Jump to content

Shining


Grobodan

Recommended Posts

ako prvi satirikon i emperor nije blek,onda su blek samo drugi i treci batori i nista sto nije 99 posto isto nije blek metal.narocito drugi satirikon.

 

on di odr hend,meni su metal djelovi sa zadnjeg sajninga cist bm u 2012toj,tj kako bi to trebalo danas da zvuci,tako da se sa tobom slazem po tom pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

То је био први утисак, након једног слушања. После се то мало искристалисало, али опет има маса рифова које не бих могао да сврстам ни у један одређени жанр.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Рефрени да, саксофон ме није збунио, а строфе су како где у блек фазону. Ево, на пример, у Hail Darkness Hail (и даље остајем при ставу да им/му је то најбоља песма у каријери) не могу јасно да дефинишем. Није чист блек никако, а опет... Ма не знам, јебем му матер. :haha: Нећу ни да се замарам да скапирам, само ћу уживати у музици.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени Sworn није далеко од тога да га убројим у класике. Ако не у металу, онда бар у жанру.

Кад си анонимус, шта ћеш.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako prvi satirikon i emperor nije blek,onda su blek samo drugi i treci batori i nista sto nije 99 posto isto nije blek metal.narocito drugi satirikon.

verovatno nisam sve to najbolje sklopio, ali svakako nisam rekao da prvi emperor ili satirikon nisu blek., već da imaju malo nečega što nije nužno blek.

deobom na čist i pravi sam hteo reći da legije kopija ne brane čistotu žanra, već predstavljaju njegovu degeneraciju, jer kenjaju po jednoj od osnovnih ideja žanra (kakvog ga ja kapiram), a to je jedinstvenost.

to širenje spolja, kupljenje inspiracije sa svih strana i ubacivanje začina koji nisu (blek) metalski je tradicija žanra, možda u početku nije to uvek bilo najskladnije (kao kada na prvom satirikonu iz čista mira ispadne neki medivl deo), ali je značilo za šarenolikost i pokazalo put ka monolitnijim spojevima blek metala i stranih uticaja.

već sredinom devedesetih su tu bendovi koji odlaze dosta daleko od osnova žanra, pa opet bivaju opisivani kao blek, i to one najbolje vrste.

 

suština je da šajning sa ovom pričom uopšte ne odstupa od toga, oni su po meni pravi blek - svoji, originalni i neponovljivi, iako ne nužno čisti. poslednji album mi je kao druga strana medalje na kojoj se nalazi novi nachty, toliko toga sa strane, možda čak i premalo blek metala, ali tako sklopljeno da ništa osim u blek ne može da se svrsta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno nisam sve to najbolje sklopio, ali svakako nisam rekao da prvi emperor ili satirikon nisu blek., već da imaju malo nečega što nije nužno blek.

deobom na čist i pravi sam hteo reći da legije kopija ne brane čistotu žanra, već predstavljaju njegovu degeneraciju, jer kenjaju po jednoj od osnovnih ideja žanra (kakvog ga ja kapiram), a to je jedinstvenost.

to širenje spolja, kupljenje inspiracije sa svih strana i ubacivanje začina koji nisu (blek) metalski je tradicija žanra, možda u početku nije to uvek bilo najskladnije (kao kada na prvom satirikonu iz čista mira ispadne neki medivl deo), ali je značilo za šarenolikost i pokazalo put ka monolitnijim spojevima blek metala i stranih uticaja.

već sredinom devedesetih su tu bendovi koji odlaze dosta daleko od osnova žanra, pa opet bivaju opisivani kao blek, i to one najbolje vrste.

 

suština je da šajning sa ovom pričom uopšte ne odstupa od toga, oni su po meni pravi blek - svoji, originalni i neponovljivi, iako ne nužno čisti. poslednji album mi je kao druga strana medalje na kojoj se nalazi novi nachty, toliko toga sa strane, možda čak i premalo blek metala, ali tako sklopljeno da ništa osim u blek ne može da se svrsta.

Ovo je nesto najbolje sto sam cuo o blek metalu i mislim da je i sustina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas muzicki,zadnji album ima toliko harmonija i progresija i caka tipicnih za bm da ne moze da se ne skonta da je u sustini bm.ono sto vas buni je mozda sto djelovi koji nisu bm bas nisu bm.u tom smislu ovaj album ide u vece krajnosti nego par proslih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sve treba zvati ekstremnim metalom. Sve te nedefinisane bendove kojih je danas pun kufer, a koji kidaju za sve pare. Ako je neki album totalno jednodimenzionalan muzički, u smislu da je 100% ukorenjen u neki žanr, onda ga tim žanrom i definišeš. Meni je teško da za Shining kažem da je black metal bend, vođen ovim rezonom - ako je Shining black, šta je onda novi God Seed? God Seed je jebeni BM. 100% čist, kao Čarli Šinova koka (a i genijalan je album btw). Onda, šta svira Belphegor? Death ili black - nema šanse da se raščivija. A da ne pričam o gomili ovih mladih bendova koje sam nedavno otkrio, koji su čisti genijalci - Nekromantheon i Necrovation mi prvi padaju na pamet. Prvi je k'o fol thrash, a drugi je k'o fol death, a oba su u stvari neka papazjanija svega i svačega i jedino što je potpuno ok reći je da je to u stvari jedna ekstremna(o) dobra svirka...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...