Jump to content

Twin Peaks


Buddha

Recommended Posts

^taj :da:

 

u prvoj sezoni dona njegovoj babi nosi rucak, on izvodi trik sa kukuruzom/garmonboziom, lora srece i njega i babu, pa sanja babu, oni su ziveli u prikolici ispod koje je nestao agent dezmond...vuku se kroz celu seriju.

 

zajedno sa knjigama (od kojih jedna tek treba da se pojavi), serija je blago.

 

http://www.youtube.com/watch?v=jfhoPzfJ9Bc

 

Evo jedan zanimljiv klip

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam još popio kafu, ali u kratkim crtama imam svoju teoriju šta se desilo, ima nekih podudarnosti sa ovim teorijama što ste postovali, ali hajdemo ovako:

Na početku serije Cooper priča sa Firemanom i on mu daje odgovore, spominje mu Richarda i Lindu i da je zlo u njihovoj kući (zli Cooper, Bob, Judy) i ono što je najbitnije Cooper ima bedž koji nosi u poslednjoj epizodi, vratiću se na to pri kraju.

 

Tokom cele sezone pratimo dve odvojene ličnosti zlog Coopera koji želi da oslobodi Judy, i Dougie koji je ultimativni prikaz dobra, spominje se određeno vreme kada bi trebalo da se zli Cooper vrati u Lodge, a tačan broj je 2:53.

 

Usput vidimo svet i Twin Peaks kroz oči oba Coopera, zar vam nikada nije bilo čudno što je Dougie-va usporenost olako prihvaćena od strane ljudi i što nije bio poslat odmah kod doktora, ili to što zli Cooper emituje bolesnu negativnu energiju i seje strah gde god da stigne i niko da odreaguje? i_laugh.gif

 

Bitni momenti za sam kraj su još, kada Gordon Cole priča o snu sa Belučijevom i postavlja pitanje ko je sanjar i kakav san sanja. Kasnije Jeffries odgovara dobrom Cooper o znaku beskonačnosti koji isto ulazi u igru, i to iz prostog razloga što cela serija nema logičnu vremensku postavku dešavanja događaja. Ima putovanja kroz vreme, tu su i alternativne dimenzije, da moraćemo da proučimo kvantnu mehaniku. 0_duga0000.gif

 

Predzadnja epizoda je toliko predvidljiva da sve izgleda kao pravi srećan kraj, ali, ne lezi vraže, momenat u kojem pobede Boba i on stavi prsten na zlog Cooper-a, preko celog ekrana gledamo njegovu tugaljivu facu i dok razgovara postaje drugačiji, a i usput dosta puta se vidi sat kako ne može iz 2:52 da pređe na 2:53. Što bi rekli ljudi, biće Cooper sizif i guraće taj kamen večno, čak iako su mu namere bile najplemenitije.

 

Cooper je sanjar/mađioničar, on je izmaštao sve događaje dok se u Black Lodge borio sa svoje dve strane, vreme u Lodge ne teče normalno i logično je da je mogao da izmašta Twin Peaks i svet oko njega. Na kraju iz Lodge izlazi nova ličnost, Richard, koji je spoj dva Cooper-a, nosi i bedž što obeležava budućnost/sadašnjost (Mike-ova mantra na kraju dobija drugačije značenje od one iz filma i serije) i ulazi u našu stvarnost gde je Vatrogasac sakrio Loru ali kao potpuno drugačiju osobu. Na kraju serije odlaze do kuće u kojoj živi žena koja je i vlasnik te kuće u stvarnom životu, mogu da zamislim koliko bi je fanovi drkali da slikaju kuću ili iz fazona cimali, gde je Lora Palmer? Spomene se ona bakuta i njen unuk iz druge sezone i Fire Walk With Me, Linčovo i Frostovo bacanje koske gladnim fanovima. A sam kraj je prekid svega. Vraćanje u Lodge gde će se sve ponavljati do beskraja....

 

 

Ovo su bile kratke crtice. :bigblue:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ću reći da sam sinoć gledao finale, završio oko 1 i onda sprženog mozga ostao budan do 5 puštajući dijelove prve sezone i čitajući teorije po netu.

 

 

 

Predzadnja epizoda je toliko predvidljiva da sve izgleda kao pravi srećan kraj, ali, ne lezi vraže, momenat u kojem pobede Boba i on stavi prsten na zlog Cooper-a, preko celog ekrana gledamo njegovu tugaljivu facu i dok razgovara postaje drugačiji, a i usput dosta puta se vidi sat kako ne može iz 2:52 da pređe na 2:53. Što bi rekli ljudi, biće Cooper sizif i guraće taj kamen večno, čak iako su mu namere bile najplemenitije.

 

Cooper je sanjar/mađioničar, on je izmaštao sve događaje dok se u Black Lodge borio sa svoje dve strane, vreme u Lodge ne teče normalno i logično je da je mogao da izmašta Twin Peaks i svet oko njega. Na kraju iz Lodge izlazi nova ličnost, Richard, koji je spoj dva Cooper-a, nosi i bedž što obeležava budućnost/sadašnjost (Mike-ova mantra na kraju dobija drugačije značenje od one iz filma i serije) i ulazi u našu stvarnost gde je Vatrogasac sakrio Loru ali kao potpuno drugačiju osobu. Na kraju serije odlaze do kuće u kojoj živi žena koja je i vlasnik te kuće u stvarnom životu, mogu da zamislim koliko bi je fanovi drkali da slikaju kuću ili iz fazona cimali, gde je Lora Palmer? Spomene se ona bakuta i njen unuk iz druge sezone i Fire Walk With Me, Linčovo i Frostovo bacanje koske gladnim fanovima. A sam kraj je prekid svega. Vraćanje u Lodge gde će se sve ponavljati do beskraja....

