Jump to content

Sta Mu Dodje Avangarde Metal?


knight

Recommended Posts

Proslih nekoliko dana mi ovo se vrti u glavi.Nesto mi govori da ovakvo nesto bas i ne postoji,bar ne u obliku u koga ga mi ovde na forumu. Po cemu su bendovi koji su ovde avangardni? Tipa Opeth,Fear factory,pa i ovaj korpiklaan,pa slusao sam par pesama i od Isis-a pa opet nesto ne vidim tu avangardno. Kad se u Google ukuca Avangarde metal on kaze: Резултати 1 - 10 од oкo 23.200 за avangarde metal.

dok za ukucan Opeth izadje:Резултати 1 - 10 од oкo 3.540.000 за Opeth.

Za king Crimson:Резултати 1 - 10 од oкo 2.060.000 за King Crimson

Svega ima vise od avangrdnog metala. Niko se ne definise kao Avangardni metal. Sta je metal ovde toliko zatvoren da cim neko malo skrene sa definicije odma ode u avangardu. Svi bendovi od Yes-a,King Crimsona pa do Opetha svi se definisu kao prog rock,pa cuo sam da su yes definisali i kao art rock-> e to mi se svidjalo,pa sam to roknuo i Perunku. Znam ljude koji su se bavili pravom avangardom (bar je to meni vise delovalo avangardno,mada po definiciji avangarde to mozda i nije to). Ti ljudi su imali nastupe u fazonu da teraju psa da laje u mikrofon dok neki violinista svira nesto i balerina ga obmodava u neki povez. Kad je dovoljno umotan da ne moze vise da svira pesmi je kraj. Inace ovo je radio Peter Machajdik.Koga interesuje sta je jos radio ima www.machajdik.de . Inace sad radi poprilicno normalne stvari. I on mi je ujak :D Mada na vikipediji za avangardu pise nesto ovako :

 

Pojam avangarde (fr: avant - ispred, garde - čuvati) potiče iz francuskog vojničkog jezika a odnosio se na trupe koje su išle ispred vojske kao prethodnica.

Pojam avangarda označava najčešće malu grupu intelektualaca i umetnika koji se kreću kroz nove kulturne i političke terene, predvodeći društvene slojeve.

Pojmom se najčešće označava umetnost koja je ispred svoje epohe, inovativna, eksperimentalna, heterodoksna. U mnogim slučajevima pojam avangarda korenspondira sa pojmom elita.

 

 

Tako da mi je ako je ovo ozbiljno avangarda i ako se avangardni umetnici smatraju elitom,onda mi je cast biti tu negde

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

???

Ova tema ne treba da ima veze sa perunkom...

vec s tim sta je zapravo Avangarde metal...a perunka sam pomenuo cisto onako...

Posto meni deluje da avangardni metal bas i ne postoji kao pravac. I da se svi ovi bendovi ovde mogu svesti na nesto ranije definisano. Uostalom svaki u metalu ima vise pravaca,nego u muzici uopste i poprilicno su po meni ne definisane granice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

avantguarde metal je kao puter sa kikirikijem - ali u sesnaestom veku!

 

znaci, mozes da ga volis, ili da ga ne volis, but there's nothing like it these days i ako valja bice ga puno u buducnosti.

 

ali pazi i na jednu bitnu razliku - puter sa govnetom nije avangarda nego sranje bez obzira o kojem vremenu pricamo.

 

 

 

E, da:

 

Google:

 

Results 1 - 10 of about 6,290,000 for peanut butter [definition]. (0.11 seconds)

 

it pwns all

Share this post


Link to post
Share on other sites

avantguarde metal je kao puter sa kikirikijem - ali u sesnaestom veku!

 

znaci, mozes da ga volis, ili da ga ne volis, but there's nothing like it these days i ako valja bice ga puno u buducnosti.

 

ali pazi i na jednu bitnu razliku - puter sa govnetom nije avangarda nego sranje bez obzira o kojem vremenu pricamo.

E, da:

 

Google:

 

Results 1 - 10 of about 6,290,000 for peanut butter [definition]. (0.11 seconds)

 

it pwns all

 

Matori, kako sam se smejao... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi koji ne znaju da sviraju naprave avangadran bend...i ono pokusavaju da sviraju tu nesto pisti vristi dobijaju se neki nepari i te fore...pevac nesto kresti pokusava mikrofonija...i onda kazu pa to je avangarda...vi to ne kapirate...mi smo ispred svog vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj za "muziku".... sam ućutao

, ali bar nauči da čitaš.... :no::udri:

Ok sorry,nisam video.

 

Da li ti hoces da kazes da Opeth,king Crimson,Isis,Jesu,yes,Mastodon,vintersong,fear factory,da ne nabrajam sve bendove o kojima su teme u ovom podforumu ne znaju da sviraju...ovo je jednostavno glupo. Jes da se koristi i disharmonija i sve sto si naveo,ali sve to radi stvaranja nekog efekta i emocije koju pesma nosi,a ne zato sto oni ne znaju da napisu pesmu koja je u skladu sa svim harmonijsko-melodijsko-ritmickim pravilima. Po meni je drzati se ovih pravila,kao pijan plota, svodi muziku na matematiku,a napisati pesmu dodje kao resiti integral slozene funkcije.

Edited by knight

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Perunko -

Mislim da nijedan iole ozbiljan bend sebe neche svrstavati u zhanrove nego che pustiti kritichare da to rade. Otud i razlika u kolichini strana posvechenih A/Metalu i bendovima koji se pod isti svrstavaju.

 

Realno gledano chini mi se da je u pitanju pokushaj da se bude ekskluzivan tamo gde ekskluzivitetu zapravo nema mesta. Npr. kao nekadasnji pokushaj potroshacha cigareta da pushe iskljuchivo cigarete izvesnog brenda ali samo ako na sebi imaju izvesno upozorenje (tipa one na kojima pishe 'cigarette smoke contains carbon monoxide' su, navodno, deset puta bolje od onih na kojima pishe 'smoking can cause cancer bla,blabla'.....ne shalim se- pre deset godina ovo je bila ustaljena praksa).

 

Bilo bi lepo kada bi se definisali jasni kriterijumi po kojima se neshto svrstava u Av/metal (kao shto chesh npr. thrash da prepoznash po odredjenim demflovima/ ritmovima, prog po nekim arpedjima...da ne lupam poshto ne sviram...) jer ovako ispada da je to stvar intuicije i lichnog ukusa...

Mozhda King Crimson, SYL, FF, Opeth, Meshuggah i imaju dodirnih tachaka al' s ove razdaljine mi se chini da su one takve da bi ovde komotno mogli sa njima da upadnu i SChonberg i Indira Radich...

 

Pis!:smoke:

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...