Jump to content

Green Carnation


Apeiron

Recommended Posts

Lepa muzika ali bi se ovo teško moglo nazvati baš novim long play izdanjem. Sve tri nove pesme su super ali je naslovna najbolja, možda i pesma godine, sve mi se sviđa u vezi nje i vuče me da je slušam non stop. Sabbath obrada je isto ok, al ništa sad specijalno, dok stvarno ne kapiram re-recording pesme od pre 20 godina koja zauzima trećinu albuma. U svakom slučaju, materijal je odličan i veliki sam optimista u pogledu kvaliteta budućih radova ukoliko ostanu na okupu, ali struktura ovog "albuma" je previše čudna, ne znam što jednostavno nisu izbacili EP. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

kapiram da je ovo nešto što samo ja čujem, ali ovaj refren u Sentinels mi je baš neki britpop, i melodija i tekst, Oasis zonfić neki, čujem prosto Lijama kako rasteže  "and I walk my given path..." :haha:

inače se slažem sa iznetim sentimentom ovde, baš fino izdanje, ne za posmatrati kao pun album naravno ali svakako super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, slazem se i ja sa svima, ovo izdanje je bukvalno genijalno, novi materijal bez greske ali zasto se reklamira kao ful album nesto sto ima pet pesama od cega je jedna obrada a jedna rerecord stare pesme od 13 min. Sve se nesto tripujem da ce ovo biti uvod u neki album koji jos nije najavljen, doduse uvek su vukli neke cudne poteze pa eto nije ni sad izuzetak.

Ove tri nove pesme su predivne, daj sat vremena ovoga i album godine nije daleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Bio sinoć na akustičnoj GC svirci (zadesih se u Stokholmu). Nisam mega GC fan, niti bi mi Acoustic Verses bio u vrhu njihovih radova, ali ono je bilo baš magično iskustvo.
Okruženje isto posebno, teatar od pre cca 150god, bacao mi sećanja na KC gig iz Venecije. Akustika apsolutno fenomenalna. Sala nema više od 400-500 mesta skupa, i zbog toga je lečka tužno što je na koncertu brat bratu bilo oko 50 duša. Još gore je kad ljudi sede raštrkano umesto stajanja kontan. Znam da nisu neko veće ime, ali baš loša cifra. Još im navodno prvi gig u Švedskoj. 

Lista uglavnom jelte AV (hah), ali ne skroz ceo iz ne znam kog razloga. Par obrada i jedan "rework", 90 minuta mi odavno nije brže, a opuštenije, prošlo. Zvučali fenomenalno. Tri akustične (+ bas, mandolina, slajd i, kralj večeri, teremin) od kojih ni na jednoj nije bio Tchort. 

Na kraju večeri sreo Kjetila na šanku Omnipollo bara. Posle malo koncert spike pitao me šta pijem, kad sam mu pokazao moj Pancake stout samo je uzeo svoj pilsner i otišao.

  • Like 1
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Angelystor said:

Bio sinoć na akustičnoj GC svirci (zadesih se u Stokholmu). Nisam mega GC fan, niti bi mi Acoustic Verses bio u vrhu njihovih radova, ali ono je bilo baš magično iskustvo.
Okruženje isto posebno, teatar od pre cca 150god, bacao mi sećanja na KC gig iz Venecije. Akustika apsolutno fenomenalna. Sala nema više od 400-500 mesta skupa, i zbog toga je lečka tužno što je na koncertu brat bratu bilo oko 50 duša. Još gore je kad ljudi sede raštrkano umesto stajanja kontan. Znam da nisu neko veće ime, ali baš loša cifra. Još im navodno prvi gig u Švedskoj. 

Lista uglavnom jelte AV (hah), ali ne skroz ceo iz ne znam kog razloga. Par obrada i jedan "rework", 90 minuta mi odavno nije brže, a opuštenije, prošlo. Zvučali fenomenalno. Tri akustične (+ bas, mandolina, slajd i, kralj večeri, teremin) od kojih ni na jednoj nije bio Tchort. 

Na kraju večeri sreo Kjetila na šanku Omnipollo bara. Posle malo koncert spike pitao me šta pijem, kad sam mu pokazao moj Pancake stout samo je uzeo svoj pilsner i otišao.

Ključni delovi izveštaja: zadesih se u Stokholmu; magično iskustvo; teatar od pre cca 150god; akustika apsolutno fenomenalna; na koncertu brat bratu bilo oko 50 duša; kralj večeri, teremin od kojih ni na jednoj nije bio Tchort.

Lepo, pomalo ti zavidim.

Sledeći put ponesi malo radže da napojiš nove poznanike. Ugovaraš nastup u Srbiji posle treće, garant!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...