Jump to content

Twin Peaks


Buddha

Recommended Posts

 

kakva bujica osecanja je prostrujala kroz mene kada se stari Coop vratio plus ona muzika(uvodna)... neopisivo

i jako tuzna mi je scena kad porodica shvati da on nije Dagi, jbg, sa njim su ovo kratko vreme bili srecniji nego ikad

 

 

sto se tice muzike u ovoj sezoni,

https://www.youtube....h?v=nmqWKWfDwew

:azal:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rodio sam se da bih gledao ovo finale.

 

...a i ustao sam danas 2h ranije pre aviona da stignem da ga skinem i odgledam :D

 

Nisam stigao pre ovde ranije da se izjasnim jer sam tek pre 2-3 dana došao up-to-speed sa epizodama (a izbegavao teme i sl. zbog spoilera :haha:). Ukratko, sjajan rezultat. Da je više film-Lynch nego TP-Lynch, jeste, ali mi je od starta prijalo ono što gledam.

 

Finale kao i ostatak, prepuštanje Lynch vožnji;

 

 

 

Ono kad te dick-joke kao prva rečenica finala više zatekne nego leteća Bob kugla koju razbije baštenska rukavica.

 

 

 

Enough said for now.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

nisam siguran posto gledam epizodu koja nije bas kristalno cista, ali mi se cini da je sniimljena sada, sa odlicnom sminkkom na lori. zamagljena je taman toliko da izgleda 100% autenticno

 

 

Ali ne mislim samo na tu scenu, mislim i na scenu sa Jamesom, pre njenog ulaska u sumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Gledao sam finale kao očaran, prvi deo je evidentno bio tu da podmiri fanove i ušuška ih u lažnu sigurnost, jer se desi sve što bi ste i očekivali, a drugi, bajo moj, vadi dobar whiskey i hajde da kontempliramo o tome do beskonačnosti.

 

Vatro hodi sa nama i mi ćemo sa tobom, to je jedina mantra koju mogu da izgovaram da bih sebi opravdao šta se odigralo u poslednja dva sata.

 

Linč i Frost su oduvek voleli dobar cliffhanger, setite se obe sezone Twin Peaksa, ne znaš koji je bolji/gori, Coop upucan, hoće li preživeti, Coop zaposednut od strane Boba, hoće li preživeti? The Return je mnogo potresniji naspram ta dva i pakleno je neizvestan. Više nije pitanje hoće li i kako već kada i gde se sve to dešava i da li je uopšte realno?

 

Ja sam oduvek smatrao da u Linču i Frostu nema zlobnosti, ali ono sinoć je bio pakleni osamnaestočasovni plan da mnogi ljudi ponovo zavole serijal i da oni onda uzmu sečivo sa kojim vas bodu kroz oči, prolaze kroz iste i ostavljaju prljavi trag u našim umovima, čist thug life meme momenat...

 

Nisam siguran koliko bih voleo da dobijem nastavak serijala, a opet sa druge strane um mi vrišti i traži još, a budućnost je neizvesna koliko nam i sam The Return pokazuje.

 

Verovatno ću pogledati još jednom poslednje dve epizode, čisto da sredim utiske i da izađem iz stanja ošamućenosti...

 

 

 

:cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja sam oduvek smatrao da u Linču i Frostu nema zlobnosti, ali ono sinoć je bio pakleni osamnaestočasovni plan da mnogi ljudi ponovo zavole serijal i da oni onda uzmu sečivo sa kojim vas bodu kroz oči, prolaze kroz iste i ostavljaju prljavi trag u našim umovima, čist thug life meme momenat...

 

Nisam siguran koliko bih voleo da dobijem nastavak serijala, a opet sa druge strane um mi vrišti i traži još, a budućnost je neizvesna koliko nam i sam The Return pokazuje.

 

 

диго ми се, живота ми.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda da je ovo ipak " to je sve, narode".

 

 

lora je mrtva, i tu se nista ne moze. moglo se napraviti jos 17 kupera, ali nema razloga. nas, pravi kuper (sa sve znackom), ce vecno juriti po paralelnim dimenzijama pokusavajuci nemoguce. hvala lincu sto nas je mrcvario i podario nam odlican kraj.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam, tako mi sada izgleda. moze se, naravno, snimiti jos nekoliko sezona ali nisam siguran na sta bi to licilo. ovo nije nesto sto bi se zavrsilo srecnim krajem pa mi zato lici na kraj sa stilom.

 

ima stvari za koje mi je zao sto nisu...aj da kazem razjasnjene bar malo, to je i jedino cime nisam do kraja zadovoljan. jedna od teorija koja mi se najvise svidja je da je zapravo cela serija igrarija unuka gospodje tremond/calfont, on studira magiju i sve sto smo videli je njegova kreacija. otkad sam naleteo na nju seriju posmatram po tom kljucu i zato mi je jedna od najdragocenijih informacija u poslednjoj epizodi ta da je u kuci porodice palmer nekada :mhihi: on boravio. postoji nekoliko krajeva, za svaciju dusu...

 

nije nemoguce da ce se snimiti jos nesto, pitanje je i da li je uopste emitovano sve sto je uradjeno. ne bih imao nista protiv kad bi se sve zavrsilo na ovaj nacin, samo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^taj :da:

 

u prvoj sezoni dona njegovoj babi nosi rucak, on izvodi trik sa kukuruzom/garmonboziom, lora srece i njega i babu, pa sanja babu, oni su ziveli u prikolici ispod koje je nestao agent dezmond...vuku se kroz celu seriju.

 

zajedno sa knjigama (od kojih jedna tek treba da se pojavi), serija je blago.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...