Jump to content

1984


Abael

Recommended Posts

Kupila sam knjigu pre nekoliko godina i to zbog naslova,verovali ili ne.Uopste nisam ocekivala da ce mi se krv u zilama lediti dok je citam.Procitala sam je pet puta za ovih osam godina koliko je imam i svaki put je dozivim isto.Stvarno je horor,bre.

Edited by WITCH84

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ Vlaja-Veruj mi,GORE je kad citas u originalu.Ne znam zasto,ali nekako mi je jezivije na engleskom...

 

A najgore od svega,to je i dan danas istina....Evo i primera:

Keva mi je bila u Becu pre mesec dana i tamo je zabranjeno tuci decu,a ako ne mozete da ih smirite(a videla je prilicne male divljake),onda zovete neku sluzbu Super Mama,pa doje neki pedagog/psiholog da ga vaspita.Pa molim vas,zar vam to ne izgleda kao oni Spijuni u 1984.?Terorisu roditelje,a DRZAVA ih vaspitava? :no:

Edited by The Joker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je knjiga dobra govori i to sto je uspela da odusevi i JK.

Doduse ne toliko da bi nesrecnica zapamtila naziv(rekla je da joj je omiljena knjiga Veliki brat), ali i ovo je vise od onoga sto sam ocekivao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupa kucka...Uzeo bih iglu i ubo svaki deo njenog tela(naravno na kraju bi oci cisto onako radi izivljavanja),zao mi je sto svi nazivaju tu knjigu veliki brat i neki se nalozise,tako ima ona adaptacija BBC-a radjena bas 1984 za TV.Trazila mi je poznanica posle gledanja prve sezone velikog brata i ja joj dah i ona mi rece da nije mogla da gleda vise od 15 min jer je previse depresivno.Glupa kucka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

knjiga je... uffffff. neprejebiva.

 

 

tacno da sednes i mucjnes glavom, gde mi to zivimo.

 

odlicna je!

 

lol za sliku :D (ona gore, 1984 was not supposed to be...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koga zanima Orvel detaljnije,preporucujem knjigu 1985. od Entonija Bardzisa (Paklena pomorandza) . U pitanju je esej o 84.-oj,plus roman koji predstavlja nadgradnju Orvelovog dela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
Duploplusdobra ;D

 

xD Kratak period sam se tako izrazavao :D

 

Bila i ostala knjiga koja je najvise uticala na mene(kuran i bagavad gitu nisam citao, ima jos nade xD) Savrsena slika svega sto se desava kad bi skinuli masku svih vecih sistema, ili organizacija. I kad sve lepo sracunas sve se vraca na sokija, svi smo mi kao pojedinci jedno veliko niko i nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...