concern. As with other recent episodes it’s frustratingly literal: the Black Lodge is represented by a rundown hotel, Windom Earle speechifies endlessly about his plans to rule the world and sings a comedy version of “Back In The Saddle Again,” Bob makes only the most fleeting appearance, inexplicably possessing Cooper in a flash of white light. In this context the violent scenes back in Twin Peaks feel like a fit of destructive temper, a frustrated writing team throwing their toys out of the pram and killing off our favourite characters. It would have been a sad, ignominious end, crass and unworthy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napokon sam nabavila sve epizode i sad cu gledam. ove serije se SAMO secam kad sam bila mala i kad sam gledala TV, plasila sam i tripovala svasta od serije. A mnogo puta sam sanjala onu devojku u kesi ubijenu i cimala se na zvuke pesme "Fallin"....

 

Inace nemam blage nista dok ne odgledam jovo nanovo seriju ispocetka lepo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haralampije@ e bash danas chitah to shto si quoteovao na netu...istrazivah malo jel'te heh..jasnije mi neke stvari...naravno, neke stvari iz serije/filma mi josh nisu jasne... Skinucu i pilot ovih dana... A chim mi prodje prijamni i ti tripovi izdvajam 3-4 dana da odgledam TP zaredom sve epizode. Prvi put kad rachunah rekoh da moze to da se odradi i za dva dana..ali sam provalio da moram da spavam kad-tad..pa cu ipak na min4-max7 dana periodu da sve odgledam..i sastavim moju nek teoriju svega..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace,ja sam je jos kao mali gledao i ostale su mi sigurno traume od nje.Nista nisam kontao,ali sam gledao svaku epizodu i umirao od straha (najvise zbog cudnih likova). :lol:

Nabavio sam je prosle godine,ponovo odgledao i mogu reci da je to definitivno jedna od najboljih serija ikad napravljenih,likovi i dijalozi su prosto genijalni...

:pivopije:

Isto....

Krivo mi je sto nisam mogao ponovo da je gledam na nekom od kanala, mozda cak jos traje ako su epizode bile samo vikendom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...