Jump to content

Darkest Hour


necko

Recommended Posts

Zaista su odlicni uzivo! Pjevac ocigledno sjebao glas ali je ipak izasao na bis. Respekt. Ne bi bilo iznenadjenje da otkazu Zagreb danas.

 

Setlista:

 

Sadist Nation

Devolution Of Flesh

Sound The Surrender

The Tides

For The Soul Of A Savior

No God

Convalescence

With A Thousand Words To Say But None

Demons

 

Encore:

 

Doomsayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Concrescence je u pravu - DH su u Sarajevu, umesto 12, otprašili 10 pesama jer je pevač imao problema sa glasom (što možda i ne čudi jer je u Mađarskoj a dan kasnije, u Beogradu, dao sve od sebe, hehe), međutim, ostavili su izuzetno dobar utisak na, otprilike, dvesta fanova - među kojima su bili i likovi iz Srbije i Hrvatske.

 

Koncert su počeli u svom prepoznatljivom stilu, energično, masa je bila oduševljena i za svaku pohvalu (znali su tekstove), atmosfera - totalno ludilo, šutke, neopisivo... čak i kad im je, u pola svirke, otkazao mikrofon. Pozvali su ljude na stage, nastao je još veći haos, metal masakr.

Da ne detaljišem, uskoro će snimak koncerta biti objavljen na DVD-u.

 

Takođe, prilikom izvođenja pesme Doomsayer, Džon je pozvao Andreja

(vokal Evading Downfall-a, koji su te večeri, kao što znate, nastupali kao "domaća podrška" i po mišljenju svih, potvrdili status najboljeg metal benda u Bosni), da je zajedno otpevaju!

Po mišljenju mnogih, ovo je bio vrhunski cert.

 

Evading Downfall su odvalili, do perfekcije - energija, vokal, usviranost... toliko, da ni Darkestovci nisu mogli da ostanu ravnodušni. Naime, desilo se nešto neverovatno, na iznenađenje a potom i oduševljenje fanova, napravili su šutku između sebe za vreme nastupa ED!

Znači, totalni lom, neverovatan uspeh za momke iz SA :rockdevil:

Edited by Montenegrina
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow!:D Jeboteled, Tash, upucenija si od mene :) Da sad ne pretjerujem, al bilo mi je fakat preprejebeno i svima koji su bili tu i hvala svima od srca! Zajebi hvalospjeve o ED-u, zajebi organizaciju i ekipu, ma zajebi sve, DH su dokazali da su carevi na svom fakin tronu!!!! :D Najbolji metalcore bend danasnjice! Nesto nevjerojatno!!!!! Ko bend, ko ljudi, sve!!!

 

Ugl. jedna od najjebenijih noci (i dana) u mom zivotu...!!!!

 

Nesto najljepse, najiskrenije, najemotivnije sto sam dozivio (i najenergicnije)... ekipu iz DH-a... Ljudine su to neopjevane, Lonestar (novi solo gitarist) posebno... cuganje do jutra... Johna smo prije nastupa napili k'o stoku domacom rakijom (a zalio se lik na probleme s glasom :) ) tak da je bio "k'o zvijezda" tokom nastupa... Takodjer su se i sjebali kad su vidjeli hrpetinu kretena iz Bosne i par mojih idiota iz Hrvatske, koji im znamo sve tekstove napamet, svaki od a-ž, stagediving, circlepitanje, moshevi,... na Evadingu cak i veliki wall of death uz sve ovo... ma joj, ko je bio dozivio je... Ludilo... Dvjestotinjak ljudi i masakr i mozda i (po atmosferi bar gledano) najbolji koncert ikad u BiH, na oba benda!

Veceras frendovi u Zagrebu s njima kidaju, a po pravilu Chvare i Grada Zagreba mislim da je upravo i zavrsilo pa cekam da mi jave kak je proslo... (posto je Johnu vrisnuo glas totalno, jbg)..

Ugl. odusevljeni su Sarajevom, publikom, ljudima, svime... Ljudi iz cijele BiH je bilo, iz Hrvatske mojih i par njih cak iz Srbije (plus par turista-stranaca)... Prezadovoljni svi.

 

Pukao mu je glas totalno. Bis je bio njegova dobra volja.

 

Jedva smo ga izmolili...

Bio sam s njima jos nekih dva sata nakon konca, ja, Sharan i Chopy... Frajer je bio sjeban, nije mogao govorit, bez glasa skroz... Jbg, valja i njemu jos ostatak toura odradit...

