Jump to content

Vio-lence


Karlo SE

Recommended Posts

Ne verujem da nema teme o njima.

Dakle, jedan od mnogih sjajnih bendova tog vremena koji je dosao u drugom talasu i, izmedju ostalog, zbog toga nisu napravili veci uspeh i, kao velika vecina ostalih iz tog perioda, raspali se sredinom '90. Bend se posle toga pojavio na Thrash of the Titans 2001. i radio svirke do 2005.(koliko zna, vise ne rade). Rob Flynn je iz Forbidden-a presao u Vio-Lence, dalji razvoj znate. Ko je bio na Machine Head-u u Beogradu mogao je gledati glavni gitaristicki tandem Vio-Lence-a jer se Phil Demmel prikljucio Flynn-u godinu-dve ranije.

 

Albumi:

Eternal Nightmare 1988.

Oppressing The Masses 1990.

Torture Tactics EP 1991.

Nothing To Gain 1993.

Live At Slims 2005.

 

Toliko, ko voli Forbidden Evil, Exodus, Testament, Death Angel, Defiance i ostalu sjajnu ekipu s kraja '80. neka obaveznu nabavi Vio-Lence, makar Eternal Nightmare, mada je meni sve dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja od njih imam samo oppressing the masses. nisam ga preslušao celog ali ono što sam čuo je skroz dobro. i skinuo sam dve pesme sa nothing to gain. skroz su ok. melodični su. zato mi se sviđaju. mada naravno nisam ih detaljno slušao. ali doći će i oni na red.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eternal nightmare mi spada u one thrash metal "klasike" koji su mi skroz prosecni.da li zbog nezanimljivih pesama,ili mozda produkcije koja je morala da bude mnogo bolja te '88,ili mozda iritirajuceg vokala-ne znam,ali ovaj album niksad nisam smatrao znacajnim za thrash scenu.verovatno zbog toga nisam pokusavao da nabavljam ostala izdanja.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

eternal nightmare mi spada u one thrash metal "klasike" koji su mi skroz prosecni.da li zbog nezanimljivih pesama,ili mozda produkcije koja je morala da bude mnogo bolja te '88,ili mozda iritirajuceg vokala-ne znam,ali ovaj album niksad nisam smatrao znacajnim za thrash scenu.verovatno zbog toga nisam pokusavao da nabavljam ostala izdanja.

 

Ja sam taj album imao na kaseti kada sam bio klinac, nije mi bio nesto...Da, secam se da mi se vokal nije svidjao...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledajte DVD "Blood and Dirt" i uzivjte u sat ipo sjajne price o ovom sjajnom bendu. Dvd su pravili thrash novinari, fanovi, generalno ljudi sa scene, a ne neka velika kuca da bi napravila pare, zato Dvd-jevi ovog tipa vecih bendova(i koje volim i koje ne volim) mogu samo da im se sagnu i da uce kako se prica prica o bendu(jedino ko iole moze da stane rame uz rame je "10 years in hell" od Annihilatora, i taj je stvarno odlican). Eto tako, a sto se vokala tice, skroz mi se uklapa i odlican je, meni licno naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jedino ko iole moze da stane rame uz rame je "10 years in hell" od Annihilatora, i taj je stvarno odlican

Nemo' tako, Karlito. A Overkill? I oni su uradili odlican DVD gde ljudi iz benda pricaju o svom istorijatu i dogodovstinama. O koncertu i da ne pricam.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Kreno' i ja sa V-L.."Eternal Nightmare"...jaw to the floor..ajde mi samo recite, dal su su ovo gospoda Flynn i ovaj drugi pisali ove pesme i riffove?! Isti oni iz MH?! Possible?! Fuck...rifferski ovo je raj. Po zvuku, me najvishe reminisira ov Death Angela...e sad..slazem se sa vecinom konstatacija sa prosle strane da je vokal najslabija tacka, al svaki sledeci put slushanja albuma, lik mi je sve vishe zanimljiv, i evo danas prvi put slushah sa tekstovima..barem sam probao :) na pojedinim pesmama sam ga jednostavno izgubio jebote...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Oppressing The Masses" je album koji me je i definitivno nalozio na ovaj bend...znaci udarilo me u ledjam, i dok se okrenuh da vidim ko je...there was no one. Brz, efikasan, jednom rechju jebacki album. Chak i korak napred u odnosu na prosli, koji bas zvuci "van kontrole" na trenutke, posebno zbog gosn. Killiana..ali OtM mi je nekako uredjeniji..i sveukupno sve mi je bolji i bolji..ali i ovaj ima par so-so pesama...anyway, pre nego sto nastavim dalje, slushace se josh i zvakati ovi albumi..a vec izvlacim i neki mini "best of" ova dva rada, jer su i sl. sa zvukom, a i neke pesmice tipa "Mentaly Afflicted", "Bodies On Bodies" su ispod kvaliteta ostatka albuma...

 

I Profit me podseca k'o na neku extra heavier Heathen pesmu...mlogo dobri uvodi..exxxtra refren!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuuu, "Bodies on Bodies" ispod kvaliteta?!?!?! Meni nikako, ona i "Kill on Command" su mi i najbolje sa prvog albuma, mada samo malkice strce iznat ostalih 5 fenomenalnih. Oppressing je isto extra album, a sto se tice Killiana, to je vokal u fazonu "ili ga obozavas ili ga mrzis", ja ga obozavam, prija mi uz muziku vrhunski, a i sjajan je tekstopisac. E da, poslednji "Nothing to gain" mi se ne dopada, mnogo su se udaljili od zvog sjajnog fazonu i usporili pricu, a i terali su Killiana da peva, a to nije za njega, jedine dve pesme koje su vrhunske su "Twelve Gauge Justice" i "Colour of Life".

 

Ako nisi gledao DVD, a bend ti se svidja, ispravljaj pod hitno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...