 

 

Ovo je vrlo blizu i mom nekom shvatanju.

 

Ovo je takođe dobro tumačenje

 

https://medium.com/@onantiad/episodes-17-18-of-twin-peaks-the-return-are-meant-to-be-watched-in-sync-81352ce38e8

 

Kako god, it's a rabbit hole, toliko rukavaca, toliko tunela, a sve je povezano i čak i samo razmišljanje o tome te ubacuje u taj Twin Peaks mood, kao da serija ima "produženo dejstvo". Noćas dok sam rovio po netu nakon finala, bukvalno sam se osjećao kao da još uvijek traje, kao da sam se time bavio pola sata, kad sam konačno pogledao na sat i vidio da je 04.51 trznuo sam se i to stvarno, kao da sam ja upao u neku vremensku anomaliju. :haha:

 

On je lud.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smatram da je jako lep osećaj kada nešto voliš (serije, stripove, knjige itd.)i uložiš svoje slobodno vreme i sive ćelije i da to posle niz put dugo rezonuje unutar uma. Skidam matorom kapu, napravio je misterije koje neće biti rešene, ostavio nam da razmišljamo o detaljima (toplo preporučujem ljudima koji su opušteno pratili serijal da ga pogledaju ponovo i da obrate pažnju na sve detalje, čak i najnebitniji poput broja može biti bitan za celokupnu priču) i podario nam najbolju ulogu Kyle McLachlan-a. I napravio je OST koji ubija. Vinil se definitivno poručuje.

 

Što bi rekli ovi sa internet meme stranica, you've been Lynched!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ću reći da sam sinoć gledao finale, završio oko 1 i onda sprženog mozga ostao budan do 5 puštajući dijelove prve sezone i čitajući teorije po netu.

 

ja sam se tu noć nakon gledanja 2-3 sata bavio time, a sutradan bukvalno ceo dan ništa drugo nisam radio osim toga, nisam ni o čemu drugom mogao da razmišljam. koliko god mi mučan bio za gledanje veći deo sezone, isplatilo se i neuporedivo više vremena sam proveo u glavi sa the return-om nego sa mnogim filmovima i serijama koje sam gledao sa uživanjem i koji su mi se svideli na prvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jos razmisljam o svemu i pod jakim sam utiskom. Polako se slezu i slazu silni detalji tokom epizoda, istina uz pomoc ovih linkova koje ostavljate i drugih na netu. Cim se zavrsilo nisam odmah procesuirao sta se tacno desilo, ali me je mozak svrbeo, imao sam strasan osecaj da su mi odgovori ispred nosa sve vreme.

 

Ali, to je Linc. Sve pokazuje, nista ne objasnjava.

Edited by metal guru

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam se tu noć nakon gledanja 2-3 sata bavio time, a sutradan bukvalno ceo dan ništa drugo nisam radio osim toga, nisam ni o čemu drugom mogao da razmišljam. koliko god mi mučan bio za gledanje veći deo sezone, isplatilo se i neuporedivo više vremena sam proveo u glavi sa the return-om nego sa mnogim filmovima i serijama koje sam gledao sa uživanjem i koji su mi se svideli na prvu.

 

isto

Share this post


Link to post
Share on other sites

шта ја знам, немам ту навику да размишљам о филмовима након гледања. дођи ми неки флеш, исечак с времена на време, али ипак је то само кинематографско остварење. дећки.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^i ja :mhihi:

 

neka, imamo cime da se bavimo. hc fanovi imaju sve ludje i ludje teorije a ceka se jos jedna knjiga. mozda ce se kartel "laguna" usuditi da to prevede i objavi.

 

sto se mene tice,

 

 

kuper je i dalje tamo zarobljen, i ovo je sve njegov san. po legendi koju mu je hawk ispricao, onaj ko tamo kroci gubi dusu ako ne pobedi "zlog dvojnika", to se i dogodilo i cao. verovatno cu da promenim misljenje jos nekoliko puta :mhihi:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Prerano je reći da li će biti četvrte sezone serije. Kad bi bilo tako, morali bismo da sačekamo još nekoliko godina, jer mi je trebalo četiri i po godine da ovu napišem i snimim", kazao je Linč. A na pitanje koje muči publiku širom sveta od velikog finala treće sezone - šta je bilo sa Odri Horn odgovorio je pitanjem: "Šta vi milsite da se dogodilo? To je stari problem. Postoji mnogo stvari u životu oko kojih se pitamo i moramo da dođemo sami do nekih zaključaka. Pročitate neku knjigu i imate mnogo pitanja. Hoćete da razgovarate sa piscem. Ali shvatite da je on umro pre sto godina. Na vama je da donesete zaključke", kazao je Linč.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...