Jump to content

Pyramaze


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Znaci poslednjih nedelju dana fazon, slusam ovaj poslednji album i izneverio sam koliko je kvalitetan, od prve do poslednje pesme. Moderni power metal, tacno kako bi trebao power metal ovih godina da zvuci. Znaci ono, zadali su domaci zadatak svima. Bas mi je drago sto je ovakav album izasao, power je maltene mrtav pravac poslednih 5-6 godina, ali ovo je pravi dijamanta pravca.

 

Edit: dijamant*

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam zadovoljan. imamo malo datedly modern zvuk i vokale sumnjivog kvaliteta. druga polovina je dosta catchy (when black turns to white pogotovo), ali kad uzmes prosli album i zajebane stvari kao touched by mara sve to zvuci kao igrarija.

uvek cu pre da uzmem neki mercenary mesto ovoga da slusam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:no:

 

:haha: Tako je to kada na dva chata pises sa englezima, kodiras i pokusavas srpski u isto vreme. Unisti me ovaj cross language chat, poceo da zaboravljam srpske reci i gramatiku.

 

A za ostalo, manje vise se slazem sa Lazom, nije bas power (iako je osnova prilicno velika), ima upliva nekog prog powera 90ih cini mi se, ali generalno mi je album bas bas legao. Vokal ne bih dirao uopste iskreno, totalno se uklopio u celu pricu, ne bih mogao da zamislim nesto bolje od ovoga. Stvarno sve na svom mestu.

 

Mercenary je druga prica, jebem li ga, dobri su oni, samo imaju vise izleta u druge malo teze podzanrove, ovi su prilicno straight forward.

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bas nemam nijednu zamerku na vokal. bas mi odlican lik.

 

ugnjavi me nesto kad ode gore, a tako lezerno gospocki peva u srednjem registru. to vise moj trip, nisam se dobro izrazio

 

Mercenary je druga prica, jebem li ga, dobri su oni, samo imaju vise izleta u druge malo teze podzanrove, ovi su prilicno straight forward.

 

ali kad powerisu je ista skola. verovatno zato imam mentalnu blokadu prema albumu jer cekam kad ce "zajebani delovi" :haha:

odoh da obrcem jos

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

imamo malo datedly modern zvuk

 

Sa ovim mogu da se složim, ovo je bilo moderno pre 10-15 godina, s tim što se meni na prva dva slušanja baš baš sviđa album, tj. nije outdatedness nikad bio problem :]

 

Vokal nije baš moj tip, peva nešto kao Khan, samo što nema ič identiteta, ali vrši posao, ide mu nekako glas uz materijal sve u svemu.

 

Pomenuta Fearless hit i po :rockdevil:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslusah i ja albumce i mogu reci da se slazem sa bratom Carlijem oko opisa, dakle neki dated but modern zvuk, dosta zalici na Mercenary u nekim momentima ali da, ima tu Edguy novijeg, Kamelota pa cak i Nocturnal Ritesovog 8th Sin (izvini Angelistore). Ne mogu bas reci da je power metal ali kao da je to bitno na kraju krajeva... radi posao album ali nije mi neki breakthrough album za eone vec vise acquired taste za ljubitelje pravca. Hocu reci, kad slusam novi Gardijan i Helloween jasno mi je zasto sviraju pred hiljadama ljudi a Pyramaze je nekako za dobru predgrupu koja ce razgaliti sve ali ne preko toga. Eto ako me razumete :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne toliko po zvuku koliko po tom pristupu, ono sto rekoste neki sound koji je bio moderan pre 10ak godina, naravno NRites je mnogo meksi.

 

(ovo ti je za Autre Temps / Mama Said relaciju)

 

Ne bez zezanja, lici u toj ideji ali malo, ne nesto preterano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...