Jump to content

Nasty Savage


marko.petrovic

Recommended Posts

sjajan thrash bend sa Floride, i kako da ne mogu da nadjem temu za Nasty Savage, nije moguce da jos uvek ne postoji!

Imam samo onaj album iz 1985te (nasty savage), izuzetni tehnichki thrash sa odlichnim rifovima tu i tamo, vokal je prva liga sa sve visokim vokalom, vrishtanjem, itd.. Mozda preterujem, ali na par momenata me odredjene pesme podsete i na neki rani death metal.

 

kolko sam chuo, imaju neka tri albuma ukupno?

 

ajde, shta vi mislite o nasty savage..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Касније су отишли у прогресивно лудило, још техничкије, скроз прогресивно, благо и кретенски. Мени је демо "Wage Of Mayhem" супер!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sjajan thrash bend sa Floride, i kako da ne mogu da nadjem temu za Nasty Savage, nije moguce da jos uvek ne postoji!

Imam samo onaj album iz 1985te (nasty savage), izuzetni tehnichki thrash sa odlichnim rifovima tu i tamo, vokal je prva liga sa sve visokim vokalom, vrishtanjem, itd.. Mozda preterujem, ali na par momenata me odredjene pesme podsete i na neki rani death metal.

 

kolko sam chuo, imaju neka tri albuma ukupno?

 

ajde, shta vi mislite o nasty savage..

 

Takodje imam album iz '85-te. Dobar je album, nista preterano.

Svidjaju mi se, naravno, Metal Knights (dobra krlja), Garden of Temptation (fin instrumental) i Dungeon of Pleasure ima jak refren i dobar solo.

 

Matori, potpis ti je urnebesan, smejao sam se ko lud.

 

Uzdravlje B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja imam takodje album iz 85-e a taj demo nazalost nemam pa nishta ne mogu da kazem za njega.Album je i vishe nego dobar,ali sam izgleda ipak malo vishe ochekivao od ovog benda s bzirom na to da sam ga jurio skoro godinu dana i da ga je mnogo ljudi hvalilo.Ostale albume nisam chuo nazalost a ako su zaista takvi kao shto kazete onda je i bolje da ih ne preslusham...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pravo da ti kazem, albume koje imam, ED, CAR i DIC, nisam nesto preterano puno slushao zbog razloga sto me je vokal smarao, naravno, nisam ih odslushao jednom pa da kenjam, nego jednostavno mi ne ide u pozitiv, iako je dosta slichan Agent Steel stilu ne svidja mi se.

Mada secam se da je jedna pesma tako iskakala, a sad ne mogu da je nadjem... Mada opet nisam siguran da li je to od WT ili Nasty Savage :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna od najjacih prica vezanih za Nasty Savage mi je bila kada sam citao neki intervju sa Ronijem i on se prisecao festivala u Montrealu 1985, gde su svirali Voivod, Destruction, Celtic Forst... Kaze da nijedan bend nije nosio svoje stvari za prodaju, jer su Kanadjani imali ogromne carine, pa im se ne bi isplatilo. Nasty Savage ekipa je imala 15-tak ljudi i svi su bili obukli po 15 majica i prosvercovali ih. Posle su prodali 140 majica na koncertu, valjda zato sto niko drugi nije imao nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 years later...
  • 5 years later...

Gledao sinoć ovu suludost uživo.

Pošto sam vazdao imao "passing interest" za bend, nisam nešto imao pojma o njima, status i sl., kakvo je uživo. Znao bar da je pevač Nasty Ronnie debeljan i to je to, ali nisam razmišljao uopšte odakle mu taj nadimak, i da ima veze samo sa imenom benda. Brat je jako zabavan tokom nastupa, i zasmejavao me čak usred podužih metal govora između pesama. Nešto kao kad bi Joey DeMaio bio prijatan za slušanje i imao smisao za humor. Mogla je bar još jedna pesma za pola razvučenih govora, ali aj sad.

Tokom pesama i solo deonica, sve vreme je vukao neki stari TV na stejdžu, igrao se sa nekim lancima, nosio maske, i imao je neki unikatni kreativni pristup svemu, plus zvuči ok dok peva. Čak je i trljao glavu nekom ćelavom Holanđaninu u prvom redu "za sreću". Dok samo nije naišla pretposlednja pesma, i tokom soloa krenuo lik da diže TV iznad glave i da ga baca sebi na grudi i glavu. Potom je krvario na setliste i delove razbucanog TVa i krenuo to da baca u publiku pred zadnju pesmu. Apsolutno nespremno me sve ovo dočekalo :haha:

Posle skontah da lik ovo radi verovatno svaki koncert. Evo ovde skorašnji snimak gde izvodi isti TV ritual, suludosti kreću na oko 57:15

 

A, što najgore, bend mu je baš, baš dobar. Sve neki deathmetalci, basista pokidao, posle video tek da brat svirao u Death kratko (ko je još uopšte dugo svirao u Death sem Chucka, amirite). Da je bend bio na KITu bio bi u top3 festa lagano. Tako da taj kvalitet usviranosti samo još veći kontrast pravi sa sloppy nasty scenama.

Ne propustite ako dođe u grad blizu vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...