Al Doomsayer!!!:twisted::twisted::twisted:

Edited by *Nameless*
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upućena sam, naravno! :)

 

Pa, kakav bih novinar bila, kad ne bih imala svoje izvore?

 

 

DH su metalcore kraljevi, to niko ne spori. Oduševljena sam njihovim nastupom!

Obozavam njihove pesme, jako sam se obradovala kad sam čula da će doći u ove krajeve, još pre dva meseca.

 

 

btw znam da si skroman, ne bi napisao ovo sto sam iznela (pogotovo da su imali šutku za vrem vašeg nastupa) ali o tome, da li sam preterala u oceni vaše svirke, treba pitati ljude koji su bili na certu ... a oni se slažu sa mojim mišljenjem.

Uostalom, živi bili pa odgledali DVD. :meshuggah:

Edited by Montenegrina
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je sinoc odlicno i u Zagrebu, ja sam odusevljen, svaka im cast!! Cini mi se da je set lista bila ista kao i u Sarajevu, jebeni hitovi!

 

@Montenegrina

Kada bi taj DVD otprilike trebao da izadje!?

 

Bilo je dobro u Zagrebu.. Kad su izasli na bis ekipa se popela na stage i pjevala s njima - tako je bilo u Sarajevu u par navrata heheh :)

 

DVD sa koncerta uskoro ;)

Snimao je Chopy iz As I Fall-a, banjalucke metalcore skupine i Jasenko iz Festival Of Mutilationa...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je dobro u Zagrebu.. Kad su izasli na bis ekipa se popela na stage i pjevala s njima - tako je bilo u Sarajevu u par navrata heheh :)

 

DVD sa koncerta uskoro ;)

Snimao je Chopy iz As I Fall-a, banjalucke metalcore skupine i Jasenko iz Festival Of Mutilationa...

 

Al je bilo jebenoooooooo!!!! Svaka im cast jbt, a svaka cast i Downfall-u. Andrej, javi kad bude DVD :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasad, kratki klip, kad je u pol njihovog seta vrisnuo mikrofon... Uhvatili svirat neki rythm 'n' bass, povukli masu ljudi na stage i laganini čagica svi skupa:bigblue:

 

Bolje nego svaki wall of death, circlepit, moshpit, stagediving, crowdsurfing, etc...

 

 

 

Evo ih i par iz Zagreba, snimano mobitelom :-)

 

 

 

 

 

Evo sta kaze prijatelj iz Županje koji je skupa s jos par frendova iz Slavonije gledao Darkeste i u Sarajevu i sutra dan u Zagrebu:

U močvari je bilo nešto više ljudi nego u kinu i definitivno bolji zvuk, ali isto tako i definitivno lošija atmosfera.

 

Ujednom navratu je John rekao čak publici da je to i njihov stage kolikoi od benda, ali nula bodova. Istina da su vec svirali tamo, pa jevjerojatno starija ekipa dosla sa strane pogledati koncert u miru.

 

Kadaizvažem njihova tri koncerta, onaj u Salzburgu mi je bionajprofesionalniji s najboljom opremom (razglas & light), a i prviputa da sam čuo ovaj bend uživo tada. Važući SA i ZG, definitivno je uSarajevu bio bolji provod.

Edited by *Nameless*
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaaooooo kakav koncert!! Pa Beogradski metalci su se zesce za'ebali sto nisu dosli da vide kako se svira metal uzivo..koja energija. Tu je bila, sto mi je malko cudno s obzirom na to sto bend radi poslednijh godina, lokalna hc eikpa i atmosfera je bila fe no me a nal na!!

 

Jedan od sretnijih trenutaka u mom zivotu se desio kad je pevac najavio These Feverd Times!!!!!!! (pesma zbog koje sam poceo da ih slusam i dalje mi omiljena), iako su sve set liste koje sam nasao na netu govorile da nece..pa ima li lepse stvari.. e pa momci fala vam velika, zivi bili pa vas videli opet:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaaooooo kakav koncert!! Pa Beogradski metalci su se zesce za'ebali sto nisu dosli da vide kako se svira metal uzivo..koja energija. Tu je bila, sto mi je malko cudno s obzirom na to sto bend radi poslednijh godina, lokalna hc eikpa i atmosfera je bila fe no me a nal na!!

 

Jedan od sretnijih trenutaka u mom zivotu se desio kad je pevac najavio These Feverd Times!!!!!!! (pesma zbog koje sam poceo da ih slusam i dalje mi omiljena), iako su sve set liste koje sam nasao na netu govorile da nece..pa ima li lepse stvari.. e pa momci fala vam velika, zivi bili pa vas videli opet:)

 

Once you go black, you can never go back :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...