Jump to content

Najbolja Gothic grupa?


Vampyr Poet

Recommended Posts

pa Nightwish je wrh band

samo ne bih bas rekao da je gothic

Swe u swemu Oceanborn je bolji od Wishmastera

a prwi album je wrh!!!!

stwar elewenpath je....haos

a tarja je riba ipo

ppa rekao sam da

majku prodajem u bijelo roblje samo za nekoliko sekundi sa njom

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a shto se tice gothic banda

pa ima ih

Tristania je cool,

ETERNAL TEARS OF SORROW-poslusajte obawezno

Anathema---wrh!!

Cemetery of Scream-zanimljiwi

Therion---ole!!

Ajmo opaaaaaaaaaaa

Ali gloopo je razwrstawati te bandowe koji sta svira jer swi oni su uglawnom gothic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpre gothic nije muzika vec estetska kategorija. Gothic je pogled na svet,

gothic je nacin zivota, gothic je atmosfera i gothic je senzibilitet. Stoga gothic metal jeste gothic bas zato sto sadrzi te elemente, a ne zato sto ima zenski vokal ili nesto slicno. BTW, na Wave Gotik Treffen Festu u Lajpcigu ce svirati, ako su moje informacije tacne, i hrvatski gothic metal (ili kako neki ovde tvrde doom) bend Ashes You Leave. Po tvojoj logici prostih silogizama oni su onda cinjenicno gothic koliko i Ataraxia koja takodje tamo nastupa. To bi bilo malo cudno posto si ti gothic metalu odricao da je deo gothic-e icon_smile.gif

 

Potom cinejnica je da Industrija i gothic idu zajedno i veoma cesto isti ljudi slusaju i jedno i drugo. To ne znaci da su industrija i gothic ista stvar - cak naprotiv. Oni su kao dve strane istog stapa, kao yin i yang. Gothic je melanholican i bavi se emocijama i jednom povucenom introspekcijom, dakle introvertan je i na neki nacin zenski. Industrija je vise, uslovno receno, muska i ekstrovertna i veoma cesto je brutalna i bavi se ekstremima i situacijama koje su veoma sokantne i samim tim adrenalinske sto je totalno suprotno gotskom zivotnom stilu. EBM je po tome, bar meni tako izgleda, mnogo blizi industriji. Kakve veze, recimo, imaju Front 242 i Suicide Commando sa gothic-om sem sto ih neki gothi vole i slusaju no hajde da budemo malo realni. Gothi vole i Death in June pa to ne znaci da ovi imaju veze sa gothic-om. Na gothic najtovima u zapadnim zemljama pustaju se i grupe poput A-Ha, Bronski Beat, Banannarama, Eurythmics, Duran Duran, INXS, Pet Shop Boys...sto znaci da ima gotha koji i to slusaju, no to ne znaci istovremeno da je to gothic. Gothi mogu da slusaju svasta, a ne samo gothic. Znao sam jednu "natural born" gothic devojku koja verovatno nikad nije ni cula za taj izraz i nikada nije slusala nista od gothic muzike, pa ipak je verovatno bila veci goth od 99% onih koje se pojavljuju po ovdasnjim najtovima.

 

I naposletku, scena kojoj pripada Ataraxia veoma je cesto militaristicki orijentisana i promovise neke vrednosti u koje se, bojim se, prosecan muski goth tesko moze uklopiti.

 

Cypher, ako te bas interesuje od mene su sto posto svi veci gothi posto ja nisam goth, sto znaci ni "fan" napomenutog pravca. Ja samo volim gothic atmosferu i deo gothic muzike. Dakle nisam, na svu srecu, veci "darker" niotkoga i to rado prepustam svakome ko to hoce da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto opet si me pogresno skapirao. Nisam rekao da gothic metal nije gothic, nego sam rekao da je dark wave blizi izvornom gothicu nego sto je to metal deo ove muzike.

Ja nisam ni rekao da je gothic metal losa muzika zato sto se meni licno svidjaju pojedine grupe, niti sam govorio koja je muzika bolja. Sve sto sam ja rekao je bilo samo poredjenje dark wave-a i gothic metala sa gothic muzikom.

I da u pravu si Ashes You Leave ce svirati na festivalu. Samo ne znam iz koje si moje izjave izvukao kako je sve sto svira po gothic festivalima gothic muzika. Ja sam rekao da su to povezane muzike koje idu zajedno. Pojedine ciste gothic grupe 80-ih su u skorije vreme pocele da rade electro ili dark wave. Cisto zelim da pokazem kako ne treba razdvajati te vrste muzike iliti podvrste gothic i mracne muzike.

Izmedju ostalog i ja volim Death In June icon_smile.gif

Ali kad smo kod indutriala, posto vidim da se razumes u to onda pretpostavljam da znas da se industrial prvo razvio kao electro industrial tipa Front Line Assembley.

U Skorije vreme se industrial mesa sa metalom i dobijes Rammstein icon_smile.gif

A sto se tice INXS i Pet Shop Boysa na gothic vecerima na zapadu ne znam da li je tako ali ako jeste onda je to verovatno zato sto je Gothic nastao tih 80-ih kad i te ostale grupe pa su dosta izmesane. A kao sto znas i INXS i Eurythmics imaju taj electro prizvuk i poneke mracnije stvari. Isto kao i Depeche Mode. Ni oni nisu bas deklarisani kao Gothic pa ih opet pustaju i kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocigledno se ne razumemo. Ja necu da kazem da je neko veci goth od tebe ili da omalovazim tvoje poznavanje materije. Daleko od toga. Samo insistiram na tome da gothic nije prvenstveno muzika i da neko moze biti goth a da ne slusa gothicu. sta vise moze da ne slusa nista. Postiracu malo veci post sa odgovorom neki drugi put da bi moj stav bio malo jasniji posle cega cem os verovatno bolje razumeti po pitanju onoga sto zelimo da kazemo ...sada na zalost nemam vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao red je da i ja ovde kazem nesto icon_smile.gif

pa da pocnemo

diary of dreams

the last dance

theatre of tragedy

The sisters of mercy

diorama ( ebm ali nema veze )

The 69 Eyes........

kada bi poceo da nabrajam play listu iz winampa ne bi stalo sve :-)

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo konacno i ja da ostavim neki post....

Zaboravila sam na Autumn Tears, Miranda Sex Garden, Secret Discovery iz ranijeg perioda jer su sada tipican metal, Visage i Suicide (iako su electro, ali vidim i da ste vi ostavljali grupe koje ne obuhvataju gothic), Garden Of Delight, The Wake, Love Is Colder Than Death, Rosetta Stone i recimo nesto tipa Bel Canto i Delerium...i dalje imam utisak da sam zaboravila nesto icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

PostSkriptum: Fala Qrcu i Petru Dobrinjcu niko nije spomenuo HIM...mada moram priznati svidja mi se samo Wicked Game koja naravno nije njihova pesma nego odlicna obrada icon_biggrin.gif

 

Da dodam shto se tice grupa : Last Dance

A najbolja DarkWave grupa je Qntal

I to pesma Ad Mortem Festinamus

 

za dark-soul-a : ee pa i ne cudi me kako si zaboravio na nightwish...stalno slusas Madam Piano icